aA
Kad apsikirptų, nusidažytų plaukus ar susitvarkytų nagus vilniečiai ir kauniečiai nepatingi nukakti keliasdešimt kilometrų iki mažesnių miestelių. Apie tokią matomą tendenciją pasakoja tokių miestų ir miestelių grožio salonų savininkai bei meistrai.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Elektrėnuose prekybos centre „Geras“ įsikūrusios kirpyklos meistrė Natalija juokiasi: susėda į automobilį po du, po tris ir važiuoja 50 kilometrų tik tam, kad pasigražintų.

„Kaina“, – paklausta pagrindinės priežasties atsako ji.

Kitų miestelių meistrai vardija ir daugiau priežasčių: susiformavę įpročiai gražintis gimtinėje, pasitikėjimas ir, paradoksalu, laiko taupymas gena sostinės ir Kauno gyventojus kelias dešimtis kilometrų dėl grožio paslaugų.

Atvažiuoja visiškai nepažįstami

Grožio meistrė Natalija, dirbanti Elektrėnuose, pripažįsta – kirpykloje nemažai didmiesčių klientų, tačiau pabrėžia, kad tai nėra nauja tendencija.

„Taip yra seniai, jau ne pirmas atvejis, kada manęs šito klausia, – nusijuokia. – Aišku, nėra labai didelio srauto, bet tikrai kooperuojasi ir atvažiuoja – po du, po tris.“

Pasitikslinus, ar atvyksta visiškai nepažįstami klientai, ji patikina: „Nepažįstami. Kažkas gal parekomenduoja, kad čia neblogai, laiką lengviau suderinti, tai ir atvažiuoja.“

Kelias dešimtis kilometrų įveikę atvykėliai atvyksta ne tik apsikirpti. Jie nori gauti pilną paketą – ir plaukus pasidažyti, ir antakius, pasidaryti manikiūrą.

Todėl tokiai išvykai ruošiasi rimtai, dažniausia pageidauja atvykti šeštadienį ir pusę dienos praleidžia grožio salone. Kainos čia nesikandžioja taip kaip didmiesčiuose.

Moterų kirpimas šiame salone Elektrėnuose kainuoja 15 eurų, vyrų – apie 10 eurų, plaukų dažymas – nuo 20 eurų, kai Vilniuje ir Kaune šios paslaugos paprastai kainuoja brangiau.

Panagrinėjus kelių atsitiktinių grožio salonų kainas Vilniuje ir Kaune galima rasti įvairių kainų. Tačiau daugiausia jos svyruoja nuo 12 eurų mažiausiai už vyrų kirpimą, 20 eurų – moterų. Plaukų dažymas mažiausiai kainuoja 30–35 eurus, tačiau kai kuriuose salonuose kainos dvigubai ar net trigubai didesnės.

Grįžę tėviškėn užlekia susitvarkyti

Kaišiadoryse įsikūrusios kirpyklos, kuri vadinasi tiesiog kirpykla, meistrė, nenorėjusi prisistatyti, taip pat pripažįsta – atvykėlių tikrai sulaukia.

„Negaliu pasakyti tiksliai, kad dėl kainos (atvyksta – DELFI). Pas mane klientai grįžta, nes tiesiog kažkada čia gyveno ir yra pripratę čia kirptis. Žinote, čia ir įpratimo reikalas. Aišku jie man taip patys nesako, – juokiasi, – bet nemanau, kad tik dėl kainos tai.“

Kaišiadorys
Kaišiadorys

Moteris teigia, kad viena sena jos pažįstama, kuri jau seniai gyvena Vilniuje, o ne Kaišiadoryse, grįžusi gimtinėm dažnai užsuka pas ją apsikirpti, tačiau nevengia grožio procedūrų atlikti ir sostinėje.

„Gal ir Vilniuje, ir Kaune visokių tų kainų yra. Pasakojo ji, kad anksčiau Vilniuje kažkur ją apkirpo už 8 litus. Tai, palaukit, aš anksčiau už kirpimą 15 litų imdavau. Matyt, ten irgi yra visokių vietų – pigesnių, brangesnių“, – svarsto ji.

Šiuo metu už moterišką kirpimą ji ima 8 eurus, plaukų dažymą – apie 20 eurų ar daugiau.

Emigrantams – tikras išsigelbėjimas

Tačiau Kaišiadoryse dirbanti kirpėja pripažįsta, kad dėl kainų čia tikrai atvyksta emigrantai.

„Kas grįžta iš užsienio – iškart skuba čia ir nori visko vienu ypu. Ten tokios paslaugos kainuoja daug daugiau, todėl nenuostabu“, – sako ji.

Užtat Širvintose įsikūrusios kirpyklos savininkė Vitalija Marčinauskienė nesismulkina – kainos vilioja tikrai ne tik emigrantus.

„Aišku, kad kaina svarbiausia. Juk čia kaip kaime – penkis kartus pigiau negu Vilniuje“, – juokiasi. Daugiausia iš didelių miestų ji sulaukia kažkada Širvintose gyvenusio jaunimo, atvykusio aplankyti tėvus.

„Be taip buvo visada. Čia nėra joks išskirtinumas“, – sako ji.

Kirpykla
Kirpykla
© DELFI / Mindaugas Laukagalis

Moterų ir vyrų kirpimas čia kainuoja apie 10 eurų. Plaukų dažymas – apie 20 eurų.

Grožio salono „Qtvela“ Molėtuose savininkė Brigita labiausia jaučia emigrantų antplūdį, ypač vasarą ar prieš didžiąsias žiemos šventes.

„Labai daug atvyksta susitvarkyti, kai grįžta atostogoms. Taip būna metai iš metų, prieš Kalėdas pakylėjimas ypač jaučiasi. Mūsų darbas toks, kad norint, nenorint sezoniškumas labai juntamas.

Tada būna labai įdomu pasiklausyti, kokios kainos Norvegijoje, ir tas kainų skirtumas būna labai akivaizdus. Bet čia net nereikia lyginti, jų atlyginimai labai skiriasi“, – pažymi ji.

Brigita tvirtina, kad taip emigrantai siekia nušauti du zuikius – ir šeimas, gimines aplanko, ir patys išvaizdą susitvarko keliskart pigiau nei galėtų ne Lietuvoje.

Tačiau dar maloniau tai, kad grožio salone apsilanko vis daugiau jaunų nematytų žmonių.

„Kokių sugrįžtančių į namus studentų aš neišskirčiau, bet yra daug į Molėtų rajoną atsikrausčiusių naujakurių, ypač jaunų šeimų, kurios bando čia kurti savo gyvenimą“, – džiaugiasi ji.

Nori pilno paketo

Brigita pripažįsta, kad grožio salone sulaukia ir žmonių niekada negyvenusių Molėtuose: „Turbūt čia iš lūpų į lūpas keliauja, kažkas, kas iš čia, apsilanko, kažkam rekomenduoja sostinėje ir jie atvyksta, be to, dar Molėtuose apsilanko.

Surizikuoja, bet kartu kažką naujo dar pamato, o ir laiką taupo, nes ar geriau stovėti ir eikvoti laiką kamščiuose, ar atvykti čia, pasižvalgyti po apylinkes ir dar susitvarkyti.

Visi skuba, visko nori labai greit, o skirti pusę dienos grožio salone ne visada užtenka. Tai jeigu atvykta jau su tokiu tikslu iki čia – nori visko.

Molėtai
Molėtai
© M.Jovaišos nuotr.

O kaina, taip, ji mažesnė, bet, kaip aš sakau, mes visi dirbame tą patį darbą, tai bet kokiame mieste tos kainos realiai neturėtų taip skirtis. Kiekvienas meistras, aišku, pats vertina savo darbą, na bet viskas turėtų būti proto ribose“, – svarsto Brigita sutikdama, kad kainos didmiesčiuose yra didesnės.

Salone „Qtvela“ Molėtuose populiariausia paslauga – manikiūras su ilgalaikiu lakavimu, kainuojantis 12 eurų ar daugiau. Moterų kirpimas čia kainuoja nuo 10 eurų, vyrų – iki 10 eurų. Plaukų dažymas, Brigitos teigimu, nuo 12 eurų.

Asociacija norėtų, kad kainos būtų vienodesnės

Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentės Jolantos Mačiulienės tokia tendencija, kai važiuojama grožio paslaugų į mažesnius miestelius, – nestebina.

Ji sutinka, kad kainos iš tiesų skiriasi ir gali skirtis labai stipriai, tačiau tai asociacijos prezidentę liūdina: „Ko gero, suprantate, kad kainos Vilniuje, Kaune ir kitur skiriasi visame kame, pradedant nuo maistų produktų iki paslaugų kainų.

Faktas, kad rajonuose dirbantys ne prasčiau ir ne blogiau, nėra tokie lankstūs ir negali padaryti kainų tokių, kurias galima rasti viduryje Vilniaus ar Kauno centro, nes jie tiesiog liks be darbo.

Mums labai norėtųsi matyti tas kainas vienodas ir pati norėčiau, kad būtų suvienodintos visos paslaugų kainos, neskaitant, kas kur dirba, bet mes esame aborigenų šalis ir mūsų valstybei ir Vyriausybei nerūpi, kas Lietuvoje vyksta, nes kainų politika yra tragiška, kai vienur kirpimas kainuoja 5 eurus, o kitur – 50 eurų.

Vilnietės ir kaunietės lekia gražintis kitur: tokių kainų didmiestyje dar reiktų paieškoti
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Turime pripažinti, kad tai nėra normalu, bet mūsų Vyriausybė mano, kad rinkos ekonomika viską sudėsto į savo lentynėles. Tačiau pradėkime nuo to, kad mes neturime įstatymo, reglamentų, kurie šiek tiek reguliuotų kainas.

Ši grožio sritis paleista kaip upės tekėjimas: kaip bus – taip bus.“

Perklausus, ar tikrai turi omenyje tai, kad valstybė turėtų reguliuoti grožio paslaugų kainas, ji patikslino: „Na, gal ne, bet valstybė galėtų labiau reguliuoti šią sritį, nes šioje vietoje nieko nevyksta. Ji yra užmiršta kaip po atominio karto užmirštas kraštas, nes stomatologai, odontologai, advokatai turi būti licencijuoti ir dirbti pagal licencijas, o kirpėjais gali būti kas tik nori.

Ir jūs galite būti kirpėja, tik išmokite amato – ir eikite dirbti“, – piktinosi ji, pridurdama, kad asociacija yra parašiusi ne vieną kreipimąsi į Vyriausybę ir Seimą su prašymu, kad grožio sritis ir veikla būtų stipriau reguliuojama.

Tačiau J. Mačiulienę džiugina tai, kad nors nemažai žmonių viliojasi mažesnių miestelių grožio salonų paslaugomis dėl kainų, kai kurie sukanka dešimtis kilometrų, nes iš tiesų ten dirba gerų specialistų.

„Net ir tie, kurie grįžta į savo tėviškę – grįžta tada, jeigu ten tikrai yra pas ką važiuoti. Aš, pavyzdžiui, puikiai žinau vieną kirpėją Rokiškyje, pas kurią žmonės važiuoja iš Vilniaus, nors tai tikrai labai didelis atstumas. Bet žmonės važiuoja, nes ji išties labai gera koloristė.

Taigi, ko gero, žmonės ne tik dėl kainų vyksta toliau“, – sako ji.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Remontui uždarys Akropolio „Maximą“ (4)

„ Maxima “ skelbia, kad kitų metų pradžioje atnaujinimui laikinai duris užvers didžiausia...

Žiniasklaida: „Barclays“ padalinyje Vilniuje gali subręsti daugiau pokyčių (23)

„ Barclays “ banko padalinyje galimai bręsta dar didesni pokyčiai, nei vyko iki šiol, skelbia...

Atskleidė esmines prekybos platformoje „Amazon“ klaidas

Prekybos milžinė „ Amazon “ dažnam verslininkui atrodo tarsi neregėtų galimybių erdvė....

Dėl kainų viešinimo prekybininkai prašo Konkurencijos tarybos išvadų (3)

Prekybininkai dėl valdžios planų viešai skelbti svarbiausių maisto produktų kainas skirtinguose...

„Luminor“ bankas baudžiamas 150 tūkst. eurų bauda (18)

Lietuvos banko valdyba skyrė 150 220 eurų baudą Luminor Bank AB už įvairiais informavimo...

Top naujienos

Į amžinojo poilsio vietą Šiluvoje išlydėtas Eimuntas Nekrošius (71)

Ketvirtadienį garsus teatro režisierius Eimuntas Nekrošius išlydimas į Šiluvą, kur amžinojo...

Žiniasklaida: „Barclays“ padalinyje Vilniuje gali subręsti daugiau pokyčių (23)

„ Barclays “ banko padalinyje galimai bręsta dar didesni pokyčiai, nei vyko iki šiol, skelbia...

Tautvydas Marčiulaitis. Kas mokytojus mylėjo labiausiai? (6)

Augantis ažiotažas dėl mokytojų atlyginimų pastaruoju metu tapo viena pagrindinių temų. Visi...

Karbauskis nepatikimų politikų reitinge yra absoliutus lyderis: aplenkė net Kubilių (230)

Daugiau nei penktadalis šalies gyventojų valdančiosios frakcijos lyderį Ramūną Karbauskį (21,6...

Sala, kur nužudoma vos tik įžengus: sugrįžti išdrįsę žvejai rado amerikiečio palaikus (76)

Keliautojas iš Jungtinių Valstijų mirė pašautas strėlių, paleistų saugomos genties vyrų iš...

Remontui uždarys Akropolio „Maximą“ (4)

„ Maxima “ skelbia, kad kitų metų pradžioje atnaujinimui laikinai duris užvers didžiausia...

Lietuvos oro uostai dėl skolų prašo sulaikyti „Small Planet Airlines“ lėktuvus (10)

Dėl oro vežėjo „ Small Planet Airlines “ susidariusios skolos už aviacines paslaugas valstybei...

Daržovė, kurią atrado dar ne visi: ji tikra sveikatos bomba (2)

Valgomieji batatai (populiariai vadinami „saldžiosiomis bulvėmis“) yra tikra maistinių...

Slušnys: nemažai tėvų gulsis po traukiniu, kad išlaikytų savo teisę mušti vaikus (224)

Prie Seimo vykusiame mitinge juvelyrė Jurga Lago pasisakė apie masinį vaikų atiminėjimą...