Profsąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius BNS sakė, kad 747 iš 769 balsavime dalyvavusių savivaldybės įmonės darbuotojų buvo už streiką.

Šiai profesinei sąjungai priklauso daugiau nei 1,2 tūkst. darbuotojų. Teisės aktai numato, kad streikas gali būti skelbiamas pritarus ketvirtadaliui profsąjungos narių.

„Už pasisakė daugiau nei 97 proc. narių“, – teigė jis.

Teisės aktai numato, kad streikas gali būti skelbiamas pritarus ketvirtadaliui balsavusiųjų.

„Turėdami tokį profesinės sąjungos narių palaikymą, pirmadienį skubos tvarka šaukiame profsąjungos tarybą, kuri priims sprendimą dėl streiko formos ir datos“, – kalbėjo A. Markevičius.

Pasak jo, antradienio rytą sprendimas bus įteiktas Vilniaus viešojo transporto vadovybei. Abi pusės per tris darbo dienas turės suderinti, kaip teikti viešojo transporto paslaugą streiko metu.

Teismai yra išaiškinę, kad socialinės paslaugos privalo būti teikiamos net ir darbuotojams streikuojant.

Anot A. Markevičiaus, streiką planuojama rengti lapkričio 4–5 dienomis.

Profsąjunga ragina dešimtadaliu didinti algas įmonės darbuotojams ir gerinti kitas sąlygas, pavyzdžiui, užtikrinti galimybę pasinaudoti pietų pertrauka.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigia, kad planuojamas streikas yra politinė akcija, o profsąjunga priešinasi planams keisti skatinimo sistemą įmonėje, skiriant dėmesio naujiems ar gerai dirbantiems darbuotojams.

Iš viso įmonėje „Vilniaus viešasis transportas“ dirba apie 1,9 tūkst. žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos