Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) penktadienį pranešė, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas lapkričio 3-iąją atmetė „Vilniaus vandenų“ skundą, kuriuo buvo prašoma panaikinti departamento sprendimą bendrovei priskaičiuoti 3 mln. eurų už taršą be leidimo.

„Įmonė apeliaciniame skunde teigė, kad už pažeidimus atsakingas AAD ir Aplinkos apsaugos agentūra, nes jos pačios turėjo nurodyti įmonei pasikeisti taršos leidimus“, – teigiama pranešime.

Anot jo, teismas konstatavo, jog įmonė sąmoningai neapskaitė ir nedeklaravo teršalų ir taip juos nuslėpė.

AAD teigimu, bendrovės valdomos Vilniaus, Šalčininkų ir Nemenčinės nuotekų valyklos 2014–2018 metais be privalomo taršos leidimo kartu su nuotekomis išleido ftalato ir fenolių, jų nedeklaravo, todėl jai apskaičiuotas mokestis didesniu tarifu.

Iš pradžių departamentas suskaičiavo, kad „Vilniaus vandenys“ turėtų sumokėti 7,6 mln. eurų mokestį, bet pirmosios instancijos teismas jį sumažino iki 3 mln. eurų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės