„Šiandien visiškai nebekalbame apie tokius plastiko kiekius, kokie buvo. Tie pliūpsniai, kuriuos mums užpylė, tos atliekos – buvo kraupu. Dabar situacija yra valdoma, nebegauname tokių pliūpsnių. Jei yra to plastiko kažkiek, tai susigaudome per pirminius ir antrinius nusodintuvus, šiandien tinklelių nebenaudojame, tų filtravimo sistemos sukurtų“, – Eltai sakė M. Švaikauskas.

Marius Švaikauskas

Anot jo, kol kas neaišku, kiek tonų plastiko tiksliai sugauta.

„Ir patys laukiame Aplinkos ministerijos (duomenų – ELTA). Į tinklą atliekų neturėjo patekti, net metodikos tokios nėra sukurtos, kad vandentiekio nuotekų tinkle būtų atliekų. Mes sėsime su Aplinkos ministerija ir kartu skaičiuosime, kiek galėjo būti paleista (plastiko – ELTA)“, – teigė M. Švaikauskas.

„Vilniaus vandenų“ vadovas patvirtino, kad įmonių, kurios nustatytos leidusios plastiką, yra trys. Jos visos perduotos Aplinkos apsaugos departamentui (AAD).

„Visi tyrimai vyksta, buvome praėjusią savaitę susitikę su aplinkosaugininkais dėl pačių bendrų patikrinimų tose įmonėse, kurios, kaip išanalizavome, galimai teršia. Turime sąrašą įmonių, kurios tai padarė. Bendrus patikrinimus su aplinkosaugininkais darysime. Aplinkosaugininkai skaičiuos tą žalą, pateikinės tą žalą greičiausiai kolegialiai mums ir toms įmonėms, o mes iš tų įmonių išsireikalausime (žalos atlyginimo – ELTA). Tačiau procesas ir tyrimas nėra pasibaigęs“, – Eltai sakė Marius Švaikauskas.

„Visus mūsų surinktus duomenis išsiuntėme į AAD ir laukiame iš jų (atsakymo – ELTA)“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad nevyriausybinė organizacija „Lašišos dienoraštis“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame, pasak jų, – „Vilniaus vandenų“ išleistuvas, kuris „išleidžia ne tik juodą it mazutas vandenį, bet ir įvairias smulkintas šiukšles. O šių smulkinto plastiko (ir ne tik) dalelių randama net už keliolikos kilometrų esančiame Neries regioniniame parke.“

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas feisbuke anksčiau rašė, kad plastikas į siurblinę galėjo patekti tik iš konkrečios įmonės teritorijos. „Žinių radijui“ jis sakė, kad plastiku užterštos atliekos plaukia iš bendrovės „Esco“ teritorijos.

Bendrovė nurodo, kad, nepasitvirtinus kaltinimams dėl taršos, bus svarstoma siekti žalos atlyginimo iš atsakingų institucijų.

„Bendrovė „Granulės“ pajamas uždirba būtent iš plastiko atliekų perdirbimo, todėl išleisti į nuotekų sistemą vertingą žaliavą nėra jokios logikos“, – akcentuoja įmonė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės