Kaip ir kasmet šilumos tiekėjas sostinėje iki kito šildymo sezono pradžios patikrins ir naujam šildymo sezonui paruoš beveik 750 km ilgio vamzdyną, pažymima VŠT pranešime. Tikrinimai vyksta atliekant hidraulinius bandymus, o radus defektų, jie pašalinami. Tokių darbų metu kai kuriose vietose iš vamzdynų tenka išleisti termofikacinį vandenį, kuris ir yra žalios spalvos. VŠT atkreipia dėmesį, kad toks termofikacinis vanduo išleidžiamas į nuotekų tinklus ar Neries upę, tačiau jokio pavojaus nei žmonėms, nei aplinkai nekelia.

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba leidžia naudoti vandenį žalia spalva nudažančią medžiagą – fluoresceiną. Tiesa, patys dažų milteliai yra oranžinės spalvos, bet įvykus reakcijai su vandeniu pažaliuoja. Patekę į tekantį vandenį gana greitai išsisklaido ir nedaro žalos gamtai, teigia VŠT specialistai.

„Vilniečiai yra pilietiški, todėl pamatę neįprastos spalvos vandenį abejingi nelieka. Vis dėlto norime nuraminti, kad tokios spalvos vandens bijoti nereikia. Jeigu mieste pamatėte tekantį žalios spalvos vandenį ir dvejojate, ar tai nėra teršalai, rekomenduojame paskambinti mūsų Klientų aptarnavimo centro telefonu 19118 – kolegos suteiks informaciją, ar toje vietoje atliekame darbus“, – sako VŠT laikinasis Perdavimo tinklo departamento direktorius Vilius Šerėnas.

Šiuos dažus naudoja ne tik energetikai, bet ir pramogų organizatoriai. Minint Šv. Patriko dieną ties Užupio tiltu Vilnelės vanduo taip pat pažaliuodavo nuo šių dažų. Tradicija miesto vandens telkinius dažyti žaliai egzistuoja ne vienoje pasaulio šaly, teigiama VŠT pranešime.

Nekenksmingą medžiagą energetikai naudoja tikrindami vamzdynų, pastatų vidaus šildymo sistemų ir karšto vandens ruošimo įrenginių nesandarumus.

„Žaliai nudažytas vanduo leidžia pamatyti, ar nėra vamzdynų defektų, įtrūkimų. Tokiu būdu juos aptinkame ir operatyviai pašaliname. Atlikę visus minėtus darbus šildymo sezoną pasitinkame ramūs ir žinodami, kad klientus šiluma pasieks patikimai ir efektyviai“, – sako V. Šerėnas.

Esant nesandariam karšto vandens šildytuvui, fluoresceino dažais nudažytas termofikacinis vanduo gali patekti ir į buitinius karšto vandens vartojimo prietaisus, geriamąjį vandenį. Toks termofikacinis dažytas vanduo nėra kenksmingas sveikatai, tačiau jo gerti nerekomenduojama. Pastebėjus, kad iš čiaupo bėga žalios spalvos vanduo, reikėtų nedelsiant kreiptis į namo administratorių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją