aA
Vienos didžiausių verslo grupių LietuvojeVilniaus prekyba“ už 78 mln. eurų parduoda jos valdomą Ispanijos maisto prekybos bendrovę „Supersol“.
Supersol prekybos tinklas Ispanijoje
Supersol prekybos tinklas Ispanijoje
© Bendrovės archyvas

Sutartis pasirašyta tarp VP grupės alternatyvių investicijų įmonės „Carson“ ir „Carrefour“ antrinės bendrovės Ispanijoje.

Planuojama, kad gavus priežiūros institucijų leidimus, sandoris bus užbaigtas 2021-ųjų pradžioje, pranešė „Vilniaus prekyba“.

Pasak „Carson“ valdybos nario Jurgio Gabrieliaus Rudgalvio, „Supersol“ pastaruoju metu sėkmingai pertvarkyta, dėl to išaugo jos klientų srautai.

Anot pranešimo, 2019-ųjų pabaigoje „Supersol“ valdė 173 parduotuves Andalūzijos ir Madrido regionuose, jos pajamos siekė 477 mln. eurų pajamų, ji užėmė apie 1 proc. Ispanijos mažmeninės prekybos rinkos.

Pasitraukdama iš Ispanijos rinkos, „Carson“ taip pat parduoda „Supersol“ parduotuves kaip nekilnojamo turto objektus bei įmonę „Cashdiplo“, kuri valdo 27 didmenos parduotuves Ispanijos žemyninėje dalyje ir Kanarų salose.

„Vilniaus prekybos“ grupė „Supersol“ tinklą 2012 metais įsigijo iš Ispanijos tinklo „Dinosol“, tais pačiais metais ji įsigijo ir „Cashdiplo“.

2019 metais pranešta, kad „Supersol“ valdymas perleistas Liuksemburgo bendrovei „Carson“, netiesiogiai priklausančiai didžiausiam „Vilniaus prekybos“ akcininkui Nerijui Numai (buvusiam Numavičiui), taip pat Vladui Numavičiui, Ignui Staskevičiui, Mindaugui Marcinkevičiui ir Mindaugui Bagdonavičiui.

„Supersol“ vadovas Vygintas Šapokas tuomet dienraščiui „Verslo žinios“ teigė, kad „Supersol“ ir „Maxima grupė“ nusprendė nebendradarbiauti abipusiu sutarimu, nes nutarė sutelkti visą dėmesį į plėtrą Lenkijoje, kur 2018 metais buvo įsigytas „Stokrotkos“ tinklas.

BNS
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
3.2941

Primirštas konfliktas su Kinija nustebino prekyboje: pernai importas buvo rekordinis, bet galiausiai susimokėjo Lietuvos pirkėjas (10)

Konfliktas tarp Vilniaus ir Pekino tęsiasi jau gerokai ilgiau nei metus, o tai puikiai atsispindi ir...

„INVL Baltic Real Estate“ pernai uždirbo 4,2 mln. eurų grynojo pelno

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate“ per 2022 metus uždirbo...

„Nova Post“ atidarė pirmąjį skyrių Vilniuje

Lietuva tapo jau antrąja Europos šalimi, kurioje atidaromi „Nova Post“ filialai, pranešė įmonė.

„Iki“ skelbia, kaip dirbs per Velykas: veiks trys parduotuvės

Prekybos tinklas „Iki“ skelbia, kad Velykų sekmadienį, balandžio 9-ąją, įprastos...

Gruževskis: Lietuva gali turėti 3 mln. žmonių, tačiau tam reikia nebijoti pigios darbo jėgos

Lietuvoje 2050 m. gali gyventi 3 mln. eurų žmonių, tačiau tam būtina jau dabar imtis...

Top naujienos

Primirštas konfliktas su Kinija nustebino prekyboje: pernai importas buvo rekordinis, bet galiausiai susimokėjo Lietuvos pirkėjas (10)

Konfliktas tarp Vilniaus ir Pekino tęsiasi jau gerokai ilgiau nei metus, o tai puikiai atsispindi ir...

Vaidas Mikaitis

Apsilankė populiariausiame nudistų paplūdimyje: privatumo čia nedaug, bet yra kitų pliusų

Tenerifė keliautojų tarpe dabar yra ant tokios bangos, kad net kartais suabejoju ar yra likę dar...

Ekspertas: jokio „Benkunsko fenomeno“ nėra, bet socdemų laukia du pavojai (17)

Politologas Ignas Kalpokas nemano, kad egzistuoja toks dalykas kaip „Benkunsko fenomenas“ –...

Karo ekspertai: ryškėja pagrindinis Kinijos lyderio vizito į Maskvą tikslas (4)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai praėjusios...

Karas Ukrainoje. Po dronų atakos Kryme pasigirdo sprogimai analitikai: Rusijos vadovybė – neviltyje (1)

Pirmadienį , kovo 20 d., Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrai pasirašys Ukrainos...

Sinoptikai turi ne tik gerų, bet ir blogą žinią: atsakė, kokia laukia savaitė

Artimiausiomis dienomis bus šilta, tačiau lietinga. Antradienio naktį daug kur palis, vyraus...

Andrius Užkalnis

Užkalnio terapija (11) Norite daugiau sąjungininkų ir mažiau priešų? Štai jums trys greiti būdai

Jūs žinote juos, konfliktinius žmones. Viskas, ką jie daro, tai prisitraukia blogiausias...

Papasakojo, kaip atsikratyti raukšlių ir pagurklio be skalpelio: rezultatus pastebėsite jau po dviejų savaičių

Nors sakoma, kad raukšlės net gali puošti veidą, rodydamos brandą, o su ja, tikėtina, ir...

Login

Login 2022. Dr. Alfredas Chmieliauskas. Saugumas, slaptumas, melas, tiesa ir kiti bandymai k***ti protą (2)

Socialinis laikas yra žymiai svarbesnis nei tai, kurioje barikadų pusėje tu esi. Tuo įsitikinęs...