„Iš esmės tai yra kultūrinis ar muzikinis baras. Konceptas – pagal visame pasaulyje išbandytą prevencijos programą, kad norint kalbėti apie alkoholio ir kitų medžiagų kenksmingumą ir prevencinę veiklą, tai turi būti daroma ten, kur yra didžiausi rizikos taškai. Vilniaus gatvė yra viena intensyviausių naktinio pasilinksminimo vietų, būtent čia tokią vietą ir norime įsteigti“, – žurnalistams antradienį pabrėžė V. Benkunskas.

„Tai pirmoji kregždė, tikimės, kad jau kitų metų pradžioje veikla startuos. (...) Tikimės, kad konkursą turėsime baigtą iki šių metų pabaigos, sutartis bus pasirašyta dar šiais metais, keli mėnesiai bus skirti pasirengimui ir pavasarį ta veikla jau gali startuoti“, – sakė V. Benkunskas.

Jis taip pat pažymėjo, kad dainyklai buvusiose „Žinijos draugijos“ patalpose įrengti savivaldybė organizuoja aukcioną.

„Nuomos kaina aukcione yra 3 kartus mažesnė nei rinkos kaina šioje gatvėje. Aišku, per aukcioną ji kažkiek paaugs. (...) Sutartyje nuomininkui turėsime ir tam tikrus įpareigojimus – per metus turėti ne mažiau kaip 100 kultūrinių, nemokamų renginių – tai mažiausiai vienas renginys per savaitę“, – pridūrė V. Benkunskas.

„Neribojame nei alkoholio licencijos trukmės, nei rūšies. Išskirtinumas ir bus, kad greta baro bus tie kultūriniai renginiai (...). Jų plano nereguliuosime ir nederinsime, bet jei sutartyje yra sąlyga, jos išpildymas bus tikrinamas ir ataskaita turės būti pateikta. Aišku, kad operatorius bus laisvas savo renginių tinklelį susidėlioti kaip tinkamas“, – taip pat pažymėjo meras.

Kaip atkreipė dėmesį V. Benkunskas – dainyklos konceptas jau išbandytas ir pasiteisinęs kitose šalyse. Todėl, neslepia meras, tikimasi, kad tokiu pavyzdžiu paseks ir daugiau privačių verslų.

„Berlyne, Londone, Olandijoje labai paplitęs šitas žanras, taip pat Airijoje, kur daug atlikėjų ir grupių yra iškilę būtent per šito žanro barus. (...) Suprantu, kad daug kas žiūri skeptiškai – kaip gali veikti prevencija, jei šalia yra alaus kranas ir bokalai? Bet tai nėra naujovė – pasaulyje tai jau išbandyta“, – sakė V. Benkunskas.

Kaip anksčiau žiniasklaidai platintame pranešime nurodė Vilniaus miesto savivaldybė, dainykloje turės būti įrengta scena su pakyla ir nuolatinė garso sistema bei užtikrintas garso režisieriaus garso valdymas, o sėdimosios vietos – orientuotos į sceną. Lankytojams patalpų nuomininkas turės suteikti galimybę gauti maitinimo paslaugas (bent užkandžius) ir nemokamai geriamąjį (stalo) vandenį bet kuriuo savo darbo metu.

Patalpas, Vilniaus g. 22-3, savivaldybė viešojo konkurso būdu išnuomos penkeriems metams. Nustatyta pradinė nuomos kaina 26,70 eur už kv. m per mėnesį, pradinė kaina už visą nuomojamą plotą – 2 913 eur. Pradinis įnašas – 8739 eur (PVM netaikomas).

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją