„Kaip sekasi didžiajam kovotojui V. Orbanui kovoti su infliacija? Ne itin sėkmingai, nes, nepaisant dosnių subsidijų rusiškai naftai ir rusiškoms dujoms, metinė infliacija Vengrijoje 2022 m. rugsėjo mėn. išaugo iki 20.7 proc.”, – savo feisbuko paskyroje teigė Ž. Mauricas.

Ekonomistas tvirtina pasirengęs lažintis, kad šių metų pabaigoje infliacija Vengrijoje taps didesnė nei Lietuvoje bei didžiausia visoje Europos Sąjungoje.

„Siekdamas stabdyti įsismarkavusią infliaciją, Vengrijos centrinis bankas pakėlė bazines palūkanų normas net iki 13 procentų (prieš metus jos siekė vos 1,6 proc., o prieš dvejus metus - 0,6 proc.).

Tačiau tuo metu, kai Centrinis bankas pila vandenį į įsismarkavusį infliacijos laužą bandydamas jį užgesinti, V. Orbanas pila dosnių subsidijų žibalą, kuris skatina dar stipresnį laužo degimą”, – sakė Ž. Mauricas.

„Įtariu, kad tokia politika geruoju nesibaigs, tad Vengrija 2023 metais gali turėti ne tik didžiausią infliaciją, bet ir didžiausią ekonomikos nuosmukį visoje ES”, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad rugpjūčio pradžioje Ž. Mauricas džiaugėsi, kad Lietuva nešoko populizmo keliu ir nepriėmė lengvatinių priemonių, kompensuodama energijos prekių, degalų ir maisto kainas, kaip padarė Vengrija, Lenkija ar Ispanija. Pasak jo, tokiu atveju infliacijos kilimas būtų ne suvaldytas, o tik atidėtas.

„Vengrijoje infliacija šių metų gale bus didesnė negu Lietuvoje, tą garantuoju 100 proc. Mes tada (priėmę lengvatas, siekiant kainų kompensavimo – ELTA) būtume turėję ir infliacijos iššūkį artėjant žiemai, ir biudžeto deficito. Kai būtų reikėję formuoti kitų metų biudžetą, būtų tikrai aršios diskusijos“, – „Žinių radijui“ teigė jis.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos