„Dėl paskolų ir subsidijų kaip tik yra tariamasi, kokios įmonės galėtų gauti ir kokia būtų ta schema, o paskutinį lemiamą sprendimą priims Vyriausybė“, – BNS sakė ekonomikos ir inovacijų ministro patarėja Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Ji neatmetė, kad bus pratęstos subsidijos už darbuotojų prastovas, tačiau naujų priemonių kol kas išsamiau nekomentavo.

„Platesnių komentarų galite sulaukti rytoj (trečiadienį – BNS), o kol kas vyksta pasitarimas tarp institucijų ir derinama, gali būti pokyčių, dėl to plačiau nekomentuojame“, – sakė ministro patarėja.

Ministerijos siūlymus Vyriausybė svarstys trečiadienį, o antradienį juos planuojama aptarti su verslo atstovais.

Subsidijas už darbuotojų prastovas kol kas numatyta mokėti iki sausio 1 dienos. Valstybė moka 70 proc. atlyginimo, bet ne daugiau kaip 1,5 minimalios algos, jeigu darbdavys sutinka mokėti 30 proc. Kitu atveju mokama 90 proc. subsidija, bet ne daugiau vienos minimalios algos, o 10 proc. – darbdavys.

Verslas taip pat turės galimybę atidėti mokesčių mokėjimą iki kitų metų kovo.

Įvedus karantiną pavasarį, Vyriausybė kovo 16 dieną patvirtino beprecedentį 5 mlrd. eurų vertės ekonomikos skatinimo paketą, skirtą padėti šalies gyventojams ir verslui sušvelninti koronaviruso pandemijos krizės sukeltus padarinius.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės