Tarptautinė darbo organizacija (TDO) prognozuoja, kad antrą šių metų ketvirtį dėl COVID-19 krizės visame pasaulyje darbo valandų skaičius sumažės apie 6,7 proc., tai lygu 195 milijonams pilnu etatu (48 darbo valandų darbo savaitę) dirbančių žmonių. Rizikingiausi sektoriai – apgyvendinimo ir maisto tiekimo paslaugos, gamyba, mažmeninė prekyba, verslo ir administravimo sektorius.

Lietuvos finansų ekspertai verslui pataria nepasiduoti ir kurti „išgyvenimo“ planą

Nuostolių prognozės, anot TDO, gerokai viršija 2008-2009 metų finansinę krizę. Jau turima ir prognozuojama statistika šokiruojanti, tačiau BDO Lietuva apskaitos paslaugų vadovė Jurgita Čepulienė ragina nepriimti skubotų sprendimų.

„Net ir įprastomis verslui sąlygomis daugelis naujokų veiklą nutraukia per pirmus dvejus metus dėl per didelės mokestinės naštos ir sudėtingos buhalterinės apskaitos. Tikrai ne kiekviena įmonė gali sau leisti samdyti buhalterį, kuris padėtų išgyventi pirmuosius metus ar finansinę krizę. Kad ir kaip būtų buhalterinė apskaita yra ne ta sritis, kurioje galima taupyti. Tik patyrę finansų ekspertai gali padėti išgyventi krizę, išsaugoti turimą kapitalą ar maksimaliai sumažinti nuostolius“, – įsitikinusi J. Čepulienė.

Anot jos, net ir menka klaida buhalterijoje gali labai brangiai kainuoti. „Krizinėmis sąlygomis klaidų pasitaiko ypatingai daug. Buhalterinė apskaita, mokesčiai, finansinės ataskaitos, finansinių ataskaitų auditas, įmonės finansų valdymas, verlso išsaugojimo strategija – dažniausi klausimai, ties kuriais aktyviai dirbame šiuo metu“, – nūdienos aktualijomis dalijasi BDO Lietuva apskaitos paslaugų vadovė.

Finansų ekspertė J. Čepulienė teigia, kad šiuo kriziniu laikotarpiu ypatingai svarbu sekti ir valdyti klientų įsiskolinimus, jei yra galimybė, pritaikyti nuolaidas tam, kad būtų užtikrintas pinigų srautas. Susidūrus su dideliais finansiniais nuostoliais, galima pasinaudoti valstybės siūlomomis lengvatomis (mokesčių atidėjimu, mokestine paskola), pasinaudoti INVEGOS apsauga (palūkanų kompensacija, kreditu su valstybės garantija), tartis su kredito institucijomis dėl paskolų grąžinimo grafiko keitimo ar atidėjimo, derėtis su tiekėjais dėl mokėjimų termino keitimo ar atidėjimo. Skelbiant prastovas, yra galimybė pasinaudoti valstybės teikiamomis subsidijomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)