Pirmosiomis šių metų dienomis įsigaliojo arti 100 Seimo priimtų įstatymų, jų pataisų ar pakeitimų. Dauguma jų yra susiję su neišvengiamais procesais derinant šalies įstatymus prie Europos Sąjungos teisės standartų, prieš Lietuvai tampant ES nare.
Nuo metų pradžios įsigaliojusios naujovės didesnių pokyčių, susijusių su mokesčių naštos palengvinimu, verslo įmonėms nenumato. Pasak finansų viceministro Vito Vasiliausko, visi pagrindiniai mokesčių įstatymai, susiję su gyventojų pajamų ir pelno mokesčiais, pakeisti jau anksčiau. Vieni jų įsigaliojo nuo 2002, kiti - nuo 2003 metų.

"Tai buvo sudėtinė mokesčių reformos dalis ir tai jau padaryta. Dabar nebent tik būtų kalbama apie grynai techninius pasikeitimus, kurie didesnės įtakos verslo plėtrai neturės", - Eltai sakė V. Vasiliauskas.

Tačiau kalbėdamas apie mokestinius pasikeitimus, kurie tiesiogiai palies verslo - ir stambaus, ir vidutinio, ir smulkaus - įmones, finansų viceministras pirmiausia išskyrė nuo šių metų sausio 1 d. padidėjusius akcizų tarifus dyzelinui ir benzinui.

"Tai neišvengiamas dalykas derintis prie minimalių Europos Sąjungos reikalavimų. Be jokios abejonės, tai turės įtakos kainoms. Bet nereikėtų pamiršti, matyt, ir apie konkurenciją", - pabrėžė V. Vasiliauskas.

Paminėdamas naujos redakcijos Mokesčių administravimo įstatymą, finansų viceministras pastebėjo, kad jame kokių nors mokestinių lengvatų nenumatoma. Tačiau tuo pačiu akcentavo, kad minėtame įstatyme daug aiškiau, paprasčiau ir moderniau yra reglamentuojamos mokesčių administravimo procedūros.

"Jeigu kalbėtume apie apskaitos standartų pakeitimus, tai iš principo esminis dalykas yra tai, kad atidedamas tarptautinių apskaitos standartų įvedimas", - teigė V. Vasiliauskas.

Nuo šių metų sausio 1-osios įsigalioję Buhalterinės apskaitos, Įmonių finansinės atskaitomybės ir Įmonių konsoliduotos finansinės atskaitomybės įstatymų pakeitimai numato, kad tarptautinius apskaitos standartus įmonės privalės pradėti taikyti nuo 2005 m. sausio 1 d.

Finansų viceministro manymu, minėtosios įstatymų pataisos leis tinkamai pasiruošti būtent toms įmonėms, kurioms tarptautiniai apskaitos standartai bus privalomi nuo kitų metų pradžios, o ne nuo 2004-ųjų, kaip buvo numatyta ankstesnėje įstatymo redakcijoje. Be to, prasiplečia ūkio subjektų ratas, kurie galės taikyti tą supaprastintą finansinę atskaitomybę. "Tai, manyčiau, turėtų būti esminis pasikeitimas", - pastebėjo V. Vasiliauskas.

Kalbėdamas apie pasikeitimus, kurie dar laukia šiemet, finansų viceministras paminėjo naujos redakcijos Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo priėmimą Seime, numatytą sausio viduryje ir įsigaliosiantį nuo gegužės 1-osios, bei dabar parlamentarų svarstomus Pelno mokesčio įstatymo pakeitimus dėl neribotos civilinės atsakomybės juridinių asmenų tam tikro neapmokestinamo minimumo suteikimo, mokant pelno mokestį.

Pirmasis įstatymo projektas susijęs su netiesioginiu mūsų mokesčių sistemos derinimu prie ES teisės reikalavimų bei jų pritaikymu dirbti bendros rinkos sąlygomis. Todėl, finansų viceministro manymu, savaime suprantamas tampa toks faktas, kad derinantis prie ES teisės standartų neišvengiamai padaugės tam tikrų apskaitos dalykų.

"Sudėtingesnės tampa PVM deklaracijos tiems ūkio subjektams, kurie turės santykių su Europos Sąjungos valstybėmis. Bet iš kitos pusės, naujas PVM įstatymas leis taupyti apyvartines lėšas. Sakykime, nebelieka importo PVM, jeigu kalbame apie prekių įvežimą iš Sąjungos valstybių", - teigė V. Vasiliauskas.

Pasak finansų viceministro, pasikeitimai, susiję su netiesioginiais mokesčiais - PVM ir akcizais, - nėra susiję su kokiomis nors lengvatomis. Iš principo tai yra mūsų įstatymų harmonizavimas su ES teise, sprendžiant daugiau procedūrinius klausimus.

Svarstomos Pelno mokesčio įstatymo pataisos numato suteikti pelno mokesčio lengvatą neribotos civilinės atsakomybės juridiniams asmenims, neapmokestinant pirmųjų 22,5 tūkst. litų. Finansų viceministras mano, kad šioms įstatymą koreguojančioms nuostatoms bus pritarta, ir tikisi, jog tai turėtų prisidėti prie didesnės verslo plėtros.

Tikimasi, kad naujieji įstatymai bei jų pakeitimai prisidės ne tik prie verslo skatinimo, bet ir bendro gyvenimo lygio gerėjimo.

"Iš principo iš kiekvieno naujo teisės akto, jo projekto tikimasi, kad tai iš tikrųjų prisidės ne tik prie verslo, bet apskritai ir prie viso visuomeninio gyvenimo kokybės", - sakė finansų viceministras.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Registrų centrui nurodyta patikrinti, ar darbuotojai tinkamai deklaruoja interesus

Registrų centro vadovybė turės patikrinti, ar įmonės darbuotojai tinkamai deklaruoja privačius...

Slidinėjimo kurortus Kirgizijoje atranda ir europiečiai (3)

Garsėjanti kalnais Kirgizija vilioja alpinistus profesionalus ir mėgėjus pasivaikščiot po...

Sugriuvusią „Maxima“ Rygoje apdraudusi „Ergo“ išmokės 1,6 mln. eurų (7)

Vokietijos kapitalo Baltijos šalių draudimo bendrovė „ Ergo Insurance “ sumokės 1,615 mln....

Veryga sugalvojo, kuo pakeisti cukraus mokestį (425)

Sveikatos apsaugos ministerija , rodos, rimtai užsimojo gyventojus atbaidyti nuo cukraus. Dar...

Didžiausią grąžą pensijų kaupimo dalyviams pernai uždirbo akcijų pensijų fondai (12)

Lietuvoje veikiančių pensijų fondų vidutinė grąža buvo teigiama: per metus II pakopos pensijų...

Top naujienos

Per stebuklą išsigelbėjęs Šilalės žydas apie budelius lietuvius: žinau jų pavardes (61)

„Turbūt Dievas norėjo, kad likčiau gyvas“. Taip sako vienintelis Holokaustą išgyvenęs...

Ramutei Daktarienei – dovana: teismas nutarė jai grąžinti garsiąją Užliedžių pilaitę (24)

Kauno Daktarų nusikalstamam susivienijimui vadovavęs ir iki gyvos galvos įkalintas Henrikas...

Čečėnus įsiutino Lietuvos veiksmai: paruošė atsakomąsias priemones (158)

Čečėnai įtraukė Lietuvą į negeranoriškų Europos šalių sąrašą. Tai pranešė Rusijos...

Iš vaiduoklio – į elfą: Kuzminsko benefisas Eurolygoje nustebino net Plazą Kuzminsko mintys (2)

Kelias karčias kritikos piliules pastaruoju metu nurijęs Mindaugas Kuzminskas trečiadienio...

Viena maža gudrybė, ir pagaliau išvirsite skanų liežuvį

Lietuviai – ne amerikiečiai, subproduktai, taip pat ir liežuvis , mums tikras gardėsis, ypač,...

VMI tirs Edmundo Jakilaičio veiklą atnaujinta (73)

Valstybinė mokesčių inspekcija ( VMI ) tirs žurnalisto ir prodiuserio Edmundo Jakilaičio...

Veryga sugalvojo, kuo pakeisti cukraus mokestį (425)

Sveikatos apsaugos ministerija , rodos, rimtai užsimojo gyventojus atbaidyti nuo cukraus. Dar...

Jo vardo Putinas net nemini: Kremliaus kritikas jaukia Rusijos rinkimų planus (22)

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas yra sėdėjęs už grotų, buvo užpultas, jam...

Varėnos raj. – panika dėl meningokoko: infekcija nusitaikė į vyresnius (24)

Varėnos raj., Valkininkuose, žmones išgąsdino žinia apie žaibine meningokoko forma susirgusią...

Viešina skandalingas nuotraukas: VU nedelsdamas inicijuoja vidinį tyrimą (248)

Į DELFI redakciją kreipėsi Vilniaus universiteto ( VU ) garažo darbuotojais prisistatę asmenys....