Lietuvos patrauklumo pasaulinėms investicijoms faktoriai

„Investuok Lietuvoje“ strategijos vadovo Mariaus Stasiukaičio moderuojamoje diskusijoje „Kova dėl pasaulinių investicijų: ką gali pasiūlyti Lietuva?“ buvo apžvelgti Lietuvos patrauklumo pasaulinėms investicijoms faktoriai.

„Continental Automotive Lithuania“ kokybės valdymo operacijų vadovė Cosmina Godinel tvirtina, kad Lietuva siūlo daug investuotojams aktualių privalumų.

„Tai geografinė padėtis, išvystytas transportas, didelė talentų pasiūla. Didelę įtaką tam turėjo ir verslo vykdymą skatinanti Vyriausybė“, – vardija C. Godinel.

Anot „Continental Automotive Lithuania“ kokybės valdymo operacijų vadovės, nors darbo jėga Lietuvoje ganėtinai brangi, šalis tai gali išnaudoti aktyviai ugdydama įgūdžius ir kompetencijas. Tai padėtų darbo rinkai pasiruošti ateičiai.

Vienu pagrindinių mūsų privalumų Lietuvos biotechnologijų įmonės „Caszyme“ generalinė direktorė bei viena iš įkūrėjų dr. Monika Paulė įvardija tai, kaip gerai mes mokame spręsti problemas.

„Esame labai protingi ir mokame dirbti efektyviai. Tai ne vien mūsų produktyvumas, mes taip pat mokame labai gerai spręsti problemas“, – pabrėžia „Caszyme“ generalinė direktorė.

Dr. M. Paulė taip pat išskiria, kad mūsų mokslininkai su turimais ištekliais padaro be galo daug – nors mūsų resursų negalime palyginti su didžiausiais pasaulio universitetais, mes sugebame pasiekti panašius rezultatus.

Rekomendacijos naujajai Vyriausybei

Diskusijos metu iškilo klausimas ir apie ekspertų rekomendacijas po spalio mėnesio rinkimų į valdžią ateisiančiai naujajai Vyriausybei.

„Ką ši Vyriausybė turėtų padaryti, kad Lietuva taptų patrauklesnė tiesioginėms užsienio investicijoms?“ – diskusijos pabaigoje rekomendacijomis pasidalinti skatino M. Stasiukaitis.

Pasaulinės sveikatos priežiūros įmonės „Cencora“ vyresnysis direktorius Lukas Jankauskas rekomendavo toliau ugdyti talentus ir kompetencijas bei investuoti į švietimą.

Elias van Herwaarden, vietos strategijos kūrimo konsultacinės įmonės „Locationperspectives“, įsikūrusios Briuselyje, įkūrėjas, skatino sukurti aplinką, kuri leistų vietinėms šalies įmonėms ir užsienio investuotojams dirbti su pasaulinio lygio technologijomis ir taip prisidėti prie ateities technologijų kūrimo.

Dr. Monika Paulė palinkėjo tiesiog nesunaikinti dabartinio progreso.

„Niekas neįvyksta per sekundę – reikia nuolat dirbti ir mąstyti apie ilgalaikę perspektyvą. Mums reikia tam tikrų patobulinimų, bet ne kokių nors radikalių pokyčių ir tiesiog suprasti, kad niekas neįvyksta per metus ar dvejus“, – pabrėžė „Caszyme“ generalinė direktorė bei viena iš įkūrėjų.