aA
Trečiadienį Vengrijos centrinis bankas pranešė, kad šalis yra visiškai atsiskaičiusi už kelių milijardų eurų paramą, kurią iš tarptautinių kreditorių gavo 2008 metais. Lėšos buvo skirtos finansų krizės metu gaivinti smunkančią šalies ekonomiką. Apie tai praneša „EUbusiness“.
Viktoras Orbanas
Viktoras Orbanas
© AP/Scanpix

„Pagaliau mums išaušo džiugi diena – baigėme ilgą ir sudėtingą laikotarpį“, – kalbėjo šalies ekonomikos ministras Michalis Varga žurnalistams Budapešte.

Europos Sąjungos narė buvo priversta pasiskolinti maždaug 20 mlrd. eurų iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF), Europos Sąjungos ir Pasaulio banko po to, kai finansų krizės piko metu neteko prieigos prie vertybinių popierių rinkos.

Vis dėlto per ketverius pastaruosius metus šalies ekonomikos augimas buvo stabilus, infliacijos ir palūkanų normų lygiai smuko iki rekordinių žemumų. 2010-aisiais į valdžią atėjus dešiniųjų pažiūrų premjerui Viktorui Orbanui, sumažėjo ir vyriausybės skola bei biudžeto deficitas. Po tokių pokyčių, pasak M. Vargos, Vengrija jau praėjusią savaitę sugebėjo sumokėti paskutinę 1,5 mlrd. eurų įmoką, kurią buvo skolinga ES.

2013-aisiais, t. y. anksčiau, nei baigėsi galutinis terminas, šalis jau buvo išmokėjusi 12,5 mlrd. eurų skolos dalį TVF.

ELTA
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Darbo ekspertai pataria, kaip atskirti psichologinį smurtą darbe ir ką daryti su juo susidūrus

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) parengė rekomendacijas, kuriose aptariamos darbdavių pareigos...

Savaitgalį nebus galima pasinaudoti Elektroninių valdžios vartų portalo paslaugomis

Nacionalinė mokėjimo agentūra praneša, kad kovo 25–26 dienomis neveiks Elektroninių valdžios...

Tendencijos pramonėje sukėlė nerimą: užsakymų mažiau, eksportas krito

Lietuvos pramonė jau jaučia krizės užuomazgas. Skaičiuojama, kad krinta užsakymai , trumpėja...

Lingė: Seimą gali pasiekti pakoreguotas bankų solidarumo įnašo modelis

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mindaugas Lingė tvirtina, kad parlamentą...

KTU ekonomistė apie recesijos grėsmę Lietuvoje: gali atsiliepti ir darbo rinkai kaip pasiruošti krizei

2022 m. pabaigoje Bendrajam vidaus produktui ( BVP ) pasiekus neigiamą augimą bei šiemet Lietuvai...

Top naujienos

Analitikas Švecas: Kinijos planas, kurio labiausiai bijo JAV (4)

Maskvoje apsilankius Kinijos lyderiui Xi Jinpingui imta spėlioti, kokie gali būti užkulisiniai...

Pirmuosius ligos simptomus Aldona palaikė pokovidiniu sindromu: po diagnozės slydo žemė iš po kojų

Pandemijos metu 64 metų varėniškė Aldona Rasščevskienė, dirbusi „Iki“ parduotuvėje,...

Į „maudymosi šūde“ skandalą įsitraukė Kubilius: tai nuosprendis visam gyvenimui (5)

Premjerei Ingridai Šimonytei aštriai apsižodžiavus su Seimo nare Agne Širinskiene į viešumą...

Susitarta dėl draudimo pardavinėti automobilius su vidaus degimo varikliais (3)

Vokietijos vyriausybė ir Europos Komisija (EK) pasiekė susitarimą dėl draudimo nuo 2035 m....

Nors nebeturėtume, laikrodžius vėl teks sukti: galutinių sprendimų priimta nėra (6)

Užpernai pavasarį turėjo būti paskutinis kartas, kai persukame laikrodžių rodykles. Tačiau...

Pirmosios interviu akimirkos pribloškė ilgai viešumoje nesirodžiusį Rusijos ambasadorių (19)

Rusijos ambasadorius Australijoje Aleksejus Pavlovskis po ilgos pertraukos bendravo su žiniasklaida....

Karas Ukrainoje. Pastarąją parą Ukraina 17 kartų smūgiavo į okupantų susitelkimo vietas situacija Bachmute gerėja; Rusija jau neteko apie 169 890 karių (1)

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį pareiškė manantis, kad Kinija kol kas nėra perdavusi...

Delfi agro. Eksperimentas biure – ar vaizdas pro langą į Gedimino pilį paskatins pomidorų dygimą kokias veisles rinktis

Delfi kolektyvas pradeda mini eksperimentą, kurį šiandien vykdo, tikėtina, kas antra šeimininkė...

Alytiškė pasibaisėjo elektros atjungimais: mes ne kaimiečiai ir ne durneliai patarimai, ką daryti (6)

Stovintis verslas, neveikianti saulės elektrinė , per plauką išvengta gaisro – tokius patirtus...