Vilniaus darbo biržoje gauti 5 pranešimai, kuriuose numatoma atleisti 120 darbuotojų. Likviduojama įmonė UAB „Toyota Material Handling Lietuva“ teikianti sandėliavimo ir krovimo įrangos paslaugas, numato atleisti visus 50 darbuotojų. UAB „Anthill Baltija“ teikianti informacinių technologijų paslaugas atleis 24 darbuotojus. Dėl ekonominių priežasčių UAB „Krasta Auto“ numato atleisti 20 darbuotojų, įmonėje dirba 91. UAB „Autobrava“ atleis 10 darbuotojų, bendras darbuotojų skaičius – 49. Įmonėje UAB „Precizika metal“ vykdomas struktūrinis pertvarkymas ir atleidžiama 16 darbuotojų, įmonėje dirba 64 žmonės.

Kauno darbo biržoje gauti 6 pranešimai apie įmonėms iškeltas bankroto bylas . Iš įmonės UAB „Dalmeta“ numatyta atleisti 50 darbuotojų. Įmonės veikla – prekyba dėvėtais drabužiais. Iš UAB „Statsoma“ numatoma atleisti 45 darbuotojus, įmonės veikla – elektrinės įrangos remontas. Iš UAB „Eprika“ numatoma atleisti 40 darbuotojų, įmonės veikla – prekyba buitine technika. UAB „Namsta“, atliekanti statybos ir apdailos darbus, atleis 17 darbuotojų. UAB „Limenta“ atleis 17 darbuotojų, įmonės veikla – medienos ruošinių ir baldų gamyba. UAB „GDBS“, gaminanti baldus numato atleisti 17 darbuotojų.

Panevėžyje įmonė UAB „Durų ir langų sistemos“ dėl bankroto bylos iškėlimo numato atleisti 20 darbuotojų.

Alytuje UAB „Trikotažo gama“ nutraukia nepelningą veiklą ir numato atleisti 57 darbuotojus. Įmonės veikla – apatinių drabužių siuvimas.

Jonavos darbo birža gavo pranešimą iš įmonės UAB „Achempak“ apie 87 darbuotojų atleidimą, iš viso dirba 234 žmonės. Įmonės veikla – audinių audimas ir maišų, skirtų birioms trąšoms, siuvimas.

Vilkaviškio darbo biržoje gautas antrasis pranešimas (pirmasis gautas 2009 m. sausio 29 d.) iš įmonės UAB „Mevlista“ apie 13 darbuotojų grupės atleidimą.

Ignalinos darbo biržoje gautas pranešimas apie įmonei UAB „Visagino specialusis transportas“ iškeltą bankroto bylą. Atleidžiami 35 darbuotojai.

Anykščiuose bankrutuojanti įmonė UAB „Baltic Europe Services Transport“ numato atleisti 14 darbuotojų. Įmonės veikla – tarptautiniai krovinių pervežimai.

UAB „Kėdainių grūdai“ dėl ekonominių priežasčių numato atleisti 62 darbuotojus. Įmonėje dirba – 120 žmonių.

Lazdijuose iš įmonės UAB „Ežerėlio durpės“ numatyta atleisti 13 darbuotojų, iš viso dirba – 116. Atleidimo priežastis – nepalanki ekonominė situacija.

Per 2009 m. du mėnesius gauti 47 pranešimai apie grupės darbuotojų atleidimus, kuriuose numatyta atleisti 2195 darbuotojus. 2008 m. per tą patį laikotarpį gauti 6 pranešimai, atleisti iš darbo numatyta 228 darbuotojus. Lyginant su praėjusiais metais pranešimų skaičius išaugo aštuoniais kartais, įspėtų apie atleidimą darbuotojų – beveik dešimt kartų.

Siekiant švelninti įmonių restruktūrizacijos, bankroto ar likvidavimo socialinius padarinius ir suteikti konkrečią pagalbą atleidžiamų darbuotojų greitesniam sugrįžimui į darbo rinką, teritorinių darbo biržų specialistai organizavo susitikimus su įmonių, pranešusių apie atleidimus, atstovais ir atleidžiamais darbuotojais, suteikė informaciją apie darbo biržos teikiamas paslaugas, aptarė užimtumo rėmimo priemonių taikymą.

2009 m. vasario mėn. buvo parengtos 9 tikslinės prevencinės programos atleidimų pasekmėms sušvelninti. Joje numatoma, kad 283 asmenims bus suteiktos informavimo, konsultavimo, individualios veiklos planavimo ir tarpininkavimo įdarbinant paslaugos, 206 asmenys dalyvaus aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse, 141 - bus įdarbintas į laisvas darbo vietas, 142 - numato įsidarbinti savarankiškai. Konsultacijų su atleidžiamais darbuotojais metu yra išsiaiškinama atleidžiamų darbuotojų motyvacija, suteikiama pagalba darbo paieškoje, darbuotojai rengiami integravimuisi į darbo rinką.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės