„Corpus A“ yra viena didžiausių šalyje veikiančių valymo paslaugas teikiančių bendrovių. „Sodros“ duomenimis, joje dirba 1,6 tūkst. žmonių.

Tačiau tiek esami, tiek buvę darbuotojai jos vadovams turi ne vieną priekaištą.

Valymo paslaugų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkės Birutės Daškevičienės pateiktais duomenimis, 75 proc. „Corpus A“ darbuotojų dirba ne visu etatu. Dėl to vidutinis atlyginimas čia yra mažesnis nei minimali mėnesio alga (MMA) ir, kaip nurodė „Sodra“, siekia 789 eurus „ant popieriaus“.

Tokiu atveju turėtų suveikti „Sodros“ įmokų „grindų“ mechanizmas – kai žmogus uždirba mažiau nei minimalų užmokestį, jo darbdavys socialinio draudimo įmokas vis tiek turi mokėti nuo visos MMA.

Taip siekiama, kad tokie žmonės senatvėje būtų labiau apsaugoti ir surinktų būtinąjį stažą, o jų gaunamos pensijos būtų didesnės. Vieneri stažo metai įgyjami, jeigu per metus sumokama socialinio draudimo įmokų ne mažiau nei nuo 12–os tais metais nustatytų MMA.

Įstatyme palikta ir išimtis – reikalavimas dėl „grindų“ netaikomas, kai žmogus dirba dvejose vietose.

Kaip nurodė B. Daškevičienė, nemaža dalis „Corpus A“ valytojų dirba ir įmonėje „SBJ BS“ – jos vienintelis akcininkas yra Egidijus Sakalauskas, kuris vadovauja ir „Corpus A“.

Sutartyje įrašyta, kad 20 minučių per mėnesį dalins skrajutes