„Ekonomistai atliko (studiją – ELTA), remdamiesi turima statistika, gyventojų reprezentatyviu tyrimu, tai dabar apie 1 proc. e. prekybos vyksta iš trečiųjų šalių. Bet tai – labai konservatyvus, atsargus vertinimas (...), kadangi (situacija – ELTA) pasikeitė, tyrimas buvo darytas praėjusių metų duomenimis, o šiemet e. prekyba vyksta jau visai kitu lygiu.

(Apmokestinus e. prekybą iš trečiųjų šalių – ELTA) galėtų būti sukurta 1500 darbo vietų, į biudžetą papildomai sumokėta apie 30–40 mln. eurų mokesčių. Tos prekės atvažiuoja be muitų ir be pridėtinės vertės mokesčio (PVM), nes deklaruoja mažesnę vertę, negu privaloma mokėti, ir tada konkurencijos sąlygos būna nelygios. Patrauklu pigiau pirkti, bet iš esmės apgauni save (...)“, – „Žinių radijui“ teigė R. Vainienė.

LPĮA vadovė pažymėjo, kad, siekiant pažaboti mokesčių vengimą vykdant e. prekybą iš trečiųjų šalių, Europos Komisija jau ėmėsi priemonių ir ketina kitais metais panaikinti mokestines lengvatas. Ji taip pat pabrėžė, kad reikalinga akylesnė prekių kontrolė muitinėje.

„Yra du dalykai (kuriuos būtų galima padaryti – ELTA): tai yra įstatymo pakeitimas, nes dabar yra legalios lengvatos, kuriomis naudojamasi, ir jas panaikinti Europos Komisijoje jau yra direktyva, ji įsigalios nuo kitų metų liepos. O kitas tai yra tiesiog muitinėje labiau tikrinti (...) ar tai, kas užrašyta, atitinka tai, kas yra siunčiama“, – sakė R. Vainienė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)