„Mes norime žengti dar vieną žingsnelį prevencijos link, kad būtų galima į parduotuvę ar parduotuves mėnesį ar metus, (...) tiesiog neįleisti tų asmenų, kurie yra bausti pakartotinai administracine tvarka“, – trečiadienį LRT radijui komentavo Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė.

Pasak R. Vainienės, prekybininkai yra atviri diskusijai dėl konkrečių siūlomo draudimo detalių. Nei sankcijos mastas, nei išimtys, nei draudimo lankytis parduotuvėse terminai yra dar nėra aptarti.

„Praktikos nėra daug, pavyzdžių turime Lietuvoje iš renginių srities, (...) panašią analogiją ir čia matome. Sankcija gal ir netradicinė, bet ji labai prevencinė, kad asmuo, padaręs administracinį nusižengimą pakartotinai, kad jam sankcija būtų griežtesnė, atgrasytų jį. Sumažėtų darbo policijai“, – teigė R. Vainienė.

Vartotojų aljanso viceprezidentas Rytis Jokubauskas sakė šiame siūlyme nematantis jokių vartotojų teisių pažeidimų, tačiau iškėlė kelis klausimus, į kurių siūlymo autoriai turėtų atsižvelgti.

„Pagrindinis klausimas lieka įgyvendinimo etape, ar nebūtų renkama perteklinė informacija apie vartotojus. (...) Galbūt dar būtų galima kelti klausimą, jei asmens neįleidžia į nei vieną maisto prekių parduotuvę, kaip jis galėtų nusipirkti maisto produktų, bet pats principas, manytume, tikrai galėtų būti įgyvendinamas“, – LRT radijui sakė R. Jokubauskas.

R. Vainienės teigimu, šis pasiūlymas būtų naudingas ne tik prekybininkams, bet ir visuomenei, kuri turi interesą gyventi saugioje erdvėje be nusikaltimų.

„Papildant dėl vartotojų teisių, sakyčiau tai netgi yra privalumas sąžiningiems žmonėms, kurie lankydamiesi parduotuvėje bus saugioje aplinkoje. (...) Manau, kad tai atliepia visuomenės interesą tokiose erdvėse jaustis saugiai“, – teigė ji.

Lietuvos prekybos įmonių asociacija jau kreipėsi į Teisingumo ministeriją su pasiūlymu apsvarstyti galimybę Administracinių nusižengimų kodekse įtvirtinti draudimą lankytis parduotuvėse už jose padarytas pakartotines smulkias vagystes.

LRT radijo duomenimis, Teisingumo ministerija jau ėmėsi išsamaus Lietuvos prekybos įmonių asociacijos pasiūlymo vertinimo, kuris turėtų būti atliktas per liepos mėnesį.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją