„Darbo rinkos nežlugs, bet prastesnė situacija buvo fiksuojama tik COVID-19 pandemijos piko metu“, – pabrėžė Enzo Weberis, IAB prognozių vadovas.

„Nors daugelyje šalių fiksuojamas nuosmukis, kai kuriose Rytų Europos šalyse, palyginti su praėjusiu mėnesiu, barometras šiek tiek atsigavo. Nedarbo subrodiklis spalį didėjo 0,1 balo ir siekia 98,2. Tai rodo, kad Europos šalyse nedarbas tolydžio auga. Užimtumo subrodiklis sumažėjo 0,6 balo iki 101,2, tačiau ir toliau išlieka teigiamoje zonoje“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Anot E. Weberio, Ukrainos karo pabėgėlių imigracija nuolat kuria darbo jėgos potencialą: „Šiuo metu tai didina nedarbą ir vėluojantį užimtumą“.

Europos darbo rinkos barometras yra pagrindinis mėnesio rodiklis, pagrįstas 18 vietinių ar regioninių valstybinių užimtumo tarnybų apklausa. Šios tarnybos įsikūrusios Austrijoje, Bulgarijoje, Kipre, Čekijoje, Danijoje, Belgijos generaliniame direktorate, Belgijoje–Flandrijoje, Belgijoje–Valonijoje, Vokietijoje, Islandijoje, Lichtenšteine, Lietuvoje, Lenkijoje, Švedijoje (nuo šių metų rugsėjo) Liuksemburge, Maltoje, Portugalijoje ir Šveicarijoje. Tyrimą nuo 2018 metų birželio kartu vykdo užimtumo tarnybos ir Užimtumo tyrimų institutas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės