aA
Apie ketinimą įdarbinti 24 žmones Užimtumo tarnybai praėjusią savaitę pranešė Sergeičikų kaime veikiančiojoje Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje nuo 2013 metų veikianti Vičiūnų grupės įmonė UAB „Baltic fish export“. Įmonė verčiasi žuvų, vėžiagyvių, moliuskų perdirbimu bei konservavimu ir savo produkciją eksportuoja į keliasdešimt pasaulio valstybių.
Eurai
Eurai
© DELFI / Karolina Pansevič

Dar kelios Kauno įmonės šiuo metu norėtų įdarbinti žmonių pagalbiniams darbams, patalpų dezinfekavimui bei valymui, teritorijų tvarkymui. Kai kurios bendrovės įdarbintų konkrečias specialybes įgijusių žmonių. Iš jų daugiausiai – logistikos specialistų, kurių darbas būtų ieškoti vežėjų bei klientų pervežti krovinius.

Penktąją karantino savaitę šalies darbdaviai Užimtumo tarnyboje (UT), pasak jos pranešimo, registravo 1,3 tūkst. laisvų darbo vietų – 325 vietomis mažiau nei ketvirtąją. Iš viso karantino laikotarpiu registruota 8,2 tūkst. laisvų darbo vietų, daugiausia – trečiąją karantino savaitę, vėliau darbo pasiūlymų žymiai mažėjo, labiausiai – Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse.

Per praėjusią savaitę daugiausia laisvų darbo vietų registravo įmonės iš apdirbamosios gamybos, administracinės ir aptarnavimo veiklos bei transporto ir saugojimo sektorių. Bet mažėjo darbo pasiūlymų iš įmonių, vykdančių transporto ir saugojimo veiklą, didmeninę ir mažmeninę prekybą. Tą savaitę daugiausia laisvų darbo vietų UT informacinėje sistemoje registravo UAB „Socialinė integracija“, visoje Lietuvoje ieškanti valytojų. Ūkininkai ieškojo traktorininkų, gyvulininkystės ūkio darbininkų, o VšĮ „Ringas LT“ – socialinio darbuotojo padėjėjų ir slaugytojo padėjėjų.

Užimtumo tarnybos atstovų teigimu, iki karantino paskelbimo per savaitę vidutiniškai buvo įdarbinama po 4,6 tūkst. darbo neturinčių asmenų. Po karantino paskelbimo kovo 16 d. įdarbinimas dėl mažėjančios darbo jėgos paklausos sumažėjo daugiau kaip perpus – vidutiniškai 2,2 tūkst. per savaitę. Penktąją karantino savaitę tarpininkaujant Užimtumo tarnybos specialistams padėta įsidarbinti 1,6 tūkst. darbo neturinčių asmenų – 68 mažiau nei ketvirtą karantino savaitę. Nuo kovo 16 dienos tarpininkauta įdarbinant 9,9 tūkst. asmenų.

Kauno mieste šiuo metu UT padaliniai darbo ieškančiųjų sąrašuose yra registravę 11,7 proc. darbingų miesto gyventojų bei 9,8 proc. Kauno rajone gyvenančių darbingų žmonių.

ELTA primena, kad beveik prieš dešimtmetį, 2011-ųjų kovą, Kauno apskrityje nedarbas buvo pasiekęs 14,2 proc. Karantino laikotarpiu situacija irgi kelia pagrįstą susirūpinimą.

Registruotas nedarbas praėjusią savaitę augo visose šalies savivaldybėse, išskyrus Neringą ir Ignaliną, kur nepakito, bei Zarasų savivaldybę, kur mažėjo 0,1 proc. punkto. Labiausiai registruotas nedarbas penktąją karantino savaitę, palyginti su ankstesne, augo Kalvarijoje ir Birštone – 0,5 proc. punkto.

Penktąją karantino savaitę gauti penki pranešimai apie įmonių numatomus grupės darbuotojų atleidimus. Planuojama atleisti 208 darbuotojus – du kartus daugiau, nei pranešta ketvirtą karantino savaitę. Taip pat trys įmonės – Lietuvos ir Švedijos UAB „Interscalit“, UAB „Avion Express“ ir UAB „Topo grupė“ – yra informavusios Valstybinę darbo inspekciją apie paskelbtas prastovas darbuotojams ar jų grupei. Nuo karantino pradžios 19 įmonių pranešė apie 1072 darbuotojų atleidimą. Užimtumo tarnyba taip pat gavo vieną anuliavimą dėl numatomo grupės darbuotojų atleidimo – AB „Vintex“ (naudotų daiktų mažmeninė prekyba parduotuvėse) informavo, kad atšaukia 2020 m. balandžio 1 d. sprendimą dėl 45 darbuotojų atleidimo. Ši įmonė nėra pranešusi Valstybinei darbo inspekcijai dėl paskelbtų prastovų darbuotojams ar jų grupei.

Ekstremalios situacijos ir karantino laikotarpiu valstybė teikia finansinę paramą savarankiškai dirbantiems asmenims bei darbdaviams, paskelbusiems prastovą darbuotojams. Dėl subsidijų kreipėsi 518 191 savarankiškai dirbantis asmuo ir 7 615 darbdavių.

„Į Užimtumo tarnybą 2019 m. balandžio 5–17 dienomis besikreipusių darbdavių pasiskirstymas: 33 proc. – iš Vilniaus apskrities, 28 proc. – iš Kauno apskrities ir 16 proc. – iš Klaipėdos apskrities. Bendras prašymuose nurodytas priskaičiuotas darbo užmokestis už prastovos laiką: Vilniaus apskrityje – 4,84 mln. eurų, Kauno apskrityje – 3,31 mln. eurų, Klaipėdos – 2,06 mln. eurų“, – skelbia UT.

Jos duomenimis, balandžio 20-ąją UT sąrašuose buvo 190,3 tūkst. darbo neturinčių ir jo ieškančių Lietuvos gyventojų – 11,1 proc. bendro darbingų asmenų skaičiaus. Nuo karantino pradžios bedarbių padaugėjo 18,6 proc., arba 29,8 tūkst. žmonių. Iš jų – 11,2 proc. darbo neturinčių neįgaliųjų, t. y. 5,9 proc. visų registruotų Užimtumo tarnyboje asmenų.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Aiškėja, kada ir kaip atsidarys kino teatrai, bet bėda – trūksta premjerų (45)

Karantino metu uždaryti kino teatrai patiria didžiulius nuostolius, tačiau darbuotojų neatleidžia...

Nausėda: ekonomikos ir inovacijų ministro poste norėčiau matyti Vaičiūną (105)

Ketvirtadienį išskirtiniame interviu „Delfi“ prezidentas Gitanas Nausėda pripažino, ką...

Seime – siūlymas įmonių valdybose mažinti nepriklausomų narių skaičių

Seimas spręs, ar keisti įmonių valdybų formavimo tvarką, leidžiant jų daugumą sudaryti iš...

ES biudžeto komisaras: „nėra plano B“, jei žlugtų ekonomikos gelbėjimo plano ratifikavimas

ES biudžeto komisaras Johannesas Hahnas įspėjo, kad šalys narės iki metų pabaigos turi...

„Baltcap“ partneris: stadiono projektą sužlugdė ir valdininkų nekompetencija (5)

Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) dėl per didelės rizikos įpareigojus Vilniaus valdžią...

Top naujienos

Policijai teks atsiprašyti emigranto: išprovokavę konfliktą patruliai vairuoti pasiūlė 2-mečiui (96)

Trumpų atostogų iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą su dvimečiu sūnumi atskridęs ir iš oro...

Daugiabučių gyventojai gali sulaukti pokyčių: įtaria norą užkrauti finansinę naštą ir sužlugdyti bendrijas (49)

Daugiabučių gyventojai jaučiasi apgauti. Nuo lapkričio mėnesio Aplinkos ministerijos rengtas...

ECB: ekonomikai atsiveriant, euro zona vis dar žengia netvirtais žingsniais (2)

Euro zonos ekonomika vis dar susiduria su rimtomis grėsmėmis, nors politikos formuotojai ėmėsi...

Ne viskas, kuo tikėjome apie tyrimus, tiesa: Morozovas sudėjo visus taškus ant i

Anksčiau mano kolegoms reikėjo žinoti daugiau nei 60 apčiuopiamo pulso rūšių, iš gleivinių ir...

The Economist

Nesibaigianti „Kraftwerk“ įtaka

Neseniai miręs Florianas Schneideris paliko viliojantį, tačiau tikra vizija netampantį Europos...

Vilnietis atliko eksperimentą su erkėmis: štai būdas, kaip savo kieme galite sugaudyti erkes (18)

Tikėtina, kad Lietuvai atsigaunant nuo karantino, bet vis dar esant neužtikrintumo dėl keliavimo...

Prasideda vasara – profesionalus sodininkas pataria, ką būtina nuveikti sode ir kokių klaidų šiukštu nedaryti ar išsigąsti raudonų šilauogių lapų

Laidoje Delfi 11 kalbamės su Gediminu Cijūnaičiu, gediminosodai.lt savininku, kuris papasakoja, ką...

Nausėda apie jaučiamas krizės nuotaikas: artėjame prie antirekordo (248)

Prezidentas Gitanas Nausėda išskirtiniame interviu Delfi įvertino koronaviruso krizės žalą...

Kodėl būtina apkarpyti pinigų medį ir kaip tą daryti tinkamai

Storalapis, pinigų medis (lot. crassula ) – populiarus augalas. Daugeliui kambarinių augalų...

Ant svetimos nelaimės griuvėsių: didžiausios Rusijos šou verslo šeimų ardytojos – ne tik gražios, bet ir be galo gudrios (14)

Žinomas posakis byloja, kad ant svetimos nelaimės griuvėsių naujos laimės nepastatysi. Bet ar jis...

|Maža didelių žinių kaina