aA
Apie ketinimą įdarbinti 24 žmones Užimtumo tarnybai praėjusią savaitę pranešė Sergeičikų kaime veikiančiojoje Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje nuo 2013 metų veikianti Vičiūnų grupės įmonė UAB „Baltic fish export“. Įmonė verčiasi žuvų, vėžiagyvių, moliuskų perdirbimu bei konservavimu ir savo produkciją eksportuoja į keliasdešimt pasaulio valstybių.
Eurai
Eurai
© DELFI / Karolina Pansevič

Dar kelios Kauno įmonės šiuo metu norėtų įdarbinti žmonių pagalbiniams darbams, patalpų dezinfekavimui bei valymui, teritorijų tvarkymui. Kai kurios bendrovės įdarbintų konkrečias specialybes įgijusių žmonių. Iš jų daugiausiai – logistikos specialistų, kurių darbas būtų ieškoti vežėjų bei klientų pervežti krovinius.

Penktąją karantino savaitę šalies darbdaviai Užimtumo tarnyboje (UT), pasak jos pranešimo, registravo 1,3 tūkst. laisvų darbo vietų – 325 vietomis mažiau nei ketvirtąją. Iš viso karantino laikotarpiu registruota 8,2 tūkst. laisvų darbo vietų, daugiausia – trečiąją karantino savaitę, vėliau darbo pasiūlymų žymiai mažėjo, labiausiai – Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse.

Per praėjusią savaitę daugiausia laisvų darbo vietų registravo įmonės iš apdirbamosios gamybos, administracinės ir aptarnavimo veiklos bei transporto ir saugojimo sektorių. Bet mažėjo darbo pasiūlymų iš įmonių, vykdančių transporto ir saugojimo veiklą, didmeninę ir mažmeninę prekybą. Tą savaitę daugiausia laisvų darbo vietų UT informacinėje sistemoje registravo UAB „Socialinė integracija“, visoje Lietuvoje ieškanti valytojų. Ūkininkai ieškojo traktorininkų, gyvulininkystės ūkio darbininkų, o VšĮ „Ringas LT“ – socialinio darbuotojo padėjėjų ir slaugytojo padėjėjų.

Užimtumo tarnybos atstovų teigimu, iki karantino paskelbimo per savaitę vidutiniškai buvo įdarbinama po 4,6 tūkst. darbo neturinčių asmenų. Po karantino paskelbimo kovo 16 d. įdarbinimas dėl mažėjančios darbo jėgos paklausos sumažėjo daugiau kaip perpus – vidutiniškai 2,2 tūkst. per savaitę. Penktąją karantino savaitę tarpininkaujant Užimtumo tarnybos specialistams padėta įsidarbinti 1,6 tūkst. darbo neturinčių asmenų – 68 mažiau nei ketvirtą karantino savaitę. Nuo kovo 16 dienos tarpininkauta įdarbinant 9,9 tūkst. asmenų.

Kauno mieste šiuo metu UT padaliniai darbo ieškančiųjų sąrašuose yra registravę 11,7 proc. darbingų miesto gyventojų bei 9,8 proc. Kauno rajone gyvenančių darbingų žmonių.

ELTA primena, kad beveik prieš dešimtmetį, 2011-ųjų kovą, Kauno apskrityje nedarbas buvo pasiekęs 14,2 proc. Karantino laikotarpiu situacija irgi kelia pagrįstą susirūpinimą.

Registruotas nedarbas praėjusią savaitę augo visose šalies savivaldybėse, išskyrus Neringą ir Ignaliną, kur nepakito, bei Zarasų savivaldybę, kur mažėjo 0,1 proc. punkto. Labiausiai registruotas nedarbas penktąją karantino savaitę, palyginti su ankstesne, augo Kalvarijoje ir Birštone – 0,5 proc. punkto.

Penktąją karantino savaitę gauti penki pranešimai apie įmonių numatomus grupės darbuotojų atleidimus. Planuojama atleisti 208 darbuotojus – du kartus daugiau, nei pranešta ketvirtą karantino savaitę. Taip pat trys įmonės – Lietuvos ir Švedijos UAB „Interscalit“, UAB „Avion Express“ ir UAB „Topo grupė“ – yra informavusios Valstybinę darbo inspekciją apie paskelbtas prastovas darbuotojams ar jų grupei. Nuo karantino pradžios 19 įmonių pranešė apie 1072 darbuotojų atleidimą. Užimtumo tarnyba taip pat gavo vieną anuliavimą dėl numatomo grupės darbuotojų atleidimo – AB „Vintex“ (naudotų daiktų mažmeninė prekyba parduotuvėse) informavo, kad atšaukia 2020 m. balandžio 1 d. sprendimą dėl 45 darbuotojų atleidimo. Ši įmonė nėra pranešusi Valstybinei darbo inspekcijai dėl paskelbtų prastovų darbuotojams ar jų grupei.

Ekstremalios situacijos ir karantino laikotarpiu valstybė teikia finansinę paramą savarankiškai dirbantiems asmenims bei darbdaviams, paskelbusiems prastovą darbuotojams. Dėl subsidijų kreipėsi 518 191 savarankiškai dirbantis asmuo ir 7 615 darbdavių.

„Į Užimtumo tarnybą 2019 m. balandžio 5–17 dienomis besikreipusių darbdavių pasiskirstymas: 33 proc. – iš Vilniaus apskrities, 28 proc. – iš Kauno apskrities ir 16 proc. – iš Klaipėdos apskrities. Bendras prašymuose nurodytas priskaičiuotas darbo užmokestis už prastovos laiką: Vilniaus apskrityje – 4,84 mln. eurų, Kauno apskrityje – 3,31 mln. eurų, Klaipėdos – 2,06 mln. eurų“, – skelbia UT.

Jos duomenimis, balandžio 20-ąją UT sąrašuose buvo 190,3 tūkst. darbo neturinčių ir jo ieškančių Lietuvos gyventojų – 11,1 proc. bendro darbingų asmenų skaičiaus. Nuo karantino pradžios bedarbių padaugėjo 18,6 proc., arba 29,8 tūkst. žmonių. Iš jų – 11,2 proc. darbo neturinčių neįgaliųjų, t. y. 5,9 proc. visų registruotų Užimtumo tarnyboje asmenų.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Sugrįžęs infliacijos baubas – Lietuvoje bene didžiausias (62)

Euro zonoje metinė infliacija rugpjūtį greičiausiai buvo tokia pati kaip liepą ir siekė 3...

PSO rekomenduoja didinti alkoholio akcizus Europoje (1)

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį rekomendavo dvigubai padidinti alkoholio mokesčius...

Būkite budrūs: sukčiai siunčia laiškus „Sodros“ vardu (4)

„ Sodra “ perspėja apie sukčių siunčiamus elektroninius laiškus, kuriuose pateikiamas...

Nubrėžti esminiai žingsniai sėkmingai Lietuvos pramonės integracijai į Europos vertės grandines

Ekonomikos ir inovacijų ministerija , Europos Komisijos bei vietos ir užsienio ekspertų padedama,...

„Brolis Timber“ Kauno LEZ projektuoja termomedienos gamyklą

Mediena prekiaujanti bendrovė „Brolis Timber“ Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ)...

Top naujienos

Sugrįžęs infliacijos baubas – Lietuvoje bene didžiausias (62)

Euro zonoje metinė infliacija rugpjūtį greičiausiai buvo tokia pati kaip liepą ir siekė 3...

Pasiekus juodą COVID–19 zoną Dulkys žada grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą patikslinta (477)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį po susitikimo su opozicine Demokratų...

EŽTT: už Litvinenkos nužudymą atsakinga Rusija (3)

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį paskelbė išvadą, kad Rusija yra atsakinga...

Garsiųjų afganistaniečių istorijoje – naujos skandalingos detalės: sprendimų jie laukė sodyboje Lietuvoje papildyta (378)

Penkių afganistaniečių, dėl kurių Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) pradėjo bylą prieš...

Siūloma keisti sąlygas jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį būstą regionuose

Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies...

Įamžino 7 automobilių avariją Vilniuje: vairuotojai pamiršo vos vieną taisyklę (62)

Antradienio rytą vilniečiai, važiavę į darbą pro Geležinio Vilko gatvės tunelį,...

Lietuvoje parduodamuose populiariuose kiniškuose telefonuose aptikta kibernetinio saugumo spragų: ar ir jūs tokį turite? (1)

Atlikus Lietuvoje parduodamų trijų Kinijos gamintojų „Huawei“, „Xiaomi“ ir „OnePlus“...

Įpykusiems europiečiams – alyvos šakelė iš JAV (41)

Vakarų aljansą pirmadienį purtant įtampai Europos Sąjungos lyderiai išreiškė paramą...

Pasiskaičiuokite: kuris elektros tiekėjas siūlo palankiausią kainą – pakanka įvesti vieną skaičių (327)

Pasirinkti elektros tiekėją tampa lengviau – antradienį startuoja skaičiuoklė, kurioje galima...

Legendinės grupės „Man-Go“ narė Rima: vyras man suteikė prabangų gyvenimą ir aš nesu šeimos galva (13)

Su legendinės merginų grupės „ Man-Go “ nare Rima Petrauskyte susitinkame jos mieste...