Rusijos dujų milžinė "Gazprom" už 34 proc. "Lietuvos dujų" akcijų paketą sumokės 100 milijonų litų ir kartu su Vyriausybe bei Vokietijos kompanija "Ruhrgas" valdys "Lietuvos dujų" įmonę. Tokią galutinę perkamo akcijų paketo kainą žurnalistams paskelbė Rusijos koncerno "Gazprom" valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Riazanovas po susitikimo su Premjeru Algirdu Brazausku.
"Lietuvos dujos"
© "Lietuvos dujos"
Vyriausybės vadovas informuotas apie ketvirtadienį Vilniuje Lietuvos ir "Gazprom" atstovų parafuotą "Lietuvos dujų" akcijų pirkimo-pardavimo sutartį. Jau anksčiau buvo parafuota nauja akcininkų sutartis. Derybos dėl šio sandorio pradėtos beveik prieš pusantrų metų.

A. Riazanovas tikisi, kad iki metų pabaigos abiem pusėms pavyks atlikti visas procedūras, kad būtų galima pasirašyti šiam sandoriui reikalingus susitarimus. "Lietuvos dujų" akcijų pirkimui turi pritarti "Gazprom" direktorių taryba, bendrovė turi gauti Rusijos centrinio banko leidimą kapitalo išvežimui. "Lietuvos dujų" akcijų pirkimo-pardavimo sutartis bus teikiama tvirtinti Privatizavimo komisijai, Vyriausybei. Tikėtina, kad pinigus už "Lietuvos dujų" akcijas "Gazprom" sumokės kitų metų pradžioje.

"Galima teigti, jog pasiektas kompromisas, todėl užtikrintas įsipareigojimų, akcijų kainos, dujų tiekimo garantijų, dujų kainų balansas", - trumpai derybų rezultatus apibūdino Premjero patarėjas Saulius Spėčius.

Būtina mūsų šalies sąlyga baigti šį sandorį - sudaryta ilgalaikė dujų tiekimo Lietuvai sutartis.

"Pagrindiniai dujų, parduodamų Lietuvai, kainos principai nurodyti akcijų pirkimo-pardavimo sutartyje. Bet konkretūs dujų tiekimo skaičiai bus fiksuoti ilgalaikėje dujų tiekimo sutartyje tarp "Lietuvos dujų" ir "Gazprom". Ji turi būti pasirašyta iki sandorio pabaigos. Be dujų tiekimo sutarties "Lietuvos dujų" akcijos "Gazprom" nebus perduotos", - pažymėjo S. Spėčius.

"Lietuvos dujų" generalinis direktorius Viktoras Valentukevičius minėjo, kad sutartis turėtų būti sudaryta laikotarpiui iki 2015 metų ir turėtų būti palanki vartotojams, nes bus siekiama užsitikrinti dabartines dujų tiekimo sąlygas. Dujų kainos turėtų likti mažesnės negu Vakarų Europos šalims.

"Suprantame, kad jeigu kelsime kainas, atsiras alternatyvių energijos šaltinių, tarp jų - ir mazutas. Mes suinteresuoti, kad dujų tiekimas į Lietuvą išliktų dabartinės apimties, o gal net augtų", - sakė "Gazprom" atstovas.

Rusijos koncernas sutiko kartu su strateginiais Vokietijos investuotojais pariteto sąlygomis įsigyti būsimą 70 milijonų litų "Lietuvos dujų" akcijų emisiją, kurios lėšos bus skirtos bendrovės plėtrai. Pasak A. Riazanovo, emisiją numatyta išleisti kitais metais. S. Spėčius minėjo, kad Vyriausybė tos emisijos akcijų neplanuoja pirkti.

A. Riazanovas patvirtino, kad "Gazprom" įsipareigojo pateikti "Lietuvos dujoms" ne mažiau kaip 70 proc. visų mūsų šaliai skirtų dujų (be dujų "Achemai" ir Kauno elektrinei). V. Valentukevičius minėjo, kad pagal šią schemą dujų tiekimas turėtų būti pertvarkomas kitų metų pirmąjį pusmetį - po to, kai bus baigtas sandoris su "Gazprom". Šiuo metu didžiausia dujų tiekėja Lietuvoje yra "Dujotekana".

A. Riazanovas neatskleidė, kokių permainų bus "Lietuvos dujų" administracijoje, atėjus į šią įmonę "Gazprom", tik minėjo, jog "aišku, kad mūsų atstovai bus greta vokiečių".

"Gazprom" valdybos vadovas teigė, jog per derybas dėl "Lietuvos dujų" padarė daug nuolaidų mūsų šaliai. Kaip pavyzdį jis nurodė kainą už akcijas - esą ji ekonominiu vertinimu turėtų būti mažesnė nei mokės "Gazprom". "Bet mūsų verslo partneriai davė per aukštą kainą, ir mes turėjome į tai atsižvelgti. Tai vienas iš esminių momentų, dėl to teko diskutuoti", - sakė A. Riazanovas. Kartu jis nurodė, kad šiemet "Lietuvos dujos" dirba gana sėkmingai, ir tai būsimiesiems įmonės akcininkams teikia vilties, jog investicija atsipirks.

"Ruhrgas" ir "E.On Energie" susivienijimas už 34 proc. AB "Lietuvos dujų" akcijų paketą Vyriausybei pernai sumokėjo 116 mln. Lt, o dar 34 mln. Lt pervedė į sąlyginio deponavimo sąskaitą banke "Vereins-und Westbank AG". Iš tos sąskaitos valstybė iš vokiečių gali gauti papildomai 17 mln. Lt po trejų metų, dar 17 mln. Lt - po šešerių metų, jeigu strateginius investuotojus patenkins dujų rinkos reguliavimo taisyklės Lietuvoje.

"Lietuvos dujos" šiemet per tris ketvirčius uždirbo 68,9 mln. Lt grynojo neaudituoto pelno. Pernai bendrovė uždirbo 57,325 milijono litų grynojo audituoto pelno.

Š. m. liepos 1 d. bendrovės "Lietuvos dujos" akcininkai buvo: VĮ Valstybės turto fondas (58,36 proc.), "Ruhrgas AG" ir "E.ON Energie AG" konsorciumas (35,70 proc.), kiti akcininkai (5,94 proc.).

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sugriuvusią „Maxima“ Rygoje apdraudusi „Ergo“ išmokės 1,6 mln. eurų

Vokietijos kapitalo Baltijos šalių draudimo bendrovė „ Ergo Insurance “ sumokės 1,615 mln....

Didžiausią grąžą pensijų kaupimo dalyviams pernai uždirbo akcijų pensijų fondai (1)

Lietuvoje veikiančių pensijų fondų vidutinė grąža buvo teigiama: per metus II pakopos pensijų...

„Vilniaus vandenys“ žada atleisti nesąžiningiems vartotojams (6)

„Vilniaus vandenų“ vartotojams, kurie iki sausio pabaigos prisipažins vagiantys vandenį iš...

Startuolių vizos iniciatyvai – pagyrimai ir raginimai

Talentų iš ne ES šalių pritraukimo programa „Startup visa“ įsibėgėja, bet rezultatai nėra...

Kainų komisija vertins „Amber Grid“ tinklo plėtros planą

Kainų komisija ketvirtadienį spręs dėl gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber...

Top naujienos

Konservatorių ir valstiečių kovoje – intriga: duomenys išsiskyrė (500)

Jau ne pirmą mėnesį populiariausių partijų viršūnėje tarpusavyje besivaržantys valstiečiai...

Pasibaigus pikantiškai istorijai vėl bus ieškomas vienos didžiausių valstybės įmonių vadovas (58)

Viena didžiausių valstybės įmonių, kurios darbuotojų kiekis pranoksta Prezidentūros, Seimo ir...

Trolių taikiniu tapo Grybauskaitė ir Skvernelis: dėl ko įsižeidė mongolai? (104)

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė supyko – pasirašė dekretą, kuriuo įvedamos sankcijos...

„Ryanair“ lėktuve įkaltintus lietuvius papiktino bendrovės elgesys ekspertai įvertino situaciją (4)

Į JAV per Oslą skrendanti Karolina (vardas pakeistas) atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje –...

Policijos rankose – nauji pažangūs greičio matuokliai matys pažeidėją už 2 km (187)

Lietuvos policija iš kompanijos „Eurosec“ nusipirko pirmuosius pažangius nešiojamus...

Pirštu bedė į Rusiją: tai tarsi naujas karinis ginklas (319)

Europos Sąjunga trečiadienį surengė diskusiją apie Rusijos propagandos įtaką Bendrijai ir...

Pamatę, ką žmonės krauna į lesyklas, gamtininkai įspėja: balandėliai ir cepelinai šiukštu netinka (11)

„Pats metas pradėti rūpintis paukščiais. Belieka įsigyti ar patiems pasigaminti lesyklėlę. Ir...

Apdovanojimą už gyvenimo nuopelnus atsiėmusiam Ilgauskui – skambūs LeBrono komplimentai (25)

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Lietuvos laiku išskirtinio pagerbimo sulaukė buvęs...

„Grei anatomijos“ žvaigždė parduoda prabangų namą (14)

Populiaraus serialo „Grei anatomija“ aktorė Ellen Pompeo parduoda savo prabangų namą...

Paviešino, kokių dovanų pernai gavo britų karališkoji šeima: viena atkeliavo net iš kosmoso, pagerbta ir Markle

Nors vestuvės įvyks tik gegužės 19 d., būsimai nuotakai Meghan Markle jau teikiamos dovanos...