Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas, trečiadienį svarstydamas naująjį Darbo kodekso projektą, pritarė tokiai parlamentaro Algirdo Syso pataisai - už ją balsavo dauguma komiteto narių. Dėl šios nuostatos dar turi apsispręsti Seimas.

„Nematau, kad per kolektyvines sutartis ką nors tie žmonės gaus. Bijau, kad tai realiai neveiks ir nebus darbdavių įvertinta“, - teigė parlamentaras.

Tuo tarpu „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė tikino, kad dėl papildomų atostogų kolektyvinėse sutartyse įmanoma susitarti.

„Palikime dėl to nuspręsti darbdaviui“, - komiteto posėdyje teigė ji.

Ekonomikos komiteto narys „darbietis“ Kęstutis Daukšys piktinosi, kad tokia nuostata neskatins darbo santykių lankstumo: „Skatins žmones specialiai laikytis vienos darbo vietos - kad gautų kelias atostogų papildomas dienas. Kartais žmogus yra n metų darbdaviui lojalus, bet jį ima ir kitas pasamdo už geresnę algą“.

„Dažnai apmokyti ir įvesti į darbo vietą naujus žmones kainuoja brangiau negu išlaikyti tuos, kurie gerai išmano technologinius procesus. Darbo našumui įtakos turi“, - aiškino A. Sysas.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktorės Eglės Radišauskienės, tiems, kurie iki naujojo Darbo kodekso įsigaliojimo turės sukaupę papildomų atostogų už ilgą darbą, jos nedings.

Sausį socialinį modelį svarstydamas komitetas buvo nutaręs dėl papildomų atostogų darbdaviams su darbuotojais susitarti kolektyvinėse sutartyse.

Be kaltės atleidžiamiems darbuotojams – nauja žinia dėl išmokų

Be darbuotojo kaltės darbdavio iniciatyva atleidžiamiems darbuotojams išmokas siūloma susieti su jų nepertraukiamu stažu toje darbovietėje.

Greitai darbdavių atleidžiami darbuotojai turėtų gauti šešių atlyginimų dydžio kompensaciją. Tokius siūlymus, svarstydamas naująjį Darbo kodeksą, teikia Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas.

Nuo 5 iki 10 metų vienoje darbovietėje išdirbusiems atleidžiant išmokama 1 mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoka, turintiems 10–20 metų darbo stažą - 2 mėnesių, o išdirbusiems daugiau kaip 20 metų – 3 mėnesių išmoka. Darbdavio iniciatyva greitai per 5 darbo dienas atleidžiamam darbuotojui tektų išmokėti ne mažiau kaip 6 atlyginimų dydžio kompensaciją.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (57)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės