Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos maisto, Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymais, bylą išnagrinėjo ketvirtadienį.

Tyrimas pradėtas Europos Komisijos RASFF sistemai (Skubiųjų pranešimų apie pavojingus maisto produktus ir pašarus, tiekiamus į rinką, sistema) gavus pranešimą iš Latvijos apie pavojingą produktą. Atlikus negazuoto fasuoto stalo vandens „Rasa active life“ tyrimus Nacionalinėje maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, nustatyta, kad šiame produkte viršyta didžiausia leistina mikrobinė tarša. Konstatuota, kad minėtas produktas neatitinka produktų saugą reglamentuojančių teisės aktų nustatytų produktų saugos reikalavimų.

Išnagrinėjus pateiktą bylos medžiagą nustatyta, kad bendrovėje buvo pagaminta 15 849 vienetai negazuoto fasuoto stalo vandens „Rasa active life“ ir 7480 vienetų šio produkto išplatinta Lietuvos, Lenkijos bei Estijos rinkose. UAB „Druskininkų rasa“, gavusi laboratorinių tyrimų rezultatus bei sprendimą uždrausti nesaugaus produkto pateikimą į rinką, saugiai sunaikinti ir pašalinti nesaugų produktą iš rinkos, surinko pavojingus produktus iš rinkos bei bendrovės sandėlių ir sunaikino 13 520 vienetų šio produkto.

Ištyrusi bylos aplinkybes, pateiktus rašytinius įrodymus, išklausiusi bylos nagrinėjimo proceso dalyvių paaiškinimus, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba už Maisto įstatymo 4 straipsnio 1 dalies ir 4 straipsnio 2 dalies 1 punkto pažeidimus UAB „Druskininkų Rasa“ nutarė skirti 2 tūkst. litų baudą.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės