Pastaruoju metu Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje iš seniau čia dirbančių specialistų gali išgirsti įdomių dalykų. Ne spaudai teigiama, kad uosto direkcija tarsi turi du vadovus – generalinį direktorių Sigitą Dobilinską ir šešėlį.
Uostas
© ELTA
Dar Uosto direkcijoje kalbama, kad tas šešėlis, vadinamas pilkuoju kardinolu, ją ir valdo – inkorporuoja į šią valstybės įstaigą savus darbuotojus, deda leteną ant kai kurių viešųjų pirkimų sutarčių.

Prieš pusmetį „Klaipėdos“ interneto svetainėje buvo atsiliepimas į straipsnį apie tai, kaip uoste proteguojama viena danų kompanija. Jame išreikšta tokia kontroversiškai vertintina nuomonė: „Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui nurodinėja ir surenka duoklę p. Z. Petrauskas iš Kauno, o uosto gen. direktorius S. Dobilinskas yra tik marionetė. Ši tiesa yra seniai žinoma visiems uosto darbuotojams“.

Kaunietiškos šaknys

Zigmas Petrauskas yra vienas iš konsorciumo „Klaipėdos terminalas“ savininkų. Prieš tapdamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generaliniu direktoriumi, šiame konsorciume direktoriumi dirbo ir S. Dobilinskas. Kaunietis Z.Petrauskas Klaipėdos uoste apsireiškė prieš dešimtmetį. Dar 1994 metais jis kartu su kitu kauniečiu Gintaru Skobu ir dar keliais asmenimis išsidalino Klaipėdos terminalo akcijas. Daugiau nei pusė akcijų tuomet atiteko Z.Petrauskui. Tarp akcininkų buvo ir po Klaipėdos terminalo akcionavimo praėjus dviems mėnesiams nužudyto garsaus kauniečio Gintaro Pluščiausko žmona Jorinda. Ji po vyro mirties savo akcijas pardavė.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius S. Dobilinskas į Klaipėdą taip pat atvyko iš Kauno. Prieš skiriant jį uosto generaliniu direktoriumi buvo tirta, ar iš paskos nesitempia kokios nors „praeities uodegos“. S.Dobilinskas žurnalistams yra pabrėžęs, kad akcijų „Klaipėdos terminale“ neturi. Tačiau ryšiai su buvusiu darbdaviu liko.

Keistas sprendimas

Spalio 14 dieną Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Viešųjų pirkimų komisija Klaipėdos uosto 82-89-osios krantinių konkurso nugalėtoju pripažino kompaniją „Josef Miobius Bau - Aktiengesellschaft“ iš Hamburgo (Vokietija). Tai padaryta pažeidžiant viešųjų pirkimų procedūras.

Vokietijos bendrovė nepateikė Lietuvos aplinkos ministerijos licencijos, kuri suteikia teisę vykdyti ypatingų statinių, kokios ir yra uosto krantinės, statybą. Šią licenciją ji turėjo pateikti per 30 dienų po vokų atplėšimo konkurse rugsėjo 9 d. Iki šiol jokių statybų Klaipėdos uoste nevykdžiusiai Vokietijos kompanijai „Josef Miobius Bau -Aktiengesellschaft“, neturinčiai reikalingų dokumentų, leista statyti uosto objektą, kurio vertė apie 40 mln. litų.

Toks sprendimas atrodo labai keistai, nes Klaipėdos uostas jau yra „nusvilęs nagus“ nuo užsienio rangovų. Prisiminkime 7-9-ąją uosto krantines, kurias statė belgai. Prie jų negalima gilinti iki 14 metrų, baiminantis, kad krantinės gali sugriūti.

Priimant sprendimą dėl kompanijos „Josef Miobius Bau -Aktiengesellschaft“ viešųjų pirkimų komisijos posėdyje dalyvavo pats Uosto direkcijos generalinis direktorius S. Dobilinskas, nors jis nėra komisijos narys ir neprivalo dalyvauti. Manoma, kad jo buvimas turėjo daryti įspūdį komisijos nariams. Formaliai generalinis direktorius lyg ir niekuo dėtas. Uosto direkcijos viešųjų pirkimų komisijai vadovauja infrastruktūros direktorius Algirdas Kamarauskas.

Paliko pėdsaką

Vokietijos kompanija konkursą laimėjo nustūmusi hidrotechninius objektus Klaipėdos uoste nuolat statančias „Klaipėdos hidrotechnikos“ bendrovę ir statybos darbų įmonę „Lokys“. Konkursas yra konkursas ir nieko nebūtų nuostabaus, jei ne viena aplinkybė. Yra įtarimų (redakcija turi tai patvirtinantį dokumentą), kad Vokietijos kompaniją konkurse stūmė jau minėtasis Zigmas Petrauskas. Jo vardu, pavarde ir parašu patvirtinta, kad iš vienos valstybinės įmonės gautas kompanijai „Josef Miobius Bau -Aktiengesellschaft“ siųstas oficialus dokumentas.

Scenarijus panašus

Prieš pusmetį „Klaipėda“ rašė, kad Klaipėdos valstybinės jūrų uosto direkcijos skelbtą uosto akvatorijos valymo konkursą Danijos kompanija „Rohde Nielsen“ laimėjo konkurso metu net neturėdama žemsiurbės. Jau tuomet iškėlėme versiją, kad Danijos kompaniją kažkas specialiai „stūmė“. Neoficialiais duomenimis, tokio „stūmimo“ kaina - iki 10 proc. sandorio vertės. Tuomet „stūmikas“ taip ir nebuvo įvardintas, nes jokių parašų ant oficialių dokumentų niekas iš šalies nepaliko.

Tačiau situacijos tuomet, kai konkursą laimėjo „Rohde Nielsen“, ir dabar, kai laimėjo Vokietijos kompanija „Josef Miobius Bau -Aktiengesellschaft“, panašios kaip du vandens lašai. Abiem atvejais užsienio kompanijos neįsiteko į viešųjų konkursų procedūrų apibrėžtus reikalavimus, tačiau abiem atvejais jos sugebėjo laimėti konkursus.

Be komentarų

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius S.Dobilinskas nepanoro komentuoti konkurso, susijusio su Vokietijos kompanija „Josef Miobius Bau -Aktiengesellschaft“, teigdamas, kad vyksta konkursinės procedūros. Redakcijos žiniomis, Uosto direkcija ignoravo ir Viešųjų pirkimų komisijos, esančios prie Vyriausybės, prašymą pateikti dokumentus, susijusius su konkursu dėl 82-89-osios krantinių.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Tikrina prekiaujančius alkoholiu: jau pričiupo prasižengusių papildyta (43)

Alkoholio prekybos kontrolieriai kartu su policija šių metų pradžioje aktyviau tikrina alkoholio...

Prieš Davoso forumą Prancūzijoje renkasi 140 užsienio bendrovių vadovų (9)

Beveik 140 įmonių vadovų iš viso pasaulio pirmadienį renkasi Versalio rūmuose netoli Paryžiaus...

„Coca-Cola“ kelia ambicingus perdirbimo tikslus (1)

Jungtinių Valstijų gėrimų pramonės milžinė „ Coca-Cola “ pradeda kampaniją, kuria...

Susipliekė dėl lengvesnio užsieniečių įdarbinimo (232)

Ką daryti, kad kai kurių specialybių darbuotojų Lietuvoje netruktų – didinti atlyginimus ir...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (663)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Top naujienos

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (87)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (62)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Šiaurės Korėjos piliečiai dirba Rusijoje – juos lygina su vergais (147)

Šalia dumblėto kelio viename iš Sankt Peterburgo rajonų iškilo visas palaikių gyvenamųjų...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (64)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Į prekybos centrą „Mandarinas“ sulėkė gausybė pareigūnų (1)

Šeštadienio vakarą Vilniuje esančiame prekybos centre „ Mandarinas “ įsikūrusioje...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (157)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Aistrą žadinantys produktai: sunku patikėti, bet (tinkamai vartojami) veikia net česnakai (1)

Aistr os, lytinio potraukio nusilpimas dėl tam tikrų gyvenimo aplinkybių gali ištikti tiek...

Ginekologai apie populiarią higienos priemonę: mirtinas sindromas progresuoja labai greitai (39)

Šįkart te suklūsta moterys ir merginos, kurios naudoja tamponus . Ši moterų higienos priemonė...

Kiek algos prašo merginos ir kiek – vaikinai: skirtumai didžiuliai (11)

Siekdamos karjeros jaunosios Lietuvos kartos merginos ir moterys nusiteikusios uždirbti mažiau negu...

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (523)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...