aA
Artėjant vasaros sezonui ir atostogų paklausai vis didėjant, užsienio keliones rengiantys organizatoriai po truputį atsigauna, tačiau kelionės po Lietuvą vis dar nevyksta, sako turizmo verslo atstovai.
Turizmas pamažu atsigauna – į kai kurias šalis iš Lietuvos kyla pilni lėktuvai
© AFP / Scanpix

Turizmo įmonių atstovų teigimu, įsibėgėjantis skiepijimas visame pasaulyje, kelionių verslo prisitaikymas prie naujos realybės, atsidarančios atostogų šalys, Europos Sąjungos žaliojo paso tikimybė nuteikia optimistiškai ne tik dėl šių metų, bet ir 2022 metų atostogų sezono.

Tuo metu atvykstamasis turizmas vis dar laukia aiškesnių taisyklių iš Vyriausybės, kada ir kaip Lietuva galėtų priimti turistus, bei švelnesnės saviizoliacijos atvykus.

Žmonės pasiilgę kelionių

Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė Gavelienė sako, kad pastaruoju metu vis daugiau šalių aiškiai suformuoja lūkesčius turistams ir laukia jų, o pavargę būti namuose žmonės planuoja keliones.

„Matome jau daugiau šviesos nei debesų, nes vis daugiau šalių aiškiai suformuoja lūkesčius turistams ir laukia jų. Tokios vietovės, kaip Graikija, Madeiros sala, Islandija, nuo to tik lengviau, aiškiau ir turistai mieliau renkasi tas šalis. Lėktuvai pilni skris arba skrenda į tas šalis“, – BNS sakė Ž. Gavelienė.

„Natūralu, ateina ir vasara, tai šiaip keliavimo aukštas periodas, lietuviai pavargo būti namuose ir be to, yra didelė dalis paskiepytu žmonių, kuriems nėra apribojimų, nei saviizoliacijos, nei testų. Nuteikia optimistiškai, bet turime pripažinti kad tai yra labai maži žingsneliai“, – pridūrė ji.

Vieno didžiausių Lietuvos kelionių organizatorių „Novaturas“ atstovė Dovilė Zapkutė sako, kad turizmo sektorius pamažu atsigauna, tačiau dar laukia ilgas kelias link 2019 metų veiklos apimčių.

„Pirmieji keturi metų mėnesiai indikuoja įsibėgėjantį 2021 metų atostogų sezoną. Metus pradėjome suplanuotomis skrydžių programomis, o ne pavieniais skrydžiais, kaip buvo praėjusiais metais. Kovo mėnesį didinome veiklos apimtis, balandį pradėjome skrydžius į Turkiją, o nuo gegužės vidurio atsidaro Graikija“, – BNS sakė D. Zapkutė.

Vasarą bendrovė suplanavo ir keliones į Bulgariją, Juodkalniją, Tunisą, Portugaliją, Italiją bei Ispaniją.

Pasak jos, atostogų paklausa kiekvieną mėnesį didėja, tačiau tiksliai prognozuoti veiklos apimtis visiems metams vis dar sudėtinga dėl galiojančių ribojimų.

„Nepaisant to, po sėkmingų pirmojo ketvirčio rezultatų antrąjį ketvirtį taip pat planuojame pabaigti teigiamais veiklos bei finansiniais rodikliais“, – teigė „Novaturo“ atstovė.

Kelionių organizatorės „Tiketa Tour“ vadovas Gvidas Aukštuolis teigė taip pat pastebintis augantį keleivių susidomėjimą kelionėmis į užsienį.

„Susidomėjimas tikrai yra, ir manau, kad išliks ateityje. Užsienio kurortai daro viską, kad susigrąžintų mūsų klientus, pradedant kainodara, baigiant turistų atžvilgiu vykdoma politika. Vasaros laikotarpiu vykdysime skrydžius į Bulgariją, į kurią pirmieji užsakymai tik patvirtina lietuvių norą sugrįžti į atostogų ritmą”, – BNS sakė G. Aukštuolis.

Atvykstamasis turizmas laukia aiškumo

Atsigaunant kelionėms į užsienį, kelionės į Lietuvą vis dar sustojusios. Pasak Ž. Gavelienės, situaciją apsunkina aiškių taisyklių nebuvimas.

„Liūdna žiūrint į Lietuvos turizmo sektorių. Yra visiškas užšalimas, pagrindinis dalykas – nei paslaugų teikėjai neturi aiškių taisyklių, kokiomis sąlygomis gali priimti turistus, nei Lietuva garsiai pareiškė, nuo kada įsileis turistus. Tai dvi būtinos sąlygos, kad galėtume veikti efektyviai“, – teigė Ž. Gavelienė.

„Kodėl gi nesutelkus visų jėgų ir nuo birželio visiems nepranešus, kad, pavyzdžiui, laukiame turistų tokiomis ir tokiomis sąlygomis, tokias paslaugas bus galima teikti, o dėl kitų aiškumą turėsime vėliau. Trūksta tokio visuminio požiūrio“, – pridūrė ji.

Pasak Ž. Gavelienės, atvykstamasis turizmas negali įsibėgėti ir dėl griežtų saviizoliacijos reikalavimų – anot jos, būtų logiška ją sutrumpinti grįžtantiems iš užsienio.

„Reikėtų įvesti logikos saviizoliacijoje grįžus, nes jei žmogaus testas yra neigiamas, taikyti jam 7-10 dienų saviizoliaciją, manau, nelogiška. Sutinku, kad testo tikrai reikia, jį galima pakartoti po dviejų dienų ir nutraukti izoliaciją“, – kalbėjo ji.

„Novaturo“ atstovė pastebi, jog šiemet labai aktualus tiek vietinis turizmas, tiek ir poilsis kitose Baltijos šalyse.

„Pastebime, kad poilsio pajūrio kurortuose vasaros mėnesiais kainos prilygsta atostogų kainoms užsienio šalyse, pavyzdžiui, Turkijoje, o vietų beveik nebelikę. Tai nėra įprasta, jei lygintume su, pavyzdžiui, 2019 metais, kita vertus, tai pandemijos pasekmės – dalis žmonių jaučiasi saugiau atostogaudami šalies viduje ir tokiu būdu taip pat išvengia privalomos saviizoliacijos, kuri galioja grįžus iš užsienio“, – sakė D. Zapkutė.

Vis dėl to Ž. Gavelienė pabrėžia, kad vietinis turizmas neatstoja atvykstamojo nei apimtimis, nei pajamomis.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šią savaitę sakė, kad Vyriausybė ketina jau netrukus atverti Lietuvą paskiepytiems Izraelio ir kitų trečiųjų šalių turistams, o sprendimą planuojama priimti kitą savaitę.

Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį turistų srautas smuko 77 proc., į Lietuvą atvyko tik 14 proc. įprasto užsienio turistų srauto, o apgyvendinimo įstaigose 69 proc. visų turistų sudarė Lietuvos gyventojai.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(59 žmonės įvertino)
2.3390

Du milijardai pusei milijono – „mokesčių virtuozai“ nei euro nuo pajamų nemokėjo valstybei (3)

Pusė milijono gyventojų pernai deklaravo beveik 1,77 mlrd. eurų oficialių pajamų, už kurias...

Gudzinevičiūtė: loterijų mokesčių kėlimas kenktų „Olifėjai“, o kitas įmones sužlugdytų (14)

Parlamentarų siekiai padidinti loterijų verslo mokesčius „ Olifėjai “ pakenktų, o mažąsias...

Prievolė registruotis PVM mokėtoju: 6 dažniausios klaidos

Pridėtinės vertės mokestis ( PVM ) yra taikomas didžiajai daliai prekių ir paslaugų. Lietuvoje...

LB: elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų rinka sparčiai auga

Elektroninių pinigų įstaigų (EPĮ) ir mokėjimo įstaigų (MĮ), kurios sudaro Lietuvos fintech...

Kas darysis pašte liepą: naujų darbuotojų paieškos ir vietoje dešimčių – 40 tūkstančių per dieną siuntinių deklaravimas paaiškino, ar reikės mokėti už birželį įstrigusią siuntą (70)

Liepos 1-ąją siuntų deklaravimo apimtis Lietuvos pašte augs maždaug tūkstanteriopai – šiam...

Top naujienos

Ištyrė ministrų populiarumą: staigmena – dėl Landsbergio, o du ministrai žmonėms lieka mįsle (26)

Daugiausiai teigiamų ir neigiamų vertinimų sulaukia matomiausi ministrai. O du ministrų kabineto...

Du milijardai pusei milijono – „mokesčių virtuozai“ nei euro nuo pajamų nemokėjo valstybei (3)

Pusė milijono gyventojų pernai deklaravo beveik 1,77 mlrd. eurų oficialių pajamų, už kurias...

Kokia pandemijos kaina ir kas Lietuvoje padengs COVID-19 sąskaitas?

Pažiūrėkime į pandemiją per ekonominę ir finansinę pusę: kiek ji kainavo Lietuvai, ką ji...

Kauno mikrorajono gyventojai įbauginti, bet savivaldybei nė motais: buldozeriai ruošiasi asfaltuoti Nemuno krantinę apie būsimą gatvę jau kuriamos patarlės (16)

Viename Kauno mikrorajone, Žemuosiuose Šančiuose, nerimsta audros – Kauno miesto savivaldybė...

Justina Maciūnaitė | D+

Pasitikrinkite, kokioje kaimynystėje gyvenate: rodiklis, kuris gali lemti jūsų būsto patrauklumą

Neneikite, kad vienas iš prioritetų perkant būstą yra gera kaimynystė. Taip pat naujakuriams...

Su Viktorija Siegel vestuves planuojantis Laurynas Suodaitis – atvirai: ėjau šį kelią žinodamas, kuo tai kvepia (10)

Kaip žmogus ne iš pramogų pasaulio, patekęs į pikantišką ir begalybės dėmesio virtualioje...

Mokslininkai mano suradę atsakymą į šimtmečio senumo klausimą, kaip narkozė paveikia mūsų smegenis

Ar galite įsivaizduoti operacijas be anestezijos ? Į dantis jums įstatytų medinį kuolą, kad...

„Meme“ akcija gimė: investuotojas vadina tai žaidimu su ugnimi

Pastangos neatsilikti nuo beprotišku tempu augančių vadinamųjų „ meme “ akcijų gali priminti...

Vakarėlio laukiantis vyras SAM paklausė tiesiai šviesiai: kada galima gerti prieš skiepą? (3)

Po skiepijimosi nuo COVID-19 vartoti alkoholio nepatartina. O prieš skiepijantis? Toks klausimas kilo...

Mobingas darbe: kaip atpažinti, kokios to pasekmės ir kur kreiptis pagalbos (1)

Nors šiandien vis garsiau kalbama apie mobingą darbe patiriančius asmenis, patyrę mobingą vis dar...