aA
Liepos 25 d. vyksiančiuose mokymuose „Efektyviausias marketingas tavo verslui“ viena iš keturių dalių skiriama turinio kūrimui socialiniuose tinkluose. Be sėkmingo vartotojų įtraukimo šiame kanale verslas gali tapti praktiškai nematomas, tad labai svarbu žinoti, kaip socialiniuose tinkluose pristatyti save, rasti savo vartotoją ir jį sudominti.
© Unsplash

Mokymuose šia tema pranešimą skaitys skaitmeninės kūrybos agentūros „bigNow“ vadovė ir mentorystės programos „Women Go Tech“ valdybos narė, skaitmeninės komunikacijos specialistė Jarūnė Narkevičiūtė, kuri jau dabar atskleidžia šiek tiek įžvalgų, kaip sukurti tinkamą turinį.

Suvokti esmę

Populiariausiais socialiniais tinklais mūsų šalyje vis dar išlieka „Facebook“, „Instagram“ ir „LinkedIn“. Visi jie skirtingi, kiekvienam reikia kitokio turinio, tačiau pašnekovė pastebi, kad pirmiausia svarbu suprasti pačią socialinio tinklo esmę, jo struktūrą, o tuomet rinktis savo turinio strategiją.

„Visada galimos kelios startinės turinio kūrybos pozicijos: pradėti nuo rėmų, kuriuos turi kanalas, ir juose galvoti idėją, ką ir kaip pasakysime savo auditorijai, arba atvirkščiai – tiesiog laisvai kurti idėjas, o tada jas pritaikyti kanalui. Nesvarbu, kokiam kanalui kuriama, prekių ženklai visada stengiasi komunikuoti įtraukiančias žinutes, patrauklius ir „skanius“ vizualus“, – pastebi J. Narkevičiūtė.

Auditorija tampa išranki

Pašnekovė teigia, kad esminės turinio kūrimo tendencijos labai nekinta, stiprėja tik tam tikrų sudedamųjų dalių įtaka.

„Pasaulinės tendencijos kardinaliai nesikeičia, toliau išlieka svarbus prekių ženklo autentiškumas ir išskirtinumas, didėja auditorijos poreikis personalizacijai, tik jai skirtoms žinutėms, pasiūlymams. Auga nuomonės formuotojų įtaka, fokusavimasis į kontekstą, įvykius, mikromomentus“, – vardija J. Narkevičiūtė.

Anot specialistės, Lietuvoje reikalavimai turiniui auga, didėja auditorijos suvokimas ir gebėjimas atskirti, kas yra įdomus bei geras turinys, o prekių ženklai stengiasi atliepti vartotojų poreikius.

„Žvelgdami į Lietuvą, galime matyti, kad pamažu keičiasi turinio vartojimas. Kartelė auga, auditorijos nenustebinsi vizualu iš nuotraukų bazės ir užkrautu prekių ženklo logotipu, taip pat nebe taip lengvai pavyks gauti įsitraukimo veiksmų. Prekių ženklai bando išnaudoti skirtingas turinio formas, dirbti su autentiškomis nuotraukomis, plėtoti unikalias rubrikas, vis daugiau turinio komunikuoja per kampanijas, o ne pavienius įrašus“, – pasakoja pašnekovė.

Jarūne Narkevičiūtė
Jarūne Narkevičiūtė
© Bendrovės archyvas


Finansų paskirstymo klausimai

J. Narkevičiūtės teigimu, reklamos kampanija gali kainuoti labai skirtingai ir tai iš esmės priklauso nuo nustatyto kampanijos tikslo: „Investicijos priklauso nuo to, kokius rezultatus tie kanalai turi atnešti visame prekių ženklo naudojamų kanalų kontekste. Jeigu keliami rodikliai, tokie kaip įsitraukimas, pasiekiamumas, tai prekių ženklas investuos į turinį, kuris yra unikalus, dažniausiai įtraukiantis vaizdo įrašų kūrybą, originalių nuotraukų fotografavimą. Kitu atveju, jeigu tai daugiausia srauto generavimo šaltinis, konversijų generavimas, tai didžioji biudžeto dalis keliaus reklamai, o reklaminių skydelių gamyba tikrai nesudarys didelės išlaidų dalies.“

Norėdama dar didesnio aiškumo, skaitmeninės komunikacijos specialistė pateikia savo patarimą, kaip tikslinga būtų skirstyti reklamai skirtą biudžetą socialiniuose tinkluose: „Biudžetą patarčiau skirstyti per kampanijas, t. y. X laikotarpiu pasakyti Y auditorijai apie savo produktą ar paslaugą Z. Tokiu atveju galima matyti visą metų planą ir turėti pradžią bei pabaigą, kada matuojame rezultatus ir gebame palyginti su praėjusiomis kampanijomis. Žinant kampanijos rėmus, galima turinį susikurti iš anksto, pavyzdžiui, kuriant tik vieną fotosesiją.“

Dažnos klaidos

Ilgametėje savo darbo praktikoje J. Narkevičiūtė susiduria su skirtingais verslais, jų plėtojamomis reklamos kampanijomis, tad nesunkiai išskyrė esmines, dažniausiai pasitaikančias turinio rengimo klaidas: „Pastebima klaida – kanalų nesuderinamumas, pavyzdžiui, socialinėje žiniasklaidoje nepamatysite nieko panašaus į tai, kokie plakatai kabo mieste. Kitas dažnas atvejis – pačių turinio formų neišmanymas, kai, pavyzdžiui, reklaminiame skydelyje bandoma sutalpinti daug teksto. Kalbant apie su tekstu susijusias klaidas, viena esminių – auditorijai neaktualios žinutės, kai prekių ženklas mąsto tik per tai, ką jis nori pasakyti auditorijai, o ne tai, kas jai įdomu, taip pat per mažas dėmesys tekstams, nors tai gana nesudėtingas būdas išsiskirti“, – įsitikinusi J. Narkevičiūtė.

Keturi mokymų moduliai

Didžiausio jauno verslo portalo „BZN start“ organizuojamus mokymus „Efektyviausias marketingas tavo verslui“ sudarys keturios dalys. Pirmojoje dalyje „Choco Agency“ partneris, „MoQ“ rinkodaros vadovas bei skaitmeninės komunikacijos kurso „Atomic Garden Vilnius“ vadovas Tomas Nemura dalinsis žiniomis apie socialinių tinklų rinkodarą, vėliau „Amazon“ verslo konsultantas ir paskyrų administratorius Klaidas Šiuipys apžvelgs videoreklamos galimybes. Trečiojoje dalyje skaitmeninės kūrybos agentūros „bigNow“ vadovė Jarūnė Narkevičiūtė atskleis turinio kūrimo subtilybes, o mokymus užbaigs „Evolvery“ SEO ir turinio rinkodaros skyrių vadovė Kamilė Sinkevičiūtė, pristatysianti SEO optimizavimo galimybes.

Mokymai skirti ir pradedantiesiems, ir pažengusiesiems, o už pagalbą juos organizuojant „BZN start“ dėkoja savo draugams: didžiausiam naujienų portalui DELFI, agentūrai „Choco Agency“, verslo miesteliui „Technopolis“ ir „Spaudos departamentui“.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kinija skatindama šalies ekonomiką sumažino palūkanų normas

Kinija trečiadienį sumažino kelias palūkanų normas, taip bandydama paskatinti šalies...

Tomaševskis apie Narkevičiaus situaciją: tai niekai, kodėl mes turime aiškintis? (4)

Susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui tenkanti kritika yra nerimta, sako Lietuvos lenkų...

Šapoka: neradus papildomų biudžeto pajamų šaltinių, mažinsime išlaidas (5)

Seime stringant kai kuriems Vyriausybės ir parlamentarų inicijuotiems mokestiniams pakeitimams,...

Opozicijai juoką keliantis Jaroslavas Narkevičius: ką čia bepridurti papildyta (142)

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius trečiadienį Seime susitiko su opozicijos frakcijomis...

Estijos žiniasklaida: buvęs Rusijos ministras plovė pinigus per „Swedbank“

Buvęs Rusijos ministras Michailas Abyzovas per Estijos „ Swedbank “ į ofšorinių įmonių...

Top naujienos

Politikams griebiantis paskutinio šiaudo, siūlo alternatyvą: padidinkime Seimo narių skaičių (31)

Seimas imasi siūlymų, kuriais rinkimų kartelė partijoms, patenkančioms į Seimą, siektų 4, o...

Planai nurėžti privačių mokyklų finansavimą patuštins tėvų kišenes: kainos kiltų dvigubai (422)

Kainos pakiltų daugiau nei dvigubai – tai vienintelė išeitis, kurią įvardija privačių...

Po 10 metų prabilo tuo metu liudyti pabijojusi Venckienės kaimynė: mergaitė skundėsi (668)

Vilniaus apygardos teismui nusprendus paleisti buvusią teisėją Neringą Venckienę į laisvę, ši...

Jungtinėje Karalystėje rastas mirtinai sušalęs lietuvis (35)

Jungtinėje Karalystėje naktį oro temperatūrai nukritus žemiau dešimties laipsnių šalčio,...

„Olialia pupytės“ Grafininos byloje dedamas taškas: priimtas netikėtas sprendimas (31)

Buvusios „Olialia pupytės“ Sandros Grafininos dingimo istorijoje įvyko reikšmingas pokytis....

Putinas: Rytų Europos šalių Europos Sąjungoje gali nelikti pasisakė ir apie Zelenskį (434)

Valstybės narės iš rytinio ES flango po keleto metų gali panorėti išstoti iš Bendrijos,...

Skaudi netektis Kaune: mirė medicinos studentė bendrakursiams teikiama informacija dėl psichologinės pagalbos (132)

Skaudi netektis Kaune – pirmadienį mirė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU ) Medicinos...

Pasaulyje vis sparčiau populiarėja gaminiai iš bambuko: ką reikia apie juos žinoti?

Neseniai įsigijote bambukinį dantų šepetėlį ir svarstote, ką būtų galima dar įsigyti,...

Trumpo nesėkmės tęsiasi – artimas sąjungininkas atskleidė nešvarius prezidento ketinimus (6)

JAV ambasadorius prie Europos Sąjungos trečiadienį paliudijo per apkaltos proceso posėdį...

Kaune girtutėlė vairuotoja rėžėsi į policijos tarnybinį automobilį: pranešama apie spūstis papildyta (23)

Trečiadienį policija informavo, kad Kaune neblaivi vairuotoja sukėlė avariją. Pranešama, kad...