Skandalą dėl „Malsenos“ keliamo triukšmo sukėlę valdininkai pademonstravo, kad rūpestį panevėžiečiais jie linkę įrodinėti tik garsiomis kalbomis. Dėl ramaus panevėžiečių miego nepanorę atsisakyti kelių savo poilsio valandų, nė vienas Apskrities viršininko administracijos, miesto Savivaldybės ir Visuomenės sveikatos centro atstovas nepasirodė trečiadienio vakare „Malsenos“ organizuotuose triukšmo matavimuose.
"Malsena"
© "Panevėžio balsas"
Valdininkai teisinasi raštą apie matavimus gavę per vėlai arba jo išvis neregėję, o daryti tyrimus nebaigus diegti triukšmo slopinimo priemonių neva per anksti. „Malsenos“ vadovai tokį elgesį vadina nenoru deramai atstovauti panevėžiečių interesams ir atpirkimo ožio ieškojimu net nesistengiant sutramdyti kitų triukšmo skleidėjų.

Sprendė iš skundų

Valstybinė „Malsenos“ krakmolo objekto pridavimo komisija darbą pradėjo kovo 21 dieną. Kovo 27 dieną Visuomenės sveikatos centro direktorius Eugenijus Vilčinskas Panevėžio apskrities viršininko administracijai ir miesto Savivaldybės administracijai išsiuntė raštą, kuriame nurodo priežastis, dėl kurių nepasirašė pripažinimo tinkamu naudoti akte.

Krakmolo cechą pripažinti tinkamu naudoti esą sutrukdė tai, kad nebuvo pateikti „Malsenos“ sanitarinę apsaugos zoną įteisinantys dokumentai ir padidintas gyvenamojoje zonoje skleidžiamas triukšmas, apie kurį komisijos nariai sprendė iš gyventojų pateiktų skundų.

„Malsenai“ siūlyta organizuoti triukšmo garso lygių stebėsenos programą, kai bus įdiegtos triukšmą slopinančios priemonės krakmolo gamybos ceche. Rašte nurodyta, kad triukšmo lygis turi būti matuojamas naktį, veikiant krakmolo cecho įrenginiams ir jiems neveikiant, o matavimuose privalo dalyvauti „Malsenos“, Visuomenės sveikatos centro, miesto Savivaldybės administracijos, Apskrities viršininko administracijos ir visuomenės atstovai.

Dalyvauti nepanoro

Trečiadienio vakare „Malsenos“ vadovybė surengė triukšmo matavimus, kuriuose dalyvavo tik bendrovės ir Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos atstovai. „Malsenos“ generalinis direktorius Mindaugas Gedvilas neslėpė turėjęs nuojautą, kad valdininkai nenorės gaišti miegui skirtų valandų, tačiau vilčių, kad jiems iš tiesų rūpi gyventojų interesai, sako dar turėjęs.

„Apmaudu ir, švelniai tariant, keista dėl tokio valdininkų požiūrio, – „Sekundei“ sakė M.Gedvilas. – Pirmiausia sukelia didžiulį skandalą, nepagrįstai mėtosi grasinimais uždaryti įmonę, kenkia jos reputacijai ir pridaro netiesioginių nuostolių, o kai reikia tiesiog dirbti ir tinkamai atstovauti visuomenės interesams, nė vienas taip ir nepasirodo.“

Ne patys kalčiausi

Triukšmo matavimai buvo atliekami penkiolikoje taškų dviem režimais: gamyklai dirbant ir ją sustabdžius. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija oficialias išvadas pateiks šiandien vakare.

Preliminarius neoficialius rezultatus „Malsena“ jau turi, nes atliko matavimus tuo pačiu metu ir tose pačiose vietose savo turimu atestuotu prietaisu.

Pasak M.Gedvilo, nė viename taške nebuvo viršytas nei ekvivalentinis, nei maksimalus triukšmo lygis nei gamyklai dirbant, nei prietaisus išjungus. Ekvivalentinis triukšmo lygis gamyklai dirbant buvo vidutiniškai 39–44 dB (leidžiama norma – 55 dB). Sustabdžius gamyklą triukšmo lygis sumažėjo 3–4 dB.

Išjungus įrenginius triukšmo lygis nesumažėjo Raginėnų g. 3 ir Aguonų g. 103 taškuose. „Dar net negavę oficialių išvadų galime teigti, kad mūsų diegiamas triukšmo mažinimo planas duoda pastebimų rezultatų, o „Malsena“ nėra pagrindinis triukšmo šaltinis, – sakė bendrovės generalinis direktorius. – Todėl dar kartą tikiuosi, kad valdininkai nesistengtų ieškoti atpirkimo ožio, o dirbtų savo darbą ir spręstų problemą iš esmės priversdami kitus triukšmo skleidėjus įdiegti bent dalį tokių priemonių, kokias įdiegė „Malsena“. Be to, nei vieno raštiško skundo dėl keliamo triukšmo nesame gavę, o apie nepatenkintus žmones sužinojome iš valdininkų.“

Gegužės mėnesio pradžioje „Malsena“ planuoja užbaigti triukšmo mažinimo programą, tačiau M.Gedvilas abejoja, ar tai gyventojams padės jaustis ramiau, nes mieste yra ne vienas ir ne du triukšmo šaltiniai.

„Malsena“ jau anksčiau buvo atlikusi tris nepriklausomus triukšmo matavimus, kuriais buvo nustatyta, kad įstatymais leidžiamo triukšmo gamykla neviršija. Bendrovės direktorius apgailestauja, kad į šiuos dokumentus komisija neatkreipė dėmesio ir tyčia vilkino projekto pridavimą eksploatacijai. „Daugiau nežadame taikstytis su valdininkų savivale ir kliūčių verslui kūrimu“, – pabrėžė M.Gedvilas.

Nebuvo reikalo

Miesto Savivaldybės administracijos direktorius Stasys Karčinskas jo vardu adresuoto rašto sakė negavęs ir apie triukšmo tyrimus nieko nežinojęs.

Visuomenės sveikatos centro direktorius E.Vilčinskas patikino buvęs komandiruotėje, o nė vienas specialistas nedalyvavo greičiausiai todėl, kad raštas buvo gautas per vėlai – tą pačią dieną po pietų.

„Triukšmo matavimus „Malsena“ turėtų rengti ne dabar, o kai baigs įgyvendinti triukšmo mažinimo priemones. Matavimus atlikusios laboratorijos išvadomis mes pasitikėsime, nesklandumų dėl to tikrai nekils.“

Pasak E.Vilčinsko, šis triukšmo matavimas neturėtų būti vienintelis, juos „Malsena“ turėtų organizuoti kas ketvirtį.

Apskrities gydytoja Vaida Dočkuvienė paaiškino, kad dalyvauti triukšmo matavimuose nebuvo jokio reikalo, nes „Malsena“ dar nebaigė diegti triukšmo slopinimo priemonių. „Kai tai bus padaryta, būtinai dalyvausime ir domėsimės rezultatais, – žadėjo V.Dočkuvienė. – Be to, vienkartinis triukšmo matavimas nieko nereiškia, reikia sudaryti matavimų planą, rezultatams įtakos turi daugybė faktorių. Vienas iš jų – skirtingos meteorologinės sąlygos.“

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Departamentas spręs, ką daryti dėl akoholio reklamos užsienio leidiniuose (23)

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas svarstys, ką daryti su Lietuvoje...

Saksofonus džiazo legendoms gaminusi įmonė bus patikėta investiciniam fondui (1)

Logotipas skaičiuoja ilgesnę nei šimto metų istoriją, tačiau, panašu, kad vienus geriausių...

Tikrina prekiaujančius alkoholiu: jau pričiupo prasižengusių papildyta (64)

Alkoholio prekybos kontrolieriai kartu su policija šių metų pradžioje aktyviau tikrina alkoholio...

Prieš Davoso forumą Prancūzijoje renkasi 140 užsienio bendrovių vadovų (9)

Beveik 140 įmonių vadovų iš viso pasaulio pirmadienį renkasi Versalio rūmuose netoli Paryžiaus...

„Coca-Cola“ kelia ambicingus perdirbimo tikslus (2)

Jungtinių Valstijų gėrimų pramonės milžinė „ Coca-Cola “ pradeda kampaniją, kuria...

Top naujienos

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (77)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Tūkstančiams grės nemalonumai, jeigu pamirš susimokėti per sausį (125)

Turbūt vienas iš nemaloniausių dalykų yra susirgti ir tik apsilankius pas gydytoją sužinoti, kad...

Atviras Jakilaičio interviu: mane gali pulti visi, man net ūpas pakilęs

Kai kuriems žmonėms per visą gyvenimą nenutinka tiek, kiek Edmundui Jakilaičiui nutiko per...

Rimvydas Valatka. Pinigingas kryžiuotis iš Naisių (112)

Ateis pinigingi kryžiuočiai ir išpirks šventą mūsų žemelę, miškus ir upelius. Prieš...

Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“ (281)

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

Vieni bankrutuoja, kiti bėga svetur (134)

Nors praėjusiais metais ne viename regione daugėjo darbuotojų, Darbo birža pranešė apie...

Net geriausieji prisipažįsta: mokytojų trūksta taip, kad tenka susimąstyti apie išlikimą (88)

„Ieškodami mokytojų, verčiamės sunkiai. Privalome išlaikyti savo licėjaus lygį, todėl...

Buvusi Jasaičio žmona Vaida prabilo apie jo santykius su Oksana: neįleidžia į namus, keičia spynas (731)

Vaidos Klizaitės-Jasaitienės ir Simo Jasaičio santykiai truko septynerius metus, tačiau, anot jos,...

Interjero dizaino pasaka Amsterdame: viešnagė čia prilygsta nuotykiui stebuklų šalyje (2)

Yra vietų, kur menas tampa gyvenimu, o gyvenimas – menu. Viena iš tokių stebuklingų vietų –...

„Lietuvos ryto“ jaunimas triumfavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyre jaunieji žalgiriečiai – treti (22)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ turi daug žadančią pamainą. Sostinės ekipos talentai laimėjo Kaune...