Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2003 m. rugsėjo mėn.– 2005 m. vasario mėn. laikotarpiu įtariamasis į savo vadovaujamos bendrovės buhalterinę apskaitą įtraukė kelių jokios veiklos nevykdžiusių bendrovių dokumentus, kuriuose užfiksuoti melagingi duomenys apie atliktus statybos darbus Vilniuje.

Išaiškinta, kad į dabar jau bankrutuojančios statybų bendrovės buhalterinę apskaitą buvo įtrauktos suklastotos 42 sąskaitos faktūros, 69 kasos pajamų orderiai ir 6 PVM deklaracijos.

Sukčiaujant buvo įgyta 328 879 Lt pridėtinės vertės mokesčio, kurį bendrovė privalėjo sumokėti į valstybės biudžetą.

Ikiteisminio tyrimo metu statybų bendrovė valstybei padarytą žalą atlygino.

Tai ne vienintelė teismui perduota byla, išskirta iš sudėtingos, daug epizodų apimančios baudžiamosios bylos, kurią tiria FNTT Vilniaus apskrities skyriaus pareigūnai kartu su Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra.

Analogiškoje baudžiamojoje byloje Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas pripažino kaltais juridinį asmenį UAB „Nestandartinė technologinė įranga“ ir jos direktorių V. B., ir šie dar ikiteisminio tyrimo metu atlygino valstybei padarytą žalą – apgaule įgytą 179 934 litų PVM.

Teismo nuosprendžiu bendrovei skirtos 31 375 litų, o jos direktoriui V. B. – 23 375 litų baudos.

Nuosprendis apeliacine tvarka buvo apskųstas Vilniaus apygardos teismui, tačiau skundas atmestas ir paliktas galioti pirmosios instancijos nuosprendis.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės