aA
Aukštą darbo kokybę deklaruojančio prekybos tinklo „Čia Market“ darbuotojai nebeištvėrė ir patys maisto kokybės inspektoriams paskundė galimą klientų apgaudinėjimą stambiu mastu vienoje Panevėžio parduotuvių.
Maisto prekės
© DELFI / Andrius Ufartas

Joje apsilankę Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) darbuotojai iš tiesų aptiko krūvas pasenusių maisto produktų. Kai kurie jų nebegalioja netgi nuo 2017-ųjų ir vis dar naudojami kepant „šviežius“ skanėstus. Į tikrintojų nemalonę šie prekybininkai pakliūva jau antrą kartą.

„Nebesuprantame, kas tame Panevėžyje darosi. Mūsų verslininkai tikriausiai labai pamėgo kulinarinį „paveldą“, – ironizuoja Panevėžio VMVT patarėja Jūratė Vaitiekūnienė.

Vos prieš mėnesį tarnybos specialistai griebėsi už galvos, kai neįspėję patikrino dvi miesto centre veikiančias skanėstų kepyklas. Vienoje laikytų produktų galiojimo terminas buvo pasibaigęs net anksčiau, nei veikti pradėjo pati kepykla.

Tokia Panevėžio verslininkų praktika, regis, tampa tendencija. Balandžio 25-ąją VMVT atstovai, sulaukę anoniminio skundo, nuvyko patikrinti maisto prekių parduotuvės „Čia Market“ Nemuno gatvėje.

Tarnybai pranešta, jog šioje prekyvietėje pardavinėjami nekokybiški produktai: vitrinoje stovi apdžiūvę rūkyti mėsos gaminiai, pasibaigus jogurto, grietinės, pjaustomo sūrio tinkamumo vartoti terminams, perklijuojamos etiketės, kepyklėlėje naudojamas senas sūris, kiaušiniai ir dešrelės.

J. Vaitiekūnienės teigimu, apie galimus pažeidimus tarnybai pranešė neprisistatęs įmonės darbuotojas. Todėl inspektorių įtarimai tik dar labiau sustiprėjo ir į žygį jie išsiruošė jau kitą dieną be jokių įspėjimų.

Prekybininkai nustatė savus terminus

Net inspektoriams pabūgusio prisistatyti žmogaus skundas pasitvirtino. Maisto kokybės tikrintojai sunkiai galėjo patikėti savo akimis, kiek parduotuvėje rasta produktų, neatitinkančių tokiai prekybai nustatytų reikalavimų.

Visas sąrašas pirkėjams siūlomų prekių pateko tarp neatsekamų produktų – tai yra jų galiojimo laikas nėra tikslus ir net klaidina vartotoją. Be etikečių pardavinėta 1,28 kg keptų silkės filė suktinukų drebučiuose, 400 g šaltai rūkyto kaimiško dūmo kumpio, per 600 g burokėlių mišrainės su pupelėmis. Nepaženklintą produkciją pardavėjams uždrausta toliau tiekti klientams.

Paruoštas ir supakuotas maistas
Paruoštas ir supakuotas maistas
© Shutterstock

Dar daugiau aptikta maisto prekių, kurių galiojimo terminas pasibaigęs. Parduotuvės lentynose puikavosi vieną-dvi dienas jau nebetinkamo vartoti 27 pakeliai sviesto, 430 kiaušinių, 1,3 kg kiaulienos plovo. Dar anksčiau į šiukšlių dėžę turėjo keliauti ir pardavinėtos sūdytos strimelės.

Tarp visų šių „delikatesų“ tikrintojų dėmesį patraukė ir itin „brandus“ sūris. Nors laikas šiam produktui kai kuriais atvejais suteikia tik geresnį skonį, „Čia Market“ rasti pažeidimai, ko gero, grėsė sveikatos sutrikimais.

„Parduotuvėje rasta daugiau nei 3 kg įvairių rūšių sūrio „Džiugas“. Pagal gamintojo nurodymus, išfasuotas jis tinkamas vartoti 7 paras, tai yra šias prekes pardavinėti buvo galima iki balandžio 7 dienos. Bet pardavėjas savo terminą nurodė dar trimis savaitėmis vėliau“, – sakė J. Vaitiekūnienė, tokią prekybą tiesiai įvardijusi vartotojų apgaudinėjimu.

Savaip parduotuvės interpretuotas ir varškės deserto galiojimo terminas. Šio produkto tinkamumas savavališkai pratęstas dviem dienomis.

Senienos – į kepinius?

Tikrų senienų Panevėžio VMVT inspektoriai rado ir įmonės užrakintame sandėlio šaldytuve, kuris skirtas nebetinkamam maistui tvarkyti. Šios vietos nepražiopsoti siūlė ir anoniminio skundo autorius.

„Šaldytuve radome beveik 80 kg sūrio, kurio dalis jau nebevartotina nuo pat 2017 metų gruodžio“, – pasakojo J. Vaitiekūnienė.

Jos teigimu, prieš patikrinimą gauta informacija pasitvirtino. Be to, manoma, jog pasenę produktai (sūris ir kiaušiniai) iš tiesų galėjo būti naudoti ir kepyklos gamyboje.

„Įmonės direktorė mums bandė aiškinti, kad tie seni sūriai parduotuvės šaldytuve stovėjo dar iki jai pradėjus dirbti 2018 metų birželį. Paklausta, kodėl nenurodė likviduoti nebetinkamų produktų, teigė rašiusi apie juos savo aukštesniems vadovams, bet negavo leidimo nurašyti senų gaminių“, – kalbėjo J. Vaitiekūnienė.

Nusižengusių verslininkų argumentai dėl darbo kokybės inspektorių neįtikino. Bendrovei gresia bauda nuo 140 iki 600 eurų.

Ir tai nebe pirmas kartais, kai „Čia Market“ parduotuvė Panevėžyje, Nemuno gatvėje pakliūva į VMVT nemalonę. Už analogiškus pažeidimus įmonė ir prieš mėnesį nubausta 70 eurų bauda.

„Tokia pardavėjų praktika jau iš tiesų ima stebinti. Nebemanome, kad tai aplaidumas, greičiau – apgaudinėjimas“, – mano J. Vaitiekūnienė.

Atsakyti neskuba

Susisiekus su bendrovės „Čia Market“ vadovais Panevėžyje, šie žodžiu komentuoti VMVT nustatytų pažeidimų priežastis atsisakė. Pareikalavę klausimus atsiųsti raštu, nepažadėjo atsakyti greitai.

Įmonės internetinėje svetainėje akcentuojama, kad 2006 metais įsikūrę mažmeninės rinkos prekybininkai daugiausia dėmesio skiria maisto produktų ir gaminių kokybei. „Čia Market“ tinklo parduotuvės veikia 50 Lietuvos miestų.

Per šiuos metus Panevėžio VMVT jau atliko 30 planinių įvairių prekybos įmonių patikrinimų. Pažeidimų skaičiaus su praeitais metais tarnyba nelygina, bet akivaizdu, jog Panevėžio prekybininkai vis labiau rizikuoja savo sėkme ir negerbia vartotojų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(244 žmonės įvertino)
4.5123

Pasauliui kratantis „Huawei“, Maduras skelbia apie bendradarbiavimą su kinų milžinu

Venesuela visą šalį apimančio 4G ryšio tinklą kurs kartu su Kinijos telekomunikacijų milžinu...

Kinija: dėl „Boeing 737 Max“ skrydžių draudimo praradome per 500 mln. eurų

Kinijos oro linijų nuostoliai, patirti dėl „Boeing 737 Max“ skrydžių draudimo, iki birželio...

Kaip keliauja Lietuvos vidurinioji klasė: nesarmata čiupti ir paskutinės minutės pasiūlymus (42)

Ekonomistai kalba, kad ateinanti krizė bus kitokia, tačiau gyventojai nekreipia dėmesio į kalbas...

„Facebook“ kitąmet paleis savo kriptovaliutą (14)

Didžiausias socialinis tinklas „Facebook“ jau užbaigia planus įvesti savo kitais metais...

Aplinkos ministras grasina stabdyti finansavimą Sapiegų parkui Vilniuje tvarkyti (12)

Vilniaus miesto savivaldybei neatsižvelgus į Antakalnio bendruomenės kritiką dėl medžių kirtimo...

Top naujienos

STT pradėtas korupcijos tyrimas atskleidė šokiruojančius verslininko pomėgius: prašau, tik neišduokite

Specialiųjų tyrimų tarnyboje ( STT ) pradėtas tyrimas dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo ir...

Du benzingalviai leidosi į unikalią kelionę: „Passat-Krokodilu“ važiuoja iš Kinijos į Austriją užsuko ir į Lietuvą (2)

Daugelis išgirdęs pasiūlymą į, pavyzdžiui, už 1000 kilometrų esančią šalį keliauti...

Gyvai / Mūšis dėl bilieto į LKL finalą: „Rytas“ – „Neptūnas“ Galdikas išvarytas iš aikštės (132)

Penktadienio vakarą Vilniuje vykstančiose antrose „Betsafe-LKL“ pusfinalio serijos iki dviejų...

„Spausk Gazą!“: lietuvis žiedinėse lenktynėse pristatė dar nematytą modelį

Nemuno žiede startavo Lietuvos žiedinių lenktynių sezonas. Tarp jau įprastų BMW , „ Honda...

Prancūzijoje nugriaudėjo sprogimas, yra sužeistųjų papildyta (18)

Prancūzijos Liono miesto centre penktadienį nugriaudėjo sprogimas , pranešė vietos žiniasklaida.

Kaip keliauja Lietuvos vidurinioji klasė: nesarmata čiupti ir paskutinės minutės pasiūlymus (42)

Ekonomistai kalba, kad ateinanti krizė bus kitokia, tačiau gyventojai nekreipia dėmesio į kalbas...

Specialistas ryžosi karjeros avantiūrai: metė puikiai apmokamą darbą, kad galėtų siekti pokyčių švietime

Beveik dešimtmetį Kęstutis Mačiulaitis sparčiai kopė karjeros laiptais, dirbo puikiai apmokamą...

Paskutinės antrojo turo tendencijos: kurį iš dviejų pasirinks akivaizdžiai pavargę rinkėjai (207)

Pasirinkimą balsuojant, anot profesorės Ainės Ramonaitės, daugiau gali nulemti pasikalbėjimai su...

Po Kaliningrado žingsnio – aiški ekspertų žinia Lietuvai: tai yra didysis signalas (306)

Kaliningrado srityje trečiadienį prasidėjo suplanuotas 3 dienų izoliuoto elektros sistemos darbo...

Leonidas Bershidsky: šie rinkimai Lenkijai gali būti lemtingi (2)

Didžiojoje Europos Sąjungos dalyje šios savaitės Europos Parlamento rinkimai – mažai...