Dalyvauti LKS privatizavimo konkurse paraiškas pateikė keturi pirkėjai. Valstybė už 100 proc. kino studijos akcijų nustatė 7 mln. litų pradinę kainą. Valstybės turto fondas tolesnes derybas su "Telivesta" pradės kitą savaitę.

"Lietuvos kino studija turi didžiulį potencialą - techninę bazę, specialistus, patirtį. Visa tai galima išnaudoti efektyviau. Mes ketiname plėsti kino studijos bendradarbiavimą su šalies bei užsienio prodiuseriais, investuoti į techninę įrangą bei specialistų rengimą", - sakė "Telivesta" atstovas Titas Sereika.

"Telivesta" atstovai penktadienį planus aptarė su šalies režisieriais bei prodiuseriais - Šarūnu Bartu, Uljana Kim, Giedre Beinoriūte, Valdu Navasaičiu, Linu Ryškumi, Ignu Miškiniu ir kitais.

Kino kūrėjų nuomone, iki šiol į Lietuvoje vykdomus užsienio kino kompanijų projektus buvo mažai pasitelkiama vietos specialistų, be to, Lietuvos kino kūrėjai negalėjo naudotis kino studijos baze dėl labai aukštų kainų, studija mažai dėmesio skyrė ir kino meno plėtrai.

"Lietuvoje yra daug profesionalių, progresyvių kino specialistų, kurie gali prisidėti prie sėkmingos Kino studijos plėtros. Mes esame pasirengę suteikti jiems visas galimybes dirbti ir kurti", - teigė T. Sereika.

Kino studijos privatizavimo sąlygose numatyta, kad metinė studijos apyvarta iš pagrindinės veiklos turi sudaryti ne mažiau kaip 70 proc.

LKS - įstatinis kapitalas - 9,9 mln. litų. Pernai LKS veikla buvo nuostolinga - patirta per 0,5 mln. litų nuostolių, arba maždaug tris kartus mažiau nei 2001 metais (1,5 mln. litų). Šiemet LKS norėtų pasiekti 2000-ųjų lygį, kai buvo uždirbta apie 1,5 mln. litų pelno.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją