Skandalingai pagarsėjęs buvęs Lietuvos taupomojo banko tarybos pirmininkas Robertas Preikša dabar užsiima nauju verslu. Jo vadovaujama UAB “Klaipėdos aerouostas” šalies verslininkams per 15 minučių siūlo įsteigti įmonę, korporaciją ar net gauti licenciją steigti bankui bet kurioje JAV valstijoje.
Seifas
UAB siūlo visą informaciją, kaip įvairiose pasaulio šalyse gauti antrą pasą ar anonimiškai pasikeisti vardą bei pavardę.

Klaipėdos rajone Dirvupių kaime veikiančios “Klaipėdos aerouosto” valdybos pirmininkas yra už finansinius nusikaltimus teistas ir skandalingai pagarsėjęs bankininkas Robertas Preikša. Jis buvo kaltinamas 1994-ųjų pabaigoje neteisėtai paėmęs iš Lietuvos taupomojo banko 3,9 ir 4,5 mln. Lt paskolas. Tuo pat metu R.Preikša kreipėsi į policiją dėl tariamų pasikėsinimų į jo gyvybę. 1994-aisiais R.Preikša deklaravo turįs turto, kurio vertė esą siekusi nuo 500 mln. iki 10 mlrd. Lt.

Prieš dešimtmetį R.Preikša aiškino, jog kapitalą susikrovęs gamindamas patobulintus kompasus orientacininkams, o po to savo turtą keliskart padidinęs konsultuodamas įvairias užsienio firmas. R.Preikša tvirtino, jog atlyginimą užsieniečiai jam mokėdavę brangakmeniais, kurie būdavo įteikiami laivuose neutraliuose vandenyse. Dabar R.Preikša vėl konsultuoja.

“Praeitis dabartiniam mano verslui netrukdo. Be to, bylos man buvo keliamos dėl politinių motyvų - mane puolė komunistai”, - prieš kelias dienas “Kauno dieną” tikino R.Preikša.

Buvęs Lietuvos taupomojo banko tarybos pirmininkas neslėpė, jog ir dabar turi priešų.

“Mūsų bendrovės teikiamų paslaugų paklausa labai didelė. Požiūris, kad per ofšorines firmas plaunami pinigai, pasenęs. Be to, šie priekaištai mūsų verslui nepakenks, nes mes siūlome registruoti įmones Jungtinėse Amerikos Valstijose, o jų niekas nevadina ofšorine zona”, - aiškino R.Preikša.

Tiesa, pašnekovas nepaneigė, kad, pavyzdžiui, Niujorko ar Delavero valstijose galima įsigyti ofšorines kompanijas, bet patikslino, kad jos veikia ne ofšorinėse, o laisvosiose ekonominėse zonose.

“Dažniausia lietuviškų firmų savininkai steigia ofšorines įstaigas plėsti biznį kitose šalyse, taigi įstatymai nepažeidžiami”, - tikino R.Preikša.

Iš kompanijų užsienyje steigimo paslaugų, pasak R.Preikšos, “Klaipėdos aerouostas” nedaug uždirba - tai papildoma veikla. “Pagrindinė mūsų veikla - aviacinės paslaugos. Mes ištraukėme aerodromą iš skolų ir dabar ruošiame įmonę parodyti investuotojams - ketiname steigti 5-7 papildomas įmones”, - optimistiškai kalbėjo R.Preikša.

Prieš kelerius metus naujieji aerodromo savininkai irgi pasakojo apie planus investuoti nuo kelių dešimčių iki šimtų milijonų litų ir konkuruoti net su Kauno oro uostu. Kalbėta ir apie ketinimus privatizuoti Palangos oro uostą. Tokios svajonės daug kam tada kėlė šypseną.

Tačiau “Kauno dienos” žiniomis, kaip tik aviacine veikla “Klaipėdos aerouostas” savo aerodrome kol kas neturi teisės užsiimti. Tiesa, “Klaipėdos aerouosto” savininkė Kauno aviacijos įmonė “Apatas” reklamuoja skrydžius net į Afriką, tačiau gal ne iš Klaipėdos aerodromo.

Tikėtina, kad “Klaipėdos aerouosto” finansiniai reikalai ne itin geri, nes “Apato” valdybos pirmininkas Vytautas Tamošiūnas, paklaustas apie tolesnes įmonės perspektyvas, matyt, pagalvojo, kad klausiame ironiškai, todėl atrėžė: “Aš su žurnalistais tokiais ir jokiais kitokiais klausimais nebendrauju, viso gero”.

Tokio užsisklendimo priežastis atskleidė Civilinės aviacijos administracijos Skrydžių saugos departamento Aerodromų ir oro eismo skyriaus vedėjas Piotras Orlovas: “Veiklos Klaipėdos aerodrome leidimas panaikintas, nes jo savininkai nevykdė privalomų reikalavimų. Neseniai jie pranešė, kad trūkumai pašalinti. Iki kovo pradžios patikrinsime - tada ir paaiškės, ar suteiksime leidimą”.

Klaipėdos oro uostą patikrinę Skrydžių saugos departamento inspektoriai konstatavo, kad jis netinkamas naudoti - neparengta orientyrų sistema, kilimo ir leidimosi takas apaugęs žole, lėktuvams trukdė pylimas ir kt.

Pasak P.Orlovo, aerodromo savininkai pažeidė ir privatizavimo sąlygas, kuriose buvo numatytas reikalavimas išsaugoti sanitarinę apsaugos zoną - nuo kilimo tako 25 metrų atstumu negalima vykdyti jokios veiklos.

“Klaipėdos aerouosto” interneto svetainėje siūloma ir daugiau paslaugų. Bendrovė skelbia turinti informaciją, kaip “teisėtai įvairiose pasaulio šalyse gauti antrą pasą”, “lengvai, anonimiškai ir teisėtai pasikeisti vardą ir pavardę”, “teisėtai įvairiose pasaulio šalyse įsigyti antrą vairuotojo pažymėjimą (jeigu pirmąjį praradote ar neturite vairuotojo pažymėjimo)”, “gauti slaptas bankų kreditines korteles” bei “atidaryti slaptas bankines sąskaitas”.

Visa tai, kaip užtikrina bendrovės atstovai, legalu ir patikima. Anot R.Preikšos, “Klaipėdos aerouostas” tik teikia informaciją, o paslaugas įvairiose pasaulio šalyse atlieka užsienio partneriai.

Už informacijos platinimą “Klaipėdos aerouostas” ima mokestį. “Įspūdingą ataskaitą” apie “legalias ir patikimas paslaugas” galima gauti pervedus 250 eurų.

Teisėsaugos pareigūnai, paprašyti pakomentuoti tokias bendrovės veiklos sritis, pripažįsta, jog siūlomos paslaugos iš pirmo žvilgsnio kelia abejonių dėl jų teisėtumo.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Tyrimas: mikrobangų krosnelės „kepa“ ir aplinką (6)

Nedideli elektriniai buitiniai prietaisai , tokie kaip mikrobangų krosnelės , virduliai ir plaukų...

„Nestle“ rinkai pristatė „Kit-Kat“ batonėlį su rožiniu šokoladu (2)

Šveicarų kompanija „ Nestle “ neseniai rinkai pristatė šokoladinį batonėlį „ Kit-Kat “,...

Departamentas spręs, ką daryti dėl akoholio reklamos užsienio leidiniuose (26)

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas svarstys, ką daryti su Lietuvoje...

Saksofonus džiazo legendoms gaminusi įmonė bus patikėta investiciniam fondui (1)

Logotipas skaičiuoja ilgesnę nei šimto metų istoriją, tačiau, panašu, kad vienus geriausių...

Tikrina prekiaujančius alkoholiu: jau pričiupo prasižengusių papildyta (67)

Alkoholio prekybos kontrolieriai kartu su policija šių metų pradžioje aktyviau tikrina alkoholio...

Top naujienos

Neįtikėtina po jūrą blaškomo lenko istorija: gelbėtojai tikina nematę nieko panašaus (56)

Gruodžio 25 d. Indijos vandenyne išgelbėtas nelaimėlis keliautojas iš Lenkijos, kelis mėnesius...

Valstybės tarnautojų laukia neramūs metai: rengiami pokyčiai užkabins dešimtis tūkstančių (332)

Į Seimą keliauja valstybės tarnybos pertvarka, paliesianti dešimtis tūkstančių dabartinių...

Orai: plūstelėjus – 19 laipsnių šalčiui žiema staiga persigalvos (3)

Savaitės pradžia šalyje bus šalta, naktimis vietomis temperatūra kris iki –19 laipsnių....

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (822)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Su Ballais vargstantis Šeškus: visa komanda išsibalansavusi (24)

LaMelo ir LiAngelo Ballai surengė rezultatyvų pasirodymą ir pelnė trečdalį Prienų-Birštono...

Po Naujųjų užsukusi į vaistinę tų pačių vaistų, liko nemaloniai nustebinta (56)

Nors „mažėja vaistų kainos“, skamba gražiai, vis dėl to, naudą pajuto ne visi. Kai kurias...

Pagaliau po šeimyninės dramos prabilo ir Oksana: pagalvojau, gyvenimas eina į priekį (803)

Sekmadienį Jasaičių namus supurtė skandalas – Simas Jasaitis už grubius veiksmus buvo...

Rezultatyvus brolių Ballų pasirodymas nublanko prieš „Pieno žvaigždžių“ rekordą (59)

LiAngelo ir LaMelo Ballai atsidarė savo sąskaitas „Betsafe– LKL “ pirmenybėse. Rezultatyviai...

Neįprasčiausios pasaulio oro linijos gundo masažais ir apsinuoginusiomis stiuardesėmis (3)

Civilinės aviacijos sektorius – vienas labiausiai kerinčių pasaulyje. Paslaugų kokybė verslo ir...

Atkartokite Meghan Markle stilių šiais 6 klasiškais deriniais (4)

Turbūt daug kas pavydi merginai iš Kalifornijos, neilgai trukus tapsiančiai britų karališkosios...