Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) gruodžio 18 dieną atmetė „Judex“ skundą ir paliko galioti įmonei nepalankų Vilniaus apygardos administracinis teismo sprendimą, kuriuo konstatuota, kad fabriko sustabdymas beveik mėnesiui buvo teisėtas, nes įmonė pažeidė maisto gamybos taisykles.

„Judex“ apeliaciniame skunde tvirtino, kad pirmos instancijos teismas nevertino įmonės paaiškinimų, kad Maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytus pažeidimus buvo galima ištaisyti nedelsiant arba per labai trumpą laiką, kas ir buvo padaryta, todėl nebuvo būtina taikyti drastišką ir neadekvačią poveikio priemonę – beveik mėnesiui stabdyti mėsos perdirbimo cecho veiklą.

Šiuos „Judex“ argumentus LVAT atmetė. Anot teismo, sprendimas stabdyti bendrovės veiklą buvo priimtas siekiant apsaugoti viešąjį interesą – visuomenės sveikatą ir vartotojų teises.

„Buvo būtina imtis veiksmų ir užtikrinti, kad nebūtų pažeistos saugomos vertybės – visuomenės sveikata, vartotojų teisės (...) Maisto ir veterinarijos tarnyba turėjo pirminius faktinius duomenis apie realų užteršimo atvejį, todėl privalėjo imtis neatidėliotinų veiksmų, turinčių užtikrinti minėtų visai visuomenei svarbių vertybių apsaugą“, – rašoma LVAT nutartyje.

LVAT pernai gruodį taip pat atmetė „Judex“ prašymą panaikinti Veterinarijos tarnybos skirtą 700 eurų baudą už nesaugių maisto produktų gamybą ir pateikimą rinkai.

„Judex“ mėsos perdirbimo cecho veiklą tarnyba sustabdė 2016-ųjų rugpjūtį, gavusi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) informaciją. Tuomet įmonės produktuose rasta patogeninių - salmonelės, žarninių lazdelių ir listerijos - bakterijų, o patalpose - entero bakterijų. Cecho veiklą leista atnaujinti beveik po mėnesio.

Maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, „Judex“ sunaikino virš 7 tonų užkrėstų koldūnų - didžioji dalis buvo skirta Rusijos rinkai.

Teisėsauga įtaria, kad „Judex“ per Seimo narį Petrą Gražulį siekė paveikti Veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimu, kai Rusijos pareigūnai 2015 metais šios įmonės produkcijoje rado listerijos bakterijų.

Anot prokurorų, padėdamas įmonei Seimo narys ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas, o iš „Judex“ gavo turtinės naudos.

P. Gražulis kaltinimus neigia ir tvirtina, kad ši byla yra politinis susidorojimas.

Šiemet birželį Seimas nesutiko tenkinti prokurorų prašymo panaikinti P. Gražulio imunitetą, kas būtų leidę patraukti parlamentarą baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)