Lietuvos apeliacinis teismas lapkričio 24 dieną atmetė įmonės skundą ir paliko galioti jai nepalankų balandį Vilniaus apygardos teismo priimtą sprendimą.

„Ieškovas („Montuotojas“ – BNS) neabejotinai turi galimybę savo galimai pažeistas teises ginti kitais neišnaudotais teisinės gynybos būdais“, – rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.

Bendrovė siekė susigrąžinti buvusios generalinės VKJ biokuro katilų statybų rangovės, dabar restruktūrizuojamos Lenkijos kompanijos „Rafako“ užsakymu į statybvietę atvežtas plienines konstrukcijas biomasės katilams arba gauti už jas kompensaciją, tačiau „Rafako“ neįvykdžius įsipareigojimų, o „Montuotojui“ bandžius išsivežti nepanaudotas medžiagas, VKJ atstovai uždraudė tai padaryti.

Vadovaudamiesi „Rafako“ ir „Montuotojo“ subrangos sutartimi teismai nusprendė, jog „Montutojo“ atgabentos medžiagos tapo užsakovės nuosavybe.

„Montuotojo“ generalinis direktorius Nerijus Eidukevičius portalui vz.lt teigė, jog toks teismo sprendimas įmonei atveria kelią reikalauti, kad už medžiagas sumokėtų „Rafako“, nors tai, jo teigimu, bus sudėtinga.

Anksčiau objekte dirbusios įmonės „Tilsta“, „Montuotojas“, „Axis Tech“, „Kaefer“, „Ulava“ ir „Elektrėnų energetikos remontas“ skelbė suskaičiavusios, jog iš projekto pasitraukusi „Rafako“ joms skolinga apie 11 mln. eurų, tačiau iki šiol Lietuvos teismai atmetė jų reikalavimus.

2020 metų rudenį nutraukus maždaug 150 mln. eurų vertės sutartį su „Rafako“, jėgainės projektą vystanti valstybės valdoma „Ignitis grupė“ BNS teigė, kad už visus tinkamai atliktus bei priimtus darbus su „Rafako“ ji yra visiškai atsiskaičiusi.

Stokholmo arbitražas šiemet rugpjūtį pripažino, kad „Rafako“ yra kalta dėl nebaigtų biokuro įrenginių statybų, VKJ pagrįstai nutraukė sutartį su ja bei turi teisę į netesybas ir nuostolių atlyginimą.

Anksčiau skelbtas „Rafako“ restruktūrizavimo planas numatė, kad jos samdytos Lietuvos rangovės per penkerius metus atgautų 60 proc. skolos, lygiomis dalimis mokant kas tris mėnesius (iš viso 20 mokėjimų), o dar 20 proc. joms būtų išmokėta naujomis „Rafako“ akcijomis. Lenkijos bendrovė visiems Lietuvos statybininkams liko skolinga apie 15 mln. eurų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės