Teismo sprendimu Panevėžio miesto gėlynus prižiūrės bendrovė „Panevėžio želdynai“, o ne „City service“, nusprendė Panevėžio apygardos teismas. Išnagrinėjusi „City service“ ieškinį Panevėžio miesto savivaldybės administracijai dėl Panevėžio miesto savivaldybės administracijos viešųjų pirkimų komisijos „Panevėžio m. želdinių priežiūros paslaugos 2009–2010“ sprendimo „Dėl tiekėjo pakartotinio kvalifikacinių duomenų ir pasiūlymų vertinimo, pasiūlymų eilės nustatymo ir sprendimo dėl laimėjusio pasiūlymo priėmimo“ pripažinimo negaliojančiu, teismas nusprendė savivaldybės sprendimą palikti galioti.
© Corbis/Scanpix

AB „City service“ ieškinyje nurodė, kad viešųjų pirkimų konkurso komisija, ieškovės nuomone, tinkamai neįsigilinusi ir neįvertinusi konkurso dalyvės pateiktų dokumentų, pagrindžiančių pateiktą pasiūlymą, nepagrįstai atmetė „City service“ pasiūlymą konkursui ir pripažino konkurso laimėtoja „Panevėžio želdynai“, kurios pasiūlymo kaina yra daugiau nei 15 procentų didesnė negu ieškovės.

„City service“ manymu, konkursų komisijos įtarimas dėl neįprastai mažos pasiūlymo kainos, kurioje nenumatytas pelnas, yra visiškai nepagrįstas, kadangi bendrovė savo išlaidas yra paskirsčiusi ir jas sėkmingai dengia iš kitų Panevėžio mieste vykdomų projektų. Be to, ieškovė teigė, kad jokiuose teisės aktuose nėra numatyta imperatyvi pareiga privačiam juridiniam asmeniui lokalinėse sąmatose nurodyti pelno dalį ir pabrėžė, kad „City service“ patvirtino atsakovei, kad į pasiūlymo kainą yra įskaičiavusi visus kaštus, reikalingus sėkmingai atlikti darbus.

Panevėžio miesto savivaldybės administracija, atsiliepdama į ieškinį, teigė, kad pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 40 straipsnį, jeigu pateiktame pasiūlyme nurodyta paslaugų kaina yra neįprastai maža, perkančioji organizacija privalo pareikalauti dalyvio pagrįsti siūlomą kainą. Ekspertų grupė, nagrinėjusi konkurso dokumentus, nustatė, kad „City service“ pateiktose lokalinėse sąmatose nėra pridėtinių išlaidų dedamosios dalies, neįvertinti kai kurie konkurso sąlygų prieduose nustatyti reikalavimai.

Konkurso komisija rimtai suabejojo kainų pagrįstumu dar ir dėl to, kad pasiūlymą teikiantis privatus pelno siekiantis juridinis asmuo daugelyje sąmatų nenumatė pelno dedamosios dalies. Pernelyg maža konkurso dalyvio pasiūlymo kaina, ypač didelių pirkimų atveju, atsakovės nuomone, didina riziką, kad tiekėjas nesugebės tinkamai vykdyti sutarties, ir tokia situacija gali iškreipti rinką tarp tiekėjų.

Kaip pranešė Panevėžio apygardos teismas, ieškinį išnagrinėjusi teisėja nusprendė, kad perkančioji organizacija privalėjo pareikalauti iš konkurso dalyvės „City service“ pagrįsti pateiktame pasiūlyme nurodytą neįprastai mažą paslaugos kainą. Įstatymo ir taisyklių norma dėl neįprastai mažos kainos apsaugo perkančiąją organizaciją nuo grėsmės, kad sudaryta pirkimo–pardavimo sutartis gali būti neįvykdyta, netinkamai įvykdyta dėl tik nuo tiekėjo priklausančių priežasčių. Nors ieškovė teismo posėdyje tvirtino, kad jos patiriamos papildomos išlaidos bus dengiamos ir iš pajamų, gautų teikiant paslaugas kitiems juridiniams asmenims Panevėžio mieste, pateikė šių asmenų, kuriems paslaugos teikiamos, sąrašą, tiesiogiai šiuos tvirtinimus pagrindžiančių įrodymų nepateikė. Be to, šios aplinkybės konkurso dalyvė nebuvo nurodžiusi viešųjų pirkimų komisijai tada, kai buvo pareikalauta pagrįsti neįprastai mažą kainą pateikiant kiekvieno įkainio sudėtines dalis ir skaičiavimus.

Teismo nuomone, ieškovei nebuvo nurodymų teikti tik apibrėžtus duomenis kainai pagrįsti. Viešųjų pirkimų įstatymo 40 str. 2 dalis neriboja tiekėjo paaiškinimų, kainos pagrindimo, ieškovė turėjo teisę ir galimybę pateikti kitokių duomenų, kad pagrįstų savo pasiūlymą. Tačiau atsakovei buvo pateiktos tik sąmatos; duomenys apie sutartį su kitais asmenimis, užtikrinančią pasiūlymo įvykdymą, nepateikti

Teismas nenustatė, kad perkančioji organizacija netinkamai vertino pasiūlymą bei jo pagrindimą, nes iš esmės vertinimo metu nustatytų faktinių aplinkybių ieškovė nenuginčijo, ginčijo tik padarytas išvadas. Taip pat nebuvo nustatyta, kad ieškovės teisės dėl atmesto pasiūlymo buvo pažeistos ar kad konkurso sąlygos buvo neskaidrios.

„City service“ dar gali apskųsti teismo sprendimą per 30 dienų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Laikykitės ten su Andriumi Tapinu": Latvijos bankai ir ekonominė krizė (8)

Latvija gali didžiuotis, kad yra Baltijos Šveicarija . Bet ar tai yra dėl sūrių gamybos, ar...

Ukrainiečiai renkasi Lietuvą: pas jus dar yra perspektyvų (455)

Vis daugiau ukrainiečių nori darbuotis Lietuvoje – praėjusiais metais Lietuvos ambasada Ukrainoje...

Infliacija skatina Europos akcijų rinkos augimą (1)

Vis dar itin žema infliacija euro zonoje palaikė akcijų rinkas penktadienį, nes naujoji statistika...

Būstą perkančioms šeimoms žada duoti iki 26 tūkst. eurų – kas juos gaus? (482)

Jeigu svarstote pirkti butą ar statyti namą, neskubėkite – jau nuo liepos mėnesio kai kurios...

„Boso valanda su S. Jovaišu“: Rasa Balčiūnienė apie tai, kodėl žmonės nesikeičia taip, kaip nori ir kada kviesti pokyčių agentę

„Manyje yra geras derinys: turiu verslo, vadovavimo patirties, esu įvarių mokymo programų,...

Top naujienos

„Kryžiaus žygis“ prieš pigią darbo jėgą lietuviams smogs dvigubai (31)

Briuselyje bręstančios reformos, kuriomis norima pažaboti taip vadinamąjį socialinį dempingą ,...

Rusijos prezidento rinkimuose – Putino triumfas: skelbiama apie rekordinį rezultatą atnaujinta 6:47 (4359)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas užsitikrino ketvirtąją kadenciją per sekmadienį vykusius...

Parlamentinės krizės požymiai aiškūs, tačiau pirmalaikiai rinkimai nerealūs (24)

Po to, kai Seime pritrūko balsų atimti iš Mindaugo Basčio parlamentaro mandatą, nors...

Pakvipo desperacija: savo baimes iliustravo Aušvico vaizdais (89)

Prieš Stambulo konvenciją kovojantis Laisvos visuomenės institutas (LVI) savo poziciją iliustravo...

Orai: pavasaris neskubės – atkeliaus nedidelė šiluma, paskui ją ir krituliai (5)

Artimiausiu metu naktimis vis kandžiosis šaltukas, o dienomis orai bus truputį šiltesni....

Adamsų šeimynėlės pusbrolio Itto žemę šluojantys plaukai slėpė ne tik 119 cm ūgio aktorių, bet ir kalną neįtikėtinų istorijų

Seksuali raudonplaukė įlinguoja į piceriją ir praktiškai iš karto pastebi veteraną aktorių, XX...

Kiek per minutę uždirba turtingiausias pasaulio žmogus?

Jeffas Bezosas , „Amazon“ įkūrėjas ir valdytojas, yra turtingiausias pasaulio žmogus. Šie...

Užklupti gali bet kurį: specialūs gydytojos patarimai, kaip išvengti pavasarinės depresijos (1)

Šiemet pavasaris neskubėjo ateiti, tačiau šiltesnės dienos primena, kad pavasaris – ne už...

Sėklos: kokias ir kiek galima nesibaiminant laikyti

Paprastai dauguma sodininkų ir daržininkų turi stebuklingą dėžutę, kurioje laiko visas savo...

Kokius prieskoninius augalus ir žalumynus galima užsiauginti tiesiog ant palangės

Pasibaigus žiemai ir prasidėjus pavasariui, kyla noras užsiauginti pirmųjų šviežių žalumynų....