AB “Švyturys-Utenos alus” pareiškė, jog “Iki” prekybos tinklo elgesys bendrovės ir vartotojų atžvilgiu yra netoleruotinas, taip pat, kad "Iki" nesilaiko verslo etikos.

AB “Švyturys-Utenos alus” “Iki” tinklui siūlė tas pačias sąlygas, kuriomis buvo prekiaujama pernai. Atsižvelgiant į mūsų produkcijos kiekį, kuris yra parduodamas per “Iki” tinklą – tik 4 procentai – manome, jog “Iki” suteiktos prekybos sąlygos ir taip buvo labai geros. “Iki” šiems metams pareikalavo nerealių sąlygų, kurios iškristų iš bendros AB “Švyturys-Utenos alus” prekybos sistemos ir gerokai pralenktų sąlygas, suteiktas didžiausiam Lietuvoje prekybos tinklui “VP Market”, teigiama pranešime spaudai.

Tikrai gailimės dėl tokio “Iki” elgesio. Ypač skausmingas jis bus Klaipėdos krašte, kur 80 procentų viso parduodamo alaus sudaro “Švyturio-Utenos alaus” produkcija, o pirkėjai bus priversti eiti į kitus prekybos tinklus, vietoj įprasto maršruto į “Iki”.

“Švyturio-Utenos alus” teigia neišsigandęs šio “Iki” žingsnio. "Jis neatsilieps nei mūsų pardavimams, nei pelnui, nes sujungę koncerno BBH gamybos pajėgumus visose Baltijos šalyse, “Švyturio ir “Utenos” daryklų produkciją tieksime kitiems prekybos tinklams, bei kitoms šalims, konkrečiai Latvijai, kur BBH valdomos “Aldario” daryklos užimama rinkos dalis smarkiai auga, kartu augindama ir produkcijos poreikį", - teigiama pranešime spaudai.

“Aldario”, kurio valdybos pirmininkas yra koncerno BBH viceprezidentas Tomas Kučinskas, užimama rinkos dalis per metus paaugo 80 procentų - nuo 36 procentų visos Latvijos alaus rinkos pernai vasarį iki 52 procentų šiemet vasario mėnesį. Augimui nemažėjant, Latvijai pritrūks gamybos pajėgumų, kuriuos kompensuos Lietuvos daryklos. Todėl planuojama vasarą bent 10-20 procentų Lietuvos daryklų gamybos pajėgumų skirti Latvijos vartotojų poreikiams patenkinti.

"Kadangi Lietuvoje vasaros metu kitos daryklos nėra pajėgios patenkinti išaugusius vartotojų poreikius alui, neatmetame galimybės, jog vasarą “Iki” gali išvis likti be alaus, jeigu nepakeis savo nuostatų ir nepriims vartotojui palankių sprendimų", - pagrasino “Švyturio-Utenos alus”.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją