Profsąjungos reikalauja, kad darbuotojams algos būtų keliamos, atsižvelgiant į bendrovės ekonominius rodiklius. Pasak profsąjungų atstovų, bendrovės pasiekti rezultatai leistų darbo užmokestį indeksuoti ne mažiau kaip 10 procentų.

Nuo vasaros pabaigos bendrovėje „Švyturio – Utenos alus“ veikiančios profsąjungos derasi dėl kolektyvinės sutarties atnaujinimo. Tačiau šiuo metu derybose paskelbta pertrauka, nes Lietuvos maistininkų profesinei sąjungai kartu su jungtine profsąjungų atstovybe derybose su bendrovės atstovais kol kas nepavyksta sutarti dėl didesnių algų darbuotojams.

Profesinių sąjungų atstovų teigimu, bendrovės, užimančios 48,7 procentus alaus rinkos, darbuotojams jau kelis metus nebuvo peržiūrimi atlyginimai, nors „Švyturio – Utenos alaus“ pelnai didėja.

Lietuvos aludarių asociacijos duomenimis, per devynis šių metų mėnesius, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu, šalies alaus rinkos lyderio „Švyturio-Utenos alaus“ pardavimai padidėjo 3,8 procentais.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją