Skaičiai ramina, tačiau ar reali situacija tikrai tokia džiugi?

Yra kalbama, kad šiais metais infliacija jau yra išsikvėpusi, tačiau konstatuoti, kad ir žmonės finansiškai jaučiasi laisviau – dar negalime. Anot KTU profesoriaus ir ekonomisto R. Krušinsko, visa tai – tik skaičiai, tačiau svajonių krantas dar nėra pasiektas.

„Kai mes kalbame apie tai, kad infliacija išsikvėpusi, tai, žiūrint, su kuo mes lyginame. Vis dar turime tą pačią metinę infliaciją, kuri, sudėtingais skaičiavimais, yra apie 6-7 procentus. Taip, korekcija jau yra, bet labai neženkli, tad sakyti, kad viskas – pasiektas jau kažkoks svajonių krantas, žinoma, galima, bet tai yra tik tam tikri skaičiai. Lygiai taip pat, kaip galime vieni kitus sveikinti, kad mūsų vidutinis atlyginimas bruto jau siekia 2000 eurų, bet yra tas sekantis momentas – kas iš to?

Kalbant apie tą, kas iš to, mes turėtumėme žiūrėti į vartotojų kainų indeksą ir gyventojų perkamąją galią. Visą laiką mes norime save pasilyginti su kitomis šalimis, ką mes galime už tuos pinigus nupirkti arba, kitaip tariant, žiūrint į namų ūkių pinigų išleidžiamą tam tikrą kiekį, pasižiūrėti kam mes tuos pinigus išleidžiame. Susidarius tada tą kompleksinį paveikslą, kiek tai yra įmanoma, tada jau kažkiek džiaugtis, kažkiek liūdėti, bet svarbiausia turbūt galvoti apie tai, kaip gyvensime toliau ir kokių pamokų pasiimsime“, – įžvalgomis dalijosi jis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)