aA
„Internetinėje erdvėje ką nors reikšmingo ir sėkmingo padarys vos 5 proc. visų rinkos dalyvių“, – taip pakartotinius prekybos platformoje „Amazon“ mokymus pradėjo „Innovators Lab Limited“ bendraįkūrėjis dr. Žydrūnas Stankevičius, tačiau pridūrė ir džiugią naujieną, kad patekti tarp tų 5 proc. gali kiekvienas. Jis kartu su dar trimis pranešėjais, prekybos „Amazon“ praktikais ir ekspertais: didmeninės prekybos „Amazon“ specialistu Robertu Jackumi, „Amazon“ paskyrų administratoriumi Klaidu Šiuipiu bei advokatų kontoros „Glimstedt“ advokate Giedre Rimkūnaite-Manke, išdėstė esminius žingsnius bei prekybos platformoje „Amazon“ klaidas.
Amazon
Amazon
© Shutterstock

Sėkmės veiksniai

Dr. Ž. Stankevičius, atsakydamas į susirinkusiųjų klausimus, visų pirma pabrėžė, kad svarbiausia susitelkti į esminius klausimus. Tokios problemos kaip patogiausio analizės įrankio ar valiutos konvertavimo pasirinkimas išsispręs savaime, nes, kad ir kiek nulį konvertuotum, vis tiek bus nulis, todėl svarbiausia pradėti dirbti ir nulį paversti realiais skaičiais.

Žydrūnas Stankevičius
Žydrūnas Stankevičius
© Asmeninio albumo nuotr.


„Pirmasis laimėjimo veiksnys – koncentracija. Reikia išsirinkti tinkamą produktą, kuriuo prekiausite „Amazon“, negalima blaškytis. Tam, kad išsirinktumėte jį iš viso sąrašo geriausiai reitinguojamų produktų, reikia suvokti „Amazon“ reitingavimą ir gebėti atskirti, kas yra perspektyvu. Tam būtina mokytis, domėtis, skaityti ir tik tada rinktis. Be atliktų namų darbų dar prieš startuojant nebus nieko“, – tikino pranešėjas.

Anot jo, kitas ne mažiau reikšmingas veiksnys – atkaklumas. Tam pritarė ir didmeninės prekybos „Amazon“ atstovas R. Jackus, sakydamas, kad atkaklumas padeda ir pasirinkus didmenos kelią.

„Jeigu norite rasti tiesioginę prieigą prie gamintojų ir susiderėti geresnes sąlygas, siųskite jiems laiškus. Jeigu į jūsų pirmąjį laišką nebuvo atsakyta, negalvokite, kad su jumis kažkas blogai ar įmonei neįdomus bendradarbiavimas. Tiekėjai dažniausiai yra labai užimti ir išnaudoja kiekvieną resursą savo veikloje, todėl nebijokite parašyti antro ar trečio laiško. Jeigu atsakymo vis tiek nesulaukiate, po savaitės paskambinkite“, – rekomendavo R. Jackus ir pabrėžė, kad jeigu savo puslapyje įmonė yra nurodžiusi platintojus, labai svarbu ir kreiptis į juos, o ne tiesiogiai į patį gamintoją. Ne mažiau reikšmingas ir gebėjimo būti lanksčiam veiksnys. Pranešėjas atkreipė dėmesį ir į laiko juostų skirtumus, tad, bendraudami su kitoje laiko juostoje esančiu tiekėju, būkite kuo lankstesni ir reaguokite į jo atsakymus kuo greičiau.

Robertas Jackus
Robertas Jackus
© Asmeninio albumo nuotr.


Dr. Ž. Stankevičius atskleidė ir trečiąjį sėkmės elementą, kurį įvardijo kaip kontroliuojamą riziką. Anot jo, niekas nėra užtikrintas, kad pradėjus prekiauti „Amazon“ pasiseks, kad prekės bus išpirktos, tačiau nerizikuodami sėkmės galimybės apskritai neturėsite.

Kaip pasirinkti?

K. Šiuipys išskyrė tris esminius būdus, kuriuos galima pasirinkti prekybai „Amazon“: gamintoju galite būti pats, galite pasiūlyti savo paslaugą pažįstamam gamintojui arba galite rasti produktą, kuris gerai parduodamas už „Amazon“ ribų, tačiau šioje platformoje jo konkurencija maža.

Klaidas Šiuipys
Klaidas Šiuipys
© Bendrovės archyvas


„Prieš pradėdami prekybą atkreipkite dėmesį į tai, kiek jūsų pasirinktoje kategorijoje yra konkurentų, kaip vyksta jų pardavimai, būtinai išanalizuokite konkurentų produktų trūkumus, atsiliepimus, pobūdį ir skaičių, pagrindinius raktinius žodžius. Išskirtinumas „Amazon“ yra gerai, tačiau būti visiškai nepritampančiam kategorijoje nėra naudinga. Netgi keliant nuotraukas vertėtų atkreipti dėmesį, kokios nuotraukos vyrauja pas konkurentus“, – teigė pranešėjas.

Jį papildė ir dr. Ž. Stankevičius, pridurdamas, kad dar labai svarbi ir produkto kaina, kuri turi būti didesnė nei 20 JAV dolerių, kad atskaičius visus mokesčius dar kažkiek uždirbtumėte, o savikainos ir kainos santykis turėtų būti didesnis nei penki, pasirinktas produktas turi turėti gerą pardavimo reitingą „Amazon“.

Be to, pranešėjai pabrėžė, kad labai daug kas priklauso ir nuo rinkos, į kurią ateinate, mat kiekvienoje jų mentalitetas ir pasirinkimo kriterijai skiriasi. Tarkime, eidami į Vokietijos rinką jūs turite sužibėti savo kokybe, o ne kaina. Be to, svarbi ir kalba, kuria kreipiatės į tos rinkos vartotojus.

„Nepagailėkite pinigų, pasisamdykite vietinį rašytoją, kuriam tos rinkos kalba yra gimtoji ir jis gali laisvai ją valdyti. Neverskite prekių kortelių su „Google“ vertėju. Nesutaupysite tiek, kiek galite prarasti“, – įsitikinęs K. Šiuipys.

Konkurencija milžiniška

Platforma „Amazon“ šiuo metu aktyviai kovoja su užplūdusia kinų prekybininkų banga. Visi pranešėjai sutartinai pastebi, kad šie prekybininkai platformoje „Amazon“ jaučiasi kaip namie, laužo visas taisykles, stipriai konkuruoja kaina, tačiau vienas esminių „Amazon“ šių metų iššūkių – suvaldyti šią situaciją.

„Jeigu taip nutiko, kad jūsų idėją nukopijavo ar pastebėjote nesąžiningą elgesį „Amazon“, būtinai surinkite visą informaciją, praneškite tai „Amazon“ administratoriams, jie turėtų problemą išspręsti. Jeigu nesąžiningai elgiasi Europos ar JAV prekybininkai, galima reikalauti nutraukti veiksmus ir už „Amazon“ ribų, pasitelkus teisines galimybes, tačiau jeigu taip elgiasi Kinijos pardavėjai, veikiausiai teks apsiriboti „Amazon“ teisinėmis galimybėmis, nes teisinei kovai su kinų pardavėjais prireiks pernelyg daug išlaidų“, – atskleidė G. Rimkūnaitė-Manke.

Giedrė Rimkūnaitė-Manke
Giedrė Rimkūnaitė-Manke
© Asmeninio albumo nuotr.


Be to, advokatė pabrėžė brūkšninių kodų svarbą „Amazon“ prekyboje. Jeigu prekiausite per „Amazon“ sandėlius, jie jums bus reikalingi, tačiau pranešėja patarė nesusigundyti pigesnėmis alternatyvomis.

„Vienintelis legalus kelias įsigyti brūkšninių kodų savo prekėms, jeigu jų negaunate iš tiekėjų, yra „GS1“. Tik jie yra oficialūs pasauliniai brūkšninių kodų teikėjai. Jeigu brūkšninius kodus jums siūlo įsigyti „Ebay“ ar kitose platformose, nepasitikėkite tuo, net jeigu kaina atrodo viliojanti. Rezultatas gali nuliūdinti, mat paaiškės, kad brūkšninis kodas neegzistuoja, o „Amazon“ sandėliai prekių su tokiais kodais iš viso nepriims“, – dėstė G. Rimkūnaitė-Manke.

Laukia daugiau įdomybių

Antrą kartą didžiausios jauno verslo platformos „BZN start“ organizuoti „Amazon“ mokymai sulaukė didžiulio susidomėjimo, o vietų neliko akimirksniu. Matydami tokią kokybiško turinio už ekonomišką kainą paklausą, organizatoriai šiemet žada dar daugiau galimybių ir kokybiško turinio. Renginio vedėja ir „BZN start“ vadovė Živilė Baubonienė, apibendrindama renginį ir žadėdama naujoves, pabrėžė vieną svarbią tiesą: „Kuo daugiau žinių ir galimybių užsidirbti suteiksime jaunam verslui, tuo laimingesni būsime visi.“ Už šį kartą suteiktą galimybę mokytis organizatoriai dėkoja renginio partneriams: verslo miestui „Technopolis“, advokatų kontorai „Glimstedt“ ir naujienų portalui „Delfi“.

www.bznstart.lt
Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako
Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal – kaip daugiau uždirbti? Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Nuo šiol pensijas daugumoje Lietuvos vietų nešios laiškininkai: pralaimėjusios įmonės atleidžia 126 darbuotojus (19)

Pralaimėjus „Sodros“ skelbiamą viešąjį konkursą, apie darbuotojų atleidimus lapkritį...

Mačiulis ir Marčiulaitis – apie investuotojų aroganciją: kuo ilgiau neprarandi pinigų, tuo tu mažiau išmoksti laukia liūdna pabaiga (8)

Gyvename laikais, kai turimi pinigai „degina“ kišenes ar banko sąskaitas – kyla noras juos kuo...

Aukštos žaliavų kainos koregavo tarifus už išleidžiamas pakuotes gamintojams ir importuotojams

Pokyčiai tarptautinėse žaliavų rinkose ir ekonomikos tendencijos Lietuvoje padarė stipriai...

Pensijas Radviliškyje nešiojusi įmonė atleidžia beveik visus darbuotojus (2)

Pensijas ir kitas išmokas Radviliškyje bei kituose rajonuose pristatanti įmonė „ Godlija “...

Sausį–spalį valstybės ir savivaldybių biudžetai papilnėjo labiau nei pernai tuo pat metu (2)

Finansų ministerijos duomenimis, sausį–spalį valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai...

Top naujienos

Siaubinga Panevėžio gydytojų klaidos kaina – Vilniuje moteriai nupjauta krūtis (50)

Dėl klaidingos Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojo patologo nustatytos diagnozės vienai...

Ją lygino su imperatoriene: tamsios pirmosios Lietuvos ponios paslaptys ir neįprasti pomėgiai (9)

Antanas Smetona vadovauja Lietuvai, o Antanui Smetonai vadovauja jo žmona – toks daug tiesos...

Įspėja dėl labai pavojingų eismo sąlygų: jau netrukus žiema užgrius visa jėga

Antradienio dieną, ciklonui traukiantis, kritulių iškrentantys kiekiai bus negausūs. Vakariniuose...

Messi triumfas: septintą kartą laimėjo „Auksinio kamuolio“ apdovanojimą (36)

Tradiciniuose „France Football“ žurnalo rengiamuose „Ballon d'Or“ apdovanojimuose dar kartą...

Per pratybas mirtinai susižalojo šauktinis (52)

Per pratybas mirtinai susižalojo 2002 metais gimęs šauktinis karys, pirmadienį pranešė Lietuvos...

Išbandė egzotišką kruizą Nilo upe: parodė, kaip atrodo laivo vidus ir gatvės prekeivių darbas vandenyje (7)

Rytinėje Nilo pakrantėje įsikūręs miestas Asuanas vilioja turistus pasižvalgyti po apylinkes...

D+Agnė Keizikienė

Paaiškino, kokie yra sekso žaislai bei kurie jų gali atgaivinti aistrą miegamajame: ginekologė perspėja ir apie galimus pavojus

Sekso žaislai daugeliui vis dar yra tabu. Nors žinoma, kad juos žmonija naudojo jau nuo seno, retas...

D+Ilya Arkhipov, Henry Meyer, Irina Reznik

„Rusija su niekuo nebesitaikstys“: Putinas siunčia pavojingus signalus (1)

Vladimiras Putinas yra blefavimo, Vakarų laikymo nuolatinėje įtampoje, didžiulio spaudimo...

Sudėtinga situacija Lietuvoje: kai kur smarkiai sninga, elektros jau neturi tūkstančiai (11)

Smarkus snygis pirmadienio vakarą sutrikdė elektros tiekimą Utenoje ir jos apylinkėse.

Sunku patikėti: įkliuvo buvęs Seimo narys, pridavęs butelius su suklastotais depozito ženklais   (400)

Pirmadienį, apie 12 val., Vilniuje įvyko net pareigūnus nustebinęs nutikimas. Buvusiam Seimo...