Per daugiau nei tris valandas trukusias derybas diplomatai taip pat sutarė dėl naujų priemonių, skirtų apriboti prekybą ir investicijas Kryme, kurį anksčiau šiais metais aneksavo Rusija.

Diplomatai antradienį tęsia diskusijas, siekdami susitarimo dėl didesnio masto ekonominių sankcijų Rusijai. Jei visoms 28-ioms ES valstybėms pavyks susitarti, šios sankcijos apims kapitalo rinkas, gynybos sektorių ir jautrias technologijas.

ES pareigūnai nutarė įšaldyti keturių Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artimų asmenų finansinius aktyvus, remiantis ES diplomatiniais šaltiniais skelbia "EUbusiness".

Anot ES atstovų, vizų išdavimo ir finansinės sankcijos pritaikytos "asmenims, kurie remia Rusijos politikos formuotojų ir vykdytojų veiksmus". Manoma, kad Bendrijos nemalonę užsitraukusių asmenų vardai netrukus bus paviešinti oficialiajame ES leidinyje. Anksčiau Vakarai buvo įvedę sankcijas Rusijos premjero pavaduotojui Dmitrijui Rogozinui, tačiau tai pirmas kartas, kuomet ES nusitaikė į V. Putinui artimų verslo atstovų ratą.

Anksčiau, šaltiniai, pageidavę likti neįvardyti, sakė, kad negali pateikti daugiau detalių apie naują sąrašą, kuris turėtų būti paskelbtas trečiadienį vėlai vakare.

ES dėl krizės Ukrainoje jau anksčiau yra įvedusi sankcijas 87 fiziniams ir 20 juridinių asmenų.

Du diplomatai sakė, kad naujajame sąraše yra mažiau nei 12 pavardžių. Dar vienas diplomatas nurodė, kad jame yra aštuoni asmenys ir trys įmonės.

Prekybos ir investicijų apribojimai, dėl kurių buvo sutarta pirmadienį, numato uždrausti investicijas Kryme tam tikruose sektoriuose, įskaitant infrastruktūrą ir energetikos sektorių.

Taip pat bus uždraustas įrangos, naudojamos tiems sektoriams, eksportas į Krymą.

Po ne vieną mėnesį trukusio delsimo Bendrijos pasiryžimą nubausti Rusiją sustiprino anksčiau šį mėnesį įvykusi Malaizijos keleivinio lėktuvo katastrofa Rytų Ukrainoje, nusinešusi 298 žmonių gyvybes.

Vakarų lyderiai sako, jog beveik neabejotina, kad orlaivį per klaidą numušė prorusiški separatistai iš Rusijos gauta raketa „žemė-oras“. Tuo tarpu Maskva dėl šios tragedijos kaltina Kijevą.

Tarp žmonių, žuvusių per „Malaysia Airlines“ katastrofą, buvo 194 Nyderlandų piliečiai, ir olandų sielvartas bei pyktis dėl šios tragedijos tapo lūžio tašku Bendrijos požiūryje į Rusiją.

Visgi ES diplomatai sako, jog nereikėtų tikėtis, kad prieš Rusiją bus imtasi tokių pat griežtų baudžiamųjų priemonių, apie kokias paskelbė Jungtinės Valstijos, turint galvoje grėsmę, kad dėl tų sankcijų bloko ekonomika vėl gali būti įstumta į recesiją.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy laiške ES lyderiams praėjusią savaitę rašė, kad siūlomas sankcijų paketas „turėtų smarkiai paveikti Rusijos ekonomiką, nepadarydamas didžiulio poveikio ES ekonomikoms“.

Pasak H.Van Rompuy, „ryškėja konsensusas“ dėl kai kurių svarbiausių principų, įskaitant tai, kad planuojama įvesti embargą tik naujiems kontraktams, todėl tai neužkirstų kelio Prancūzijai parduoti Rusijai „Mistral“ klasės jūrų desanto laivus.

Kitas principas yra tai, kad technologijų srityje sankcijos bus taikomos naftos sektoriuje, bet neapims dujų sektoriaus - ES iš Rusijos gauna mažiausiai trečdalį jai reikalingų dujų, todėl tokiu būdu siekiama, kad nebūtų padaryta žalos Bendrijos energetiniam saugumui.

„Vienas kebliausių klausimų yra naujos technologijos energetikos sektoriuje, nes kaskart, kai pasakomas žodis „energetika“, susinervina tokios šalys kaip Vokietija“, - sakė vienas diplomatinis šaltinis, pageidavęs likti neįvardytas.

N. Azarovas prašo anuliuoti „neproporcingas“ ES sankcijas

Buvęs Ukrainos premjeras Nikolajus Azarovas prašo anuliuoti Europos Sąjungos sankcijas, motyvuodamas jam įvestų ribojamųjų priemonių neproporcingumu.

Apie tai pranešė Visuomeninės žmogaus teisių pažeidimų tyrimų Ukrainoje komisijos pirmininko pavaduotojas Stanislavas Batrinas, informuoja unian.net.

S. Batrino žiniomis, N. Azarovas remiasi penkiais teisiniais argumentais: 1.Įsipareigojimo motyvuoti pagrindinius sankcijų teiginius pažeidimas; šioje dalyje pareiškėjas teigia, kad jis, kaip ir teismas, neturi galimybės pateikti teisėtumo įvertinimo. 2. Esminių teisų pažeidimas; šioje dalyje jis motyvuoja, kad įvestos sankcijos pažeidžia jo nuosavybės teisę ir teisę užsiimti ūkine veikla, bei nurodo, kad ribojamosios priemonės neproporcingos. Pastaruoju teiginiu jis taip pat nurodo teisės gintis pažeidimą. 3. Piktnaudžiavimas įgaliojimais; šioje dalyje jis teigia, kad ES Taryba piktnaudžiavo įgaliojimais, nes įvestos ribojamosios priemonės turėjo kitų tikslų nei žmogaus teisių saugojimas Ukrainoje. 4. Procedūros pažeidimas; šioje dalyje jis teigia, jog pažeistos teisės į objektyvius santykius, teisė sulaukti teisingo ir sąžiningo elgesio, teisė į išsamų faktų tyrimą. 5. Čia nurodomi klaidingi įvertinimai. N. Azarovas taip pat prašo atsakovo padengti teismo išlaidas.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (109)