Vilniaus „Maxima bazėje“ – labai aukšta oro temperatūra, karšta, tvanku, o esant tokioms sąlygoms ne tik sunku rinktis prekes, bet ir dirbti darbuotojams, pastebi LRT.lt skaitytojas. Pasikalbėjęs su pardavėja pirkėjas sužinojo, kad tokia situacija parduotuvėje tęsiasi jau daugiau kaip dešimtmetį. „Maximos“ atstovai sutinka, kad minėta parduotuvė yra viena seniausių, todėl gali būti, kad dabartinė oro vėdinimo sistema veikia netobulai, bet problema esą pradėta spręsti.
© DELFI / Tomas Vinickas

Laišku į LRT.lt kreipęsis skaitytojas svarsto, kokią įtaką tokios sąlygos daro ne tik maisto kokybei, bet ir darbuotojų sveikatai.

„Maximos“ atstovas ryšiams su visuomene Paulius Stonis LRT.lt tikino, kad paprastai tokių situacijų parduotuvėse nebūna ir yra užtikrinama tinkama oro cirkuliacija. Pasak P. Stonio, „Maxima bazėje“ oro kondicionavimo sistema šiuo metu rekonstruojama ir iki liepos pabaigos turėtų būti sutvarkyta.

„Maximos“ atstovas sutinka, kad minėta parduotuvė yra viena seniausių, todėl gali būti, kad dabartinė oro vėdinimo sistema veikia netobulai: „Pasirinkimo mes šiuo atveju nelabai turime, aišku, kad ta pakilusi temperatūra nėra malonus dalykas, bet dabar ten esantys kondicionavimo įrenginiai kažkiek veikia.“

P. Stonis apgailestauja, kad parduotuvės darbuotojams kyla nepatogumų, vis dėlto jis nuramina, kad į sistemos tvarkymą investuojama, todėl tikisi, kad po atnaujinimų problemų nekils.

„Na, darbuotojams tikrai yra šiek tiek kitokios darbo sąlygos, bet šiuo metu mes neturime kitų galimybių – tik prašyti visų būti kantrių ir palaukti, kol ta nauja sistema pradės veikti. Ši bėda yra sprendžiama“, – kalba P. Stonis.

„Maximos“ atstovas neigia, kad aukšta temperatūra kenkia produktams, jis užtikrina, kad veikia šaldymo įranga, o patikrinimų metu nebuvo užfiksuota jokių pažeidimų.

Kovo mėnesį pažeidimų neužfiksavo

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoja Daiva Ruželienė aiškina, kad tinkama oro temperatūra parduotuvės viduje priklauso nuo to, kokiais maisto produktais prekiaujama ir ką nurodo jų gamintojas. Vis dėlto, pasak D. Ruželienės, kai produktai laikomi salėje, aplinkos temperatūra neturėtų būti aukštesnė nei 23 laipsniai šilumos.

Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė LRT.lt sako, kad net ir greitai gendantys produktai gali patirti trumpalaikį temperatūros nuokrypį. Tokie temperatūros pokyčiai galimi, kol maistas vežamas iš sandėlio ar dedamas į vitriną. Tačiau, anot D. Ruželienės, kenksminga, kai produktai netinkamomis sąlygomis laikomi ilgiau.

D. Ruželienė kalba, kad temperatūra parduotuvėse tikrinama sulaukus skundų – jei gaunamas pranešimas, kad parduotuvėje gali būti netinkama aplinkos temperatūra, inspektoriai vyksta tikrinti situacijos.

Jei Maisto ir veterinarijos tarnyba sulaukia pranešimų, kad tam tikras produktas nekokybiškas ar nesaugus vartoti, patikrinimo metu taip pat visada matuojama temperatūra. Didesnis dėmesys kreipiamas į tas parduotuves, kurios priskiriamos padidintos rizikos grupei – jų aplinkos temperatūra matuojama kiekvieno planinio patikrinimo metu.

Anot D. Ruželienės, paskutinis skundas dėl situacijos Vilniaus „Maxima bazėje“ buvo gautas šių metų kovo mėnesį, patikrinimo metu aplinkos temperatūra buvo tinkama: „Tikrai neturime pranešimų, kad kokie nors produktai būtų laikomi netinkamomis sąlygomis.“

Valstybinės darbo inspekcijos Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus vyriausioji darbo inspektorė Rita Zubkevičiūtė teigia, kad inspekcija nėra gavusi skundų dėl per aukštos aplinkos temperatūros Vilniaus „Maxima bazėje“: „Visokių pažeidimų daugelyje įmonių yra užfiksuojama nuolat, tačiau „Maxima bazėje“ dėl temperatūros tikrai nebuvo.“

Anot R. Zubkevičiūtės, vasarą darbuotojams tinkama aplinkos temperatūra turėtų būti tarp 18 ir 27 laipsnių šilumos. Pasak jos, parduotuvės tikrinamos keliais atvejais, vienas jų – planinis tikrinimas, kai apsilankymas suplanuojamas, o parduotuvė apie tai informuojama iš anksto.

„Taip pat yra ir reaguojamieji reidai, į kuriuos vykstame, kai gauname tam tikrą nusiskundimą. Šiemet dideliuose prekybos centruose iš tikrųjų esame gavę skundų dėl karščio, bet tai nebuvo būtent šis prekybos centras“, – kalba R. Zubkevičiūtė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vieno emigranto istorija, arba kai visi keliai veda į Lietuvą (17)

Emigrantai pagaliau grįžta namo ir ne tuščiomis rankomis – užsienyje įgytos patirtys ir...

JAV sprendimas kelia sumaištį Europoje: mes atsisakome derėtis su į galvą įremtu šautuvu (37)

Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės Europos Sąjungoje šeštadienį atsidūrė prekybos...

Egzotiškas pasiūlymas Palangoje: vietoj įprastų saldumynų – drakono vaisių, kinkanų ir karališkų uogų (34)

Vaisiais iš Tailando, Kosta Rikos, Izraelio, Turkijos bei Lenkijos Palangoje pirmus metus...

Grynųjų pinigų atsisakiusio kavinių tinklo direktorius žengti atgal nežada (204)

Jau daugiau nei mėnesį dešimtyje „ Huracan Coffee “ kavinių tinklo prekybos vietų klientai...

Po pasaulį keliaujantis lenkas nišą rado Palangoje: kviečia paragauti „Trdelnikų“ (76)

„Buvau Rusijoje, Baltarusijoje, Italijoje, visose Baltijos šalyse, Ukrainoje, Austrijoje,...

Top naujienos

Vieno emigranto istorija, arba kai visi keliai veda į Lietuvą (17)

Emigrantai pagaliau grįžta namo ir ne tuščiomis rankomis – užsienyje įgytos patirtys ir...

Reforma renka iš tėvų vaikus (90)

Pertvarkius vaiko teisių apsaugos sistemą Lietuvoje, per reformos pirmąsias dešimt dienų iš...

Itin karštą savaitgalį pajūryje pareigūnai vos spėjo suktis: ramu tikrai nebuvo

Pajūryje šį savaitgalį ramu tikrai nebuvo. Tai liudija ne tik renginių gausa, bet ir gautų...

Duris į NBA užkulisius pravėręs Motiejūnas: „Rockets“ šiemet žengė didelį žingsnį atgal

Penki sezonai, 248 rungtynės ir 1826 pelnyti taškai. Tokiais pasiekimais per savo NBA karjerą...

Branduolinių povandeninių laivų kapinyne Rusijoje apsilankęs vokiečių žurnalistas: tai, ką išvydau, sukėlė šoką (490)

Vokiečių žurnalistas Michaelis Schmidtas papasakojo apie tai, kaip Šiaurės vakarų Rusijoje,...

JAV sprendimas kelia sumaištį Europoje: mes atsisakome derėtis su į galvą įremtu šautuvu (37)

Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės Europos Sąjungoje šeštadienį atsidūrė prekybos...

Lietuviai šluoja automobilius JAV: baiminasi, kad kainos gali šokti aukštyn (151)

Po to, kai ES įvedė atsakomuosius muitus Donaldo Trumpo tarifams, smarkiai šoktelėjo motociklų...

Sekmadienį kepins 30 laipsnių karštis (27)

Sekmadienį vasariški orai ir toliau lepins – daug kur oras įkais iki 26–30 laipsnių...

Pavojai, slypintys vandens telkiniuose: nuo pavojingų ligų iki sutrikusio širdies ritmo tinkamiausia vandens temperatūra maudynėms (4)

Tik pakilus oro temperatūrai, Lietuvos vandens telkinius nugula maudynių išsiilgę poilsiautojai....

Turino drobulė kelia vis daugiau abejonių mokslininkams (45)

Pagal Tradiciją Turino drobulė laikoma Jėzaus Kristaus įkapėmis, tačiau kai kurie mokslininkai...