„Ar Jūs esate laisvų pažiūrų moteris?“, - vienas iš klausimų, kurį darbo ieškančiai merginai elektroniniu paštu pateikė darbdaviu apsimetęs žmogus. Paaiškėjo, kad tokius reikalavimus kaip patrauklumas, jaunas amžius ir savybė siekti karjeros nepaisant jokių kliūčių skelbime pateikęs vyriškis ieško darbuotojo įmonei, kuriai, pasak jos atstovų, jo visai nereikia.
© Shutterstock nuotr.

Pasiūlymas sukėlė pyktį

DELFI laišką parašiusi Evelina (vardas pakeistas – DELFI) pasakojo, jog beieškodama darbo viename iš internetinių portalų rado neįprastą skelbimą. Savo pavadinimo nenurodžiusios įmonės atstovas paskelbė ieškantis merginos ar moters asistentės pareigoms užimti.

„Ieškoma patraukli, jauna, daug siekianti, darbšti, stiprios asmenybės, draugiška, mergina/moteris, kuriai karjeros pasiekimams nebūtų jokių kliūčių“, - skelbime pateikiami reikalavimai būsimai darbuotojai. Nurodoma, jog darbo pobūdis – bendrauti su klientais bei vadovu, dirbti biure ir komandiruotėse. Tą patį elektroninį paštą nurodęs žmogus pateikė ir kitą, panašų skelbimą, kur ieškoma sekretorės asistentės – čia nurodoma, kad „ieškoma jauna, patraukli mergina (...) palydai komandiruotėse (...)“. Įtartina ir tai, kad asmuo nepateikė veikiančio telefono numerio.

Mergina sakė iš pradžių nekreipusi dėmesio į skelbime nurodytus specifinius reikalavimus. „Iš pradžių nekreipiau dėmesio į dabar jau akivaizdžias užuominas apie netiesioginius darbo reikalavimus, todėl išsiunčiau savo gyvenimo aprašymą“, - pasakojo ji.

„Iš pradžių jis neminėjo algos sumos, kiek tai būtų, iš pradžių įtarimas nekilo. Aišku, kvalifikacijos per daug nereikalavo, bet tokių skelbimų tikrai ne vieną esu mačiusi, kai tiesiog ieško žmonių, kurie yra iniciatyvus, pasirengę mokytis ir kvalifikacija suteikiama vietoje. O čia yra neypatingas darbas – asistentės, visko galima išmokti“, - kalbėjo Evelina.

Vis tik, gavusi atsakymą iš įmonės atstovo Evelina pasijutusi itin nemaloniai. Laišką jai parašęs vyriškis pateikė ne tik įspūdingą būsimo darbo aprašymą, bet ir dviprasmišką klausimą. Pavadinimą jau atskleidusioje įmonėje merginai buvo siūloma 5000 litų siekianti alga, karjeros galimybės ir komandiruotės po visą pasaulį, tačiau dviprasmiškai įvardyta ir sąlyga tokiam darbui gauti. „Bet viskam yra savo sąlyga. Norėčiau Jūsų paklausti, ar Jūs esate laisvų pažiūrų moteris?", - rašoma įmonės atstovo atsakyme.

Evelina sakė pasipiktinusi gautu atsakymu. „Čia jau akivaizdžiai supratau, jog kalba eina apie karjerą per lovą. Pyktis neslūgsta pagalvojus apie tokius „darbdavius“, - laiške rašė mergina. Telefonu ji sakė į laišką nieko nebeatrašiusi.

Įmonė: darbuotojų neieškome

Vis tik, pasiteiravus įmonės, kurios pavadinimas buvo nurodytas merginai siųstame laiške (redakcijai pavadinimas žinomas – DELFI), atstovų apie pateiktą darbo skelbimą, jie sakė, kad darbuotojai pas juos nesikeičia jau kelerius metus. Be to, įmonė veikia Klaipėdoje, o darbuotojo buvo ieškoma sostinėje. Įmonės atstovo teigimu, skelbime nurodyti kriterijai jų įmonės darbuotojams netaikomi, o žmogus, kurio vardu ieškoma, jų įmonėje nedirbąs.

Bendrovės atstovų manymu, šiuo atveju jų vardu prisidengė pašalinis žmogus. Parašius elektroninį laišką skelbimą patalpinusiam asmeniui ir pasiteiravus apie tai, kokią įmonė atstovauja ir kodėl jis nurodė amžiaus bei lyties reikalavimus bei teiravosi apie pažiūras, jis į laišką neatsakė.

Elgėsi netinkamai ir diskriminavo

Vytautas Šilinskas
Vytautas Šilinskas
© Bendrovės archyvas

Paaiškėjo, kad skaitytoja neklydo - tuo atveju, jei skelbimą patalpinęs ir laiškus jai atrašęs žmogus iš tiesų ieškotų darbuotojo, jis būtų elgęsis ne pagal Darbo kodeksą.

„Nurodytas skelbimas (jei jis pasirodytų beesąs tikras realaus darbdavio darbo skelbimas) galėtų būti pripažįstamas darbo subjektų lygybės principo pažeidimu, kadangi siūlo darbą išimtinai „<...> merginai/moteriai <...>“, tokiu būdu nepagrįstai sudarant diskriminaciją vyrams. Jei darbdavys atsisakytų priimti asmenį į darbą dėl jo pažiūrų (ar kitų priežasčių, nesusijusių su darbuotojo dalykinėmis savybėmis), tai taip pat galėtų būti laikoma asmens teisių pažeidimu ir toks kandidatas hipotetiškai galėtų reikšti darbdaviui pretenzijas, susijusius su diskriminacija ir nepagrįstu atsisakymu priimti į darbą“, - pakomentavo Vytautas Šilinskas, advokatų kontoros „Tark Grunte Sutkiene“ darbo teisės paslaugų grupės teisininkas.

DELFI primena, kad Darbo kodekse nurodyta, jog darbo santykiuose taikomas darbo teisės subjektų lygybės nepaisant jų lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, pilietybės ir socialinės padėties, tikėjimo, ketinimo turėti vaiką (vaikų), santuokinės ir šeiminės padėties, amžiaus, įsitikinimų ar pažiūrų, priklausomybės politinėms partijoms ir asociacijoms, aplinkybių, nesusijusių su darbuotojų dalykinėmis savybėmis, principas.

Išimtys taikomos tais atvejais, kai, pavyzdžiui, darbuotoją į darbą priima religinė bendruomenė, bendrija ar centras, ir dėl religijos, tikėjimo ar įsitikinimų egzistuojantis reikalavimas yra teisėtas ir pateisinamas.

Pagal Darbo kodeksą, jei įdarbinimo atveju išimties nėra, o žmogus neįdarbinamas būtent tik dėl lyties, amžiaus, pažiūrų ar kitos aukščiau nurodytos priežasties, kandidatas gali kreiptis į teismą, o teismui nustačius, kad atsisakymas priimti į darbą yra neteisėtas, darbdavys teismo sprendimu įpareigojamas priimti šį asmenį į darbą ir už laiką nuo atsisakymo priimti į darbą dienos iki teismo sprendimo įvykdymo dienos sumokėti jam minimaliojo darbo užmokesčio dydžio kompensaciją.

Diskriminuojant – bauda ar įspėjimas

Pasidomėjus, ką nediskriminuodami skelbime gali nurodyti ir ko darbuotojų gali klausti darbdaviai, paaiškėjo, kad šiems reikėtų būti atsargiems. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje (LGKT) patarėju viešiesiems ryšiams dirbantis Valdas Dambrava sakė, jog darbo skelbime vien pateikiamas pageidavimas dėl lyties ar amžiaus jau gali būti laikoma diskriminacija.

„Neturėtų būti teikiama pirmenybė lyčiai, rasei, amžiui ar panašiai, išskyrus tam tikrus niuansus, kai tas tas reikalavimas būtų pateisinamas, bet tai reti ir akivaizdūs atvejai. Pavyzdžiui, moterų kalėjimas ieško moters apsauginės“, - sakė jis. V. Dambravos teigimu, diskriminuojančių darbo skelbimų pasitaiko dažnai, jų gausiau šalies regionuose.

Tuo metu, ar diskriminuojama, kai kaip reikalavimas pateiktas patrauklumas, yra diskutuotinas klausimas. „Reikia žiūrėti į įstatyme nurodomus diskriminacijos pagrindus. Yra toks pagrindas dėl lyties, amžiaus, negalios, tautybės – jų yra keliolika. Bet nėra tokio pagrindo dėl išvaizdos – formaliai tai nėra diskriminacija, bet mes nuolat kalbame, yra pateiktas siūlymas ir mes ne vienoje savo metinėje ataskaitoje atkreipėme dėmesį, kad egzistuoja ne viena tokia problema. Būtų tikslinga įtraukti šį naują pagrindą į diskriminacijos pagrindų sąrašą. Būna prašoma ir reprezentatyvios, malonios, respektabilios ir pan. išvaizdos. Kol kas formaliai nėra kaip prikibti, kaip ir dėl gyvenamosios vietos“, - paaiškino jis.

V. Dambrava sakė, kad iš esmės DELFI skaitytojai pateiktas klausimas apie jos pažiūrų laisvumą yra nediskriminuotinas – pagrindo uždrausti taip kalbėti nėra. „Priimant į darbą darbdavį nelabai turėtų dominti tokie klausimai kaip – ar vedęs/ištekėjusi, ar turi vaikų, ar planuoja turėti vaikų, ar neplanuoja. Bet klausiant kokios jūsų pažiūros, tai nelabai galima pritaikyti įstatyme, nėra pagrindo uždrausti taip šnekėti. Galbūt čia labiau etiniai dalykai, galbūt dviprasmiški. Bet nėra kaip prie to prikibti. Aišku, jei jau akivaizdžiai teiraujamasi, ar ketinate artimiausius trejus metus pastoti, ar turite draugą, ar esate ištekėjusi, ar dar kaip nors, tokiais atvejais kreiptis ( į LGKT – DELFI) žinoma galima“,- pastebėjo V. Dambrava.

Darbo skelbimas
Darbo skelbimas
© DELFI
Darbo skelbimas
Darbo skelbimas
© DELFI
Darbo skelbimas
Darbo skelbimas
© DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Uždraudus alkoholio reklamą, kliuvo ir pieno barui (2)

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo visiškas alkoholio reklamos draudimas, o to padarinius jau...

Šapoka: bankų sąjunga ir stabilumo mechanizmas – ES prioritetai (9)

Bankų sąjunga ir Europos stabilumo mechanizmas yra prioritetinės Europos Sąjungos sritys ir...

JAV sugriežtino oro transporto krovinių iš Artimųjų Rytų oro uostų kontrolę

Jungtinės Valstijos nurodė griežčiau tikrinti lėktuvais gabenamus krovinius iš penkių...

Lietuviai pateko į prestižinį „Forbes“ sąrašą (20)

Vieni iš kriptovaliutų ir finansinių paslaugų startuolio „Monetha“ įkūrėjai Laurynas...

Štai kodėl pasaulio ekonomikai šiemet seksis (11)

Valstybių ekonomikos atsigauna tolygiai bei greičiau, nei buvo tikėtasi. Be to, pasaulinei...

Top naujienos

Perėjusi tikrą pragarą žydė į Vilijampolę grįžo ieškoti užkastos dėžės (53)

Izraelyje šiuo metu gyvenanti Kaune gimusi Dita Šperling savo akimis regėjo, kaip baltaraiščiai...

Lenkijos ekonomikos architektas: sukame pavojingu keliu (27)

Pirmosios nekomunistinės Lenkijos vyriausybės finansų ministras Leszekas Balcerowiczius sako, kad...

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (422)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Naujutėlaitis JAV karo laivas įstrigo lede (23)

Naujutėlaitis JAV karinio jūrų laivyno nuo Kūčių dienos dar nepajudėjo iš Monrealio, o dėl...

Garsenybėms – metų mados egzaminas. Kam pavyko jį išlaikyti? M. Palaikytės verdiktas (46)

Pramogų pasaulio apdovanojimų rengėjai garsiai skelbė – tai metų renginys. Tad įžymybės...

Po išbandytų ekstremalių žiemos pramogų – koma ir pasekmės visam gyvenimui (11)

Žiemą lauke paspaudus šaltukui eilinė kelionė į darbą ar pasivaikščiojimas mieste gali...

Prieš dvikovą su „Žalgiriu“ – Eurolygos užmojis pažaboti „Panathinaikos“ savininką

Atėnų „Panathinaikos“ klubo savininkas Dimitris Giannakopoulas užsitraukė Eurolygos...

NBA naktis: dviejų pratęsimų trileryje Cousinsas užfiksavo penkiasdešimt metų nematytą rezultatą

NBA pirmenybėse pirmadienio naktį įvykus devyniems susitikimams įsimintiniausią dvikovą...

Dakaro didvyriai prisipažino: niekur nejautėme tokio jaudulio, kurį patyrėme sugrįžus namo (36)

Dviem savaitėms automobilių sporto fanus Lietuvoje prikaustę prie kompiuterių, televizorių ir...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (33)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...