Per metus atgaivintame fermų komplekse planuojama užauginti iki 7 tūkst. tonų kokybiškos lietuviškos kalakutienos.

„Paukštienos gamyba turi mažiausią poveikį klimato kaitai, išskiriamas CO2 yra vienas mažiausių siekiant gauti tą patį kiekį maistinių medžiagų. O kalakutiena laikoma viena sveikiausių mėsų. Ji ypač retai sukelia alergiją, lengvai virškinama, joje mažai cholesterolio, bet gausu mikroelementų, baltymų ir kalakutiena, galima sakyti, atstoja raudoną mėsą“, – sako Sūduvos ūkio vadovė Reda Siaurusaitienė.

Sūduvos ūkis 29 paukštininkystės fermų kompleksą ir pašarų gamyklą Marijampolės apskrityje įsigijo pernai. Bendra investicija, įskaitant ir fermų pritaikymą kalakutams auginti bei įrangos atnaujinimą, siekė 7,5 mln. eurų.

Kalakutai lesinami Joniškio grūdų gaminamais subalansuotais visaverčiais lesalais. Grūdinės kultūros, kurios naudojamos lesalų gamyboje, yra išaugintos vietos ūkininkų. Užauginta produkcija prekiaujama ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES šalyse.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos