„Puoselėjame lūkesčius, kad naujoji valdžia nestokos ambicijos ir sieks priimti efektyvius sprendimus, kurie skatintų statybos sektoriaus pažangą, didintų skaidrumą ir sąžiningą konkurenciją rinkoje bei padėtų įgyvendinti realius pokyčius“, – Eltai teigė jis.

D. Gedvilas taip pat vylėsi, kad naujoji politinė dauguma į ministrų postus išsirinks atitinkamą sritį gerai išmanančius, o ne atsitiktinius asmenis.

„Tikimės, kad valdančioji koalicija, dalindamasi ministrų portfelius, skirtingų ūkio sričių ateitį lemiantiems postams pasirinks ne atsitiktines asmenybes, o kompetentingus ir reikalingas žinias turinčius politikus. Jau buvo tapę įprasta matyti, kai ministrais skiriami asmenys, negebantys imtis lyderystės ir turintys menką suvokimą, kokie sprendimai iš tiesų reikalingi jų kuruojamai sričiai.

Toks kelias mūsų valstybę veda ne į pažangą, o į sąstingį, nes gauname tik „sniego gniūžties“ efektą, kai skirtingų sričių problemos daugelį metų rieda iš vienos valdžios rankų į kitas, o reikalingų darbų ar realaus pokyčio taip ir nesulaukiame“, – teigė D. Gedvilas.

LSA prezidento teigimu, norint siekti statybų sektoriaus pažangos, proveržio renovacijoje ir įgyvendinti Europos Komisijos (EK) iškeltus tikslus, statybininkams reikalingi toliaregiški valdžios sprendimai ir investicijos ne tik į infrastruktūros projektus, bet ir į technologinį statybų pramonės tobulinimą, skaitmenizavimą. D. Gedvilas pabrėžė, kad tai sektorius, kuriantis beveik dešimtadalį šalies bendrojo vidaus produkto (BVP).

„Turime optimistinių vilčių, kad naujoji Vyriausybė sieks įsiklausyti į socialinių partnerių siūlymus ir kurti konstruktyvų dialogą. Tik bendru valdžios ir verslo bendruomenės veikimu galime pasiekti realaus proveržio“, – Eltai teigė D. Gedvilas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės