Didžiausią mažmeninės prekybos tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ tvirtina šiemet atleidusi šešiais šimtais daugiau prekybos ir administracijos darbuotojų nei pernai ar užpernai tuo pačiu metu, tačiau neskelbia, kiek dar gali atleisti darbuotojų.

„46,1 proc. išėjo iš įmonės po Kalėdinių švenčių piko pasibaigus terminuotoms darbo sutartims arba dėl nepatenkinamų bandomojo laikotarpio darbo rezultatų, 15 proc. dėl prastos sveikatos ar šeimyninių aplinkybių, 12 proc. – dėl įvairių pražangų, apie 10 proc. palikusių įmonių netenkino darbo grafikų pakeitimai, nes ieškodami būdų, kitaip efektyviau organizuoti darbo laiką, keičiame darbo grafikų sistemą, kuri ne visiems tinka“, – atsakyme DELFI tvirtina bendrovės „Maxima Grupė“ Personalo valdymo centro vadovas Sakalas Gorodeckis.

Šiuo metu esą naujų darbuotojų priėmimas yra įšaldytas.

„Jei anksčiau trūkstant darbo jėgos, reikalavimų darbuotojams kartelė buvo nuleista pakankamai žemai, tai dabar ją sugrąžinome iki normalių darbo kokybės vertinimo standartų, ir iš savo darbuotojų tikimės profesionalumo, kokybiško ir rezultatyvaus darbo“, – pripažįsta jis.

„Maxima LT“ parduotuvėse dirba apie 16 tūkst. žmonių.

Panašiai kalba ir trečią pagal dydį mažmeninės prekybos tinklą valdanti bendrovė „Norfos mažmena“. Bendrovės atstovas ryšiams su visuomene Darius Ryliškis pripažino, kad dėl lėtėjančio vartojimo jau teko uždaryti kelias parduotuves, o per pirmuosius du šių metų mėnesius bendrovė patyrė apie 5,5 mln. Lt nuostolių.

„Specialių darbuotojų atleidimo planų neturime, mes reaguojame į konkrečią situaciją. Pavyzdžiui, jeigu matome, kad kažkuri parduotuvė dirba nuostolingai, mes ją uždarome, kartu tenka atleisti ir dalį žmonių“, – sakė jis.

D.Ryliškis negalėjo tiksliai pasakyti, kiek nuo metų pradžios tinklas atleido darbuotojų. Iš viso jų esą dirba per 4 tūkst.

„Tiksliai negalime pasakyti, nes kažkiek priimama, kažkiek atleidžiama. Pas mus procesas yra nuolatinis ir žmonės atleidžiami būna ne vien todėl, kad uždaroma parduotuvė. Kaip žinote, darbuotojų kaita prekybos tinkluose yra nemaža“, – kalbėjo „Norfos mažmenos“ atstovas ryšiams su visuomene.

Ketvirtojo pagal dydį mažmeninės prekybos tinklo „Rimi“ atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė DELFI sakė, kad kol kas apskritai neplanuojama atleisti darbuotojų – taupoma kitose srityse.

„Mes neturime planų atleisti darbuotojus, mes prieš kurį laiką įšaldėme priėmimą į laisvas darbo vietas ir stengiamės išsiversti su tuo, ką turime, tam kad nereikėtų atleidinėti žmonių. Tai mes pradėjome daryti dar praėjusiais metais ir tai mums labai padėjo“, – kalbėjo R. Juodkienė. Šiuo metu tinkle dirba per 3 tūkst. darbuotojų.

Nuotaikos kiek gerėja

Statistikos departamento apklausos duomenimis, visi didieji prekybos tinklai ir du trečdaliai (65 proc.) visų kitų įmonių ketina mažinti darbuotojų skaičių, tik 2 proc. – didinti. Trečdalis (35 proc.) įmonių vadovų žada mažinti parduodamų prekių kainas, 61 proc. mano, kad kainos nesikeis.

Dauguma apklaustų įmonių tvirtino, kad jų apyvartos mažėjo, 2 proc. – kad padidėjo. Nors prekybininkai teigia, kad pastaruoju metu sumažėjo prekybos apimtys, tačiau artimiausiu metu tikisi, jog rinka atsigaus. Palyginti su vasario mėn., kovo mėn. mažmeninės prekybos pasitikėjimo rodiklis išaugo 5 proc. punktais, o lyginat su 2008 m. kovo mėn. smuko 71 proc.

DELFI primena, kad vasario mėn., lyginant su 2008 m. vasariu, mažmeninių įmonių prekybos apimtys smuko 32 proc.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją