Daugiau nei 30 startuolių šiuo metu vienijantiems „Unicorns Lithuania“ ir toliau vadovaus Inga Langaitė, valdybos pirmininku lieka Mantas Mikuckas, „Vinted“ bendraįkūrėjas ir vykdomasis direktorius.

„Mūsų misija – telkti ir skatinti startuolius bei visuomenę kurti Lietuvos – sėkmingos modernios valstybės, grįstos aukštos pridėtinės vertės ekonomika, – ateitį. Žinome, kad Lietuva yra geriausia vieta vienaragiams pasaulyje, metas apie tai išgirsti ir kitiems“, – sako asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovė Inga Langaitė.

Kaip nurodoma pranešime, svarbiausias asociacijos tikslas – iki 2025 m. patrigubinti Lietuvos startuolių ekosistemą, tampant svarbiu Lietuvos ekonomikos augimo varikliu. Tai reiškia, daugiau nei 2 tūkst. startuolių, kuriuose dirbtų 30 tūkst. darbuotojų, o bendra Lietuvai sumokėtų mokesčių suma siektų apie 375 milijonus eurų.

Dėmesį planuojama skirti 4 pagrindinėms veiklos kryptims: bendruomenės telkimui, startuolių ekonomikos vertės stiprinimui, startuolių kūrimosi bei darbo rinkos plėtros skatinimui, taip pat – teigiamam proveržiui šalies švietimo ir verslo srityse.

„Eksportuojantiems Lietuvos startuoliams, kurie greitai auga ir siekia visos šalies progreso, padedame plėsti žinias, rasti šiandien reikalingus sprendimus ir plačiau pritaikyti savo potencialą. Kasdien kuriame vertę – narius jungiame praktinės patirties mainams ir prasmingiems pokyčiams šalyje, veikiame greitai, tiesiai ir atvirai“, – sako I. Langaitė.

Vienaragiu sparčiai augantis startuolis tampa pasiekęs 1 mlrd. JAV dolerių vertinimą oficialaus investavimo ar pirkimo sandorio metu. Lietuvoje šiuo metu oficialiai turime vieną vienaragį, tai – e. komercijos startuolis „Vinted“, tačiau potencialą turi dešimtys.

Asociaciją „Unicorns Lithuania“ praėjusių metų balandį įsteigė 7 didžiosios Lietuvos startuolių bendrovės. Šiuo metu narių gretose – „Vinted“, „Tesonet“, „KiloHealth“, „Hostinger“, „Bored Panda“, „Omnisend“, „Tech zity“, „PVcase“, „Trafi“, „TransferGo“, „Whatagraph“ ir kiti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės