„Esame vieni pirmųjų Europoje, kurie sureagavo į sudėtingą verslo situaciją, kilusią dėl Rusijos vykdomos karinės agresijos prieš Ukrainą, ir jau startuojame su pagalbos priemone, kuri padės mūsų šalies nukentėjusiems verslams lengviau gauti paskolas investicijoms ar apyvartinėms lėšoms bei sudaryti lizingo sandorius su valstybės garantija“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Paskolos, lizingo sandoriai su INVEGOS garantija bus teikiamos įmonėms, kurių prekių ar paslaugų importas ar eksportas su Ukraina, Rusija ir Baltarusija sutriko dėl karo sukeltos krizės. Taip pat verslams, kurių sąnaudos kurui, elektrai ir (ar) dujoms 2021 m. sudarė ne mažiau kaip 3 procentus įmonės išlaidų.

Garantijos būtų teikiamos iki 2022 m. pabaigos. Garantijų investicinėms paskoloms ir lizingo sandoriams terminas bus ne ilgesnis kaip 72 mėnesiai, o apyvartinėms paskoloms – 36 mėnesiai.

Didžiausia galima garantuojamos paskolos ar lizingo sandorio suma vienam gavėjui – 15 proc. gavėjo vidutinės metinės apyvartos per paskutinius trejus metus arba 50 proc. energijos sąnaudų per 12 mėnesių, ėjusių prieš paraiškos pateikimo mėnesį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės