Aukščiausiajam teismui yra skundžiamos Klaipėdos miesto apylinkės ir Klaipėdos apygardos teismų nutartys.

Teisminiuose ginčuose "Finastai" atstovaujantis jos finansų makleris Algimantas Variakojis teigė nežinąs, kaip greitai teismas gali išnagrinėti šią bylą.

"Kartais tai yra padaroma gana greitai, kartais užtrunka kelerius metus. Gindami savo principus mes norime turėti precedentą ateičiai, todėl lauksime Aukščiausiojo teismo išaiškinimo", - Eltai sakė jis.

A.Variakojis teigia, kad byla yra didelė ir labai sudėtinga. Pasak jo, bylos baigtis yra reikšminga tiek stambiems akcininkams, turintiems įmonių kontrolę, tiek smulkiesiems, kadangi gali nubrėžti gaires, kaip vieni ir kiti gali elgtis ateityje.

Šis teisminis ginčas yra kilęs dėl vienos dienos, kuria buvo pažeisti visuotinio "Lisco" akcininkų susirinkimo rengimo terminai. Per šį akcininkų susirinkimą buvo priimti nutarimai, leidžiantys reorganizuoti privatizuojamą "Lietuvos jūrų laivininkystę" - "Lisco".

Finansų rinkos atstovai prašė sustabdyti bendrovės reorganizavimą, kad visus formalumus būtų spėta įgyvendinti laiku, taip pat teisingai įvertinti bendrovės turtą.

Šiuo metu buvusi laivininkystė kaip juridinis vienetas nebeegzistuoja, jos pagrindu buvo įkurtos dvi bendrovės - Danijos laivybos kompanijos "DFDS Tor Line" valdoma keltų įmonė "Lisco Baltic service" bei trampinių laivų "Lietuvos jūrų laivininkystė". Pastaroji dabar ruošiama privatizavimui.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės