aA
Prieš pandemiją įmonė „Mur Mur apranga“ turėjo sėkmingą fizinę parduotuvę Panevėžyje, moteriškais drabužiais prekiavo mados mugėse ir per „Facebook“ paskyrą. Šalyje paskelbus karantiną, parduotuvę teko uždaryti, o mugės nebevyko, tad iki tol nė trečdalio nesudariusi elektroninė prekyba tapo vieninteliu pajamų šaltiniu, o pardavimai padvigubėjo. Maža to, per pandemiją įmonė atidarė savo siuvyklą ir kitais metais tikisi dar geresnių rezultatų.
Indrė Mikeškaitė
Indrė Mikeškaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Šeimos verslą pradėjo spontaniškai

„Mur Mur apranga“ savo veiklą pradėjo prieš pusantrų metų, kitų metų balandį Panevėžio prekybos centre „Babilonas“ parduotuvė švęs 2-ąjį gimtadienį. Panevėžietė Indrė Mikeškaitė kartu su draugu pradėti šeimos verslą paskatino nemylimas darbas, mat pagal išsilavinimą ji – teisininkė.

„Dirbau teisininke, tačiau darbe nejaučiau malonumo. Draugas – profesionalus futbolininkas, su verslu lygiai taip pat nebuvo susijęs. Kartu pradėjome vystyti mintį, kokia veikla užsiimti. Mintis užsiimti drabužių pardavimu kilo spontaniškai“, – pasakoja Indrė ir priduria, kad konkretaus atsakymo, kodėl pasirinko būtent drabužių verslą, neturi.

Kadangi kol kas tai – mažas šeimos verslas, Indrė kartu su draugu daro viską patys: draugas fotografuoja, drabužių dizainą sugalvoja ir modeliu tampa pati Indrė. Tiesa, jiedu turi dvi asistentes, kurios dirba parduotuvėje, administruoja el. parduotuvę, pakuoja siuntas, bendrauja su klientais ir pan.

Vasarą Panevėžyje atidarė siuvyklą

Verslo pradžioje Indrė drabužius įsigydavo Lenkijoje arba siūdavo partnerių siuvykloje. Šią vasarą ji su draugu Panevėžyje nutarė atidaryti savo siuvyklą.

Spontaniška idėja tapo sėkmingu panevėžiečių verslu: per karantiną įgyvendinti patarimai padvigubino pardavimus
© Asmeninio albumo nuotr.

„Pačioje pradžioje drabužių nesiūdavome, juos atsiveždavome iš Lenkijos. Tačiau supratome, kad taip nei neįdomu, nei finansiškai naudinga, tuomet pabandėme siūti, pamatėme, kad klientai labai gerai sureagavo. Šiuo metu turime dvi siuvėjas, jos per mėnesį pasiuva apie 400-500 vnt. drabužių“, – pasakoja ji.

Indrė priduria, kad patalpas nuomoja, o naujos siuvyklos įkūrimui investavo apie 4-5 tūkst. Eur.

„Dar nesame pilnai įsirengę, trūksta iš esmės smulkmenų, interjero detalių. Patalpas gavome jau perdažytomis sienomis, tvarkingas, tam papildomų investicijų nereikėjo, kadangi remonto darbus atliko nuomotojai“, – pažymi ji.

Pandemija paspartino reikalus

Kad el. prekyba turėtų tapti pagrindiniu pajamų šaltiniu, Indrė su draugu svarstė gerokai prieš pandemiją. Tačiau vis atsirasdavo kitų darbų, mintis apie el. prekybą nustumdavusių šalin. Indrė pripažįsta, kad netikėtai užklupęs karantinas paspartino visus reikalus. Vadovė buvo įsitikinusi, kad el. prekyba ištrauks iš koronaviruso krizės ir atneš pakankamas pajamas.

„Iki pirmojo karantino paskelbimo turėjome tik fizinę parduotuvę Panevėžyje. Turėjome mintį, kad reikėtų atsidaryti el. parduotuvę, nes prieš pusmetį vykdėme šiek tiek el. prekybą per savo feisbuko paskyrą. Karantino metu mūsų parduotuvė buvo uždaryta. Prie pajamų šaltinių turime mados muges, jos taip pat užsidarė, tad netekome dviejų labai svarbių pajamų šaltinių. Tuomet supratome, kad el. prekyba yra vienintelė sritis, į kurią turime sutelkti dėmesį.

Atsidarėme el. parduotuvę balandžio pradžioje. Iš pradžių labai nuogąstavome, ar el. parduotuvė pasiteisins, ar tie patys pirkėjai iš feisbuko paskyros ateis į mūsų el. parduotuvę. Iš tiesų nebuvo ko bijoti, nuo pat pirmos dienos viskas pavyko. Pirmą mėnesį mūsų pajamos el. parduotuvėje buvo dvigubai didesnės nei fizinėje parduotuvėje. Jos taip išaugo, nes tuo metu darėme žiemos prekių išpardavimus“, – pasakoja verslininkė.

Indrė Mikeškaitė
Indrė Mikeškaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Pasiekti tokių įspūdingų rezultatų padėjo „Versli Lietuva“ iniciatyvos „Internete karantino nėra“ mentoriai, mat drabužių verslui buvo suteikta skaitmeninės prekybos specialistų pagalba.

„Mentorius mūsų paklausė, kas ir apie ką mūsų įmonė. Pradėjau kalbėti labai šabloniškai, sakiau, kad kuriame kainos ir kokybės santykį, kokybiškus ir gražius rūbus. Supratome, kad norime eiti į elektroninę erdvę, bet nežinome, kaip save pristatyti ir iškomunikuoti, kuo mes išsiskiriame. Mentorius padėjo suprasti, kad turime pradėti nuo pačių pagrindų, kad visai nepažįstame savo brendo.

Galiausiai išsigryninome, kas esame, pakeitėme visą savo el. parduotuvę, nes patys kurdami nesivadovavome rinkodaros taisyklėmis, buvo tik estetiškai graži parduotuvė. Šiandien turime pagal pagrindines taisykles aiškią el. parduotuvę, su pagrindine žinute“, – esmines pamokas, lėmusias pardavimų augimą, įvardija pašnekovė.

Spalį pasiekė rekordinę apyvartą

„Mur mur apranga“ spalio mėn. apyvarta tapo rekordinė – įmonė peržengė 20 tūkst. Eur ribą. Lyginant praėjusių ir šių metų spalio mėnesius, apyvarta padvigubėjo. Bendra įmonės apyvarta pakilo nuo 30 iki 50 proc., priklausomai nuo mėnesio.

„Lapkritis bus prastesnis, bet jau turime į ką lygiuotis, supratome, kokios mūsų galimybės net ir pandemijos akivaizdoje“, – sako Indrė ir priduria, kad didelio pardavimų šuolio šventiniu laikotarpiu nesitiki.

Spontaniška idėja tapo sėkmingu panevėžiečių verslu: per karantiną įgyvendinti patarimai padvigubino pardavimus
© Asmeninio albumo nuotr.

Kitais metais, jeigu gerės pandeminė situacija, verslininkai planuoja atidaryti dar vieną fizinę parduotuvę Šiauliuose. Taip pat planuoja pradėti dirbti su kitomis parduotuvėmis ir butikais, jiems tiekti savo prekes.

„Šiandien turime kelis partnerius, bet ratas nėra didelis. Natūraliai smarkiai didės gamyba, plėsis siuvykla, reikės daugiau siuvėjų. Esminis tikslas – pakelti el. prekybą į kitą lygį – norėtume kitais metais padvigubinti pardavimų vidurkį“, – sako „Mur mur apranga“ vadovė.

Tikisi tapti visos šeimos prekės ženklu

Pašnekovė taip pat turi tikslą tapti prekės ženklu ne tik moterims, bet ir visai šeimai. Šiuo metu įmonės siuvėjos gamina bandomuosius vyriškų drabužių modelius.

„Pabrėžiame du aspektus: rūbai – patogūs ir elegantiški. Iki pandemijos nekreipėme daug dėmesio į tai, kuo mes išsiskiriame iš kitų. Rūbus kuriu pati, vedama nuojautos, intuicijos, nesilaikydama taisyklių ar standartų. Akivaizdu, kad visi rūbai turi bendrą stilistiką. Daug dėmesio skiriame, kad rūbai derėtų tarpusavyje. Tai reiškia, kad paėmus vienas mūsų kelnes, prie jų būtų galima priderinti penkias skirtingas palaidines ir atvirkščiai – užsivilkus palaidinę, prie jos tiktų kelnės, sijonas ar kitokio tipo rūbas“, – apie savo gaminamus drabužius pasakoja Indrė.

„Mur mur apranga“ klientų ratas – platus, pradedant visa Lietuva ir baigiant užsienyje gyvenančiomis lietuvėmis. Tiesa, klientų ratas šiemet gerokai išsiplėtė – nuo 16 tūkst. feisbuko sekėjų vasario mėnesį iki 21 tūkst. šiuo metu. Kol kas verslas nebandė keltis į užsienio rinkas.
Indrė įsitikinusi, kad jos kuriamas prekės ženklas gali sėkmingai konkuruoti su kitais rinkos žaidėjais: „Nesame tokie žinomi, bet galime pasiūlyti lygiai tą patį, ką ir kiti: kokybę, išvaizdą, kainą. Nematau nė vienos priežasties, kodėl negalėtume konkuruoti.“

Spontaniška idėja tapo sėkmingu panevėžiečių verslu: per karantiną įgyvendinti patarimai padvigubino pardavimus
© Asmeninio albumo nuotr.

Per grandiozinius išpardavimus pardavimai dvigubėja

Ji įvardija, kad drabužių kainos parduotuvėje siekia 30-50 Eur. Be to, kaip pažymi, čia organizuoja grandiozinių išpardavimų.

„Fizinėje parduotuvėje darydavome grandiozinius išpardavimus, stovėdavo ilgiausios eilės. Laikomės nuomonės, kad užsistovėjusius drabužius geriau parduoti, nei laikyti sandėlyje. Dabar el. parduotuvėje viskas paprasčiau – per išpardavimus pardavimai dvigubėja ar net trigubėja“, – sako verslininkė.

Paklausta, su kokiais iššūkiai tenka susidurti, išaugus pardavimams ir klientų ratui, pašnekovė tikina, kad kol kas didesnių bėdų neturėjo nei su prekių pristatymu, nei medžiagų tiekimu. Tiesa, kurjeriai įmonę informavo, kad didesnių siuntų strigimų gali atsirasti gruodžio mėnesį šventiniu laikotarpiu, kai siuntos gali vėluoti.

Medžiagas drabužiams „Mur mur apranga“ perka Lenkijoje, audinių, kaip tikina verslininkė, užsipirko į priekį, tad problemų su tiekimu neturi. Jau šiuo metu smulkus verslas turi pasiruošęs audinių kitam pavasariui.

www.DELFI.lt
Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako
Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal – kaip daugiau uždirbti? Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(49 žmonės įvertino)
4.1020

Kitąmet vežėjams leis įsivežti daugiau darbuotojų iš užsienio: skamba kaltinimai, kad vietinių įmonės nepriima (93)

Pastebėjus piktnaudžiavimo atvejų, nuo kitų metų siūloma keisti palengvintą užsieniečių...

Bręsta valstybinės loterijos idėja: Majauskas prasmę mato, verslas tokios idėjos purtosi (3)

Gruodį Seimas turėtų apsispręsti dėl didesnių mokesčių loterijų ir lošimų organizatoriams,...

Kada nebeliks grynųjų: nors Europa svarsto dėl 1-2 centų monetų, ambicijų dėl banknotų nėra (219)

Pandemija dar sumažino grynųjų naudojimą ir spartina perėjimą prie elektroninių mokėjimų....

Kalėdinių mugių prekybininkai: pradžia vangi, viltys – internete (1)

Lietuvoje prasidedant kalėdinėms mugėms, kai kurie prekybininkai pastebi, jog prekybos pradžia...

Nuo Naujųjų – pokyčiai statybų aikštelėse: reikės specialių kodų, laukia tikrinimai ir baudos (267)

Nuo 2022-ųjų vaizdas statybų aikštelėse keisis. Statybose dirbantys asmenys privalės turėti...

Top naujienos

Liūdni laikai antivakseriams: gražiausios Kalėdų mugės neskiepytų neįsileidžia, tikrina net pasą (975)

Po metų pertraukos Vokietijoje ir Šveicarijoje vėl vyksta gražiausiomis Europoje vadinamos...

Šilutės ligoninėje COVID-19 skyriaus gydytojas pradėjo švaistytis švirkštu ir iššoko pro langą (71)

Šilutės ligoninės COVID-19 skyriuje medikas staiga pradėjo švaistytis švirkštu ir vėliau jis...

Šią savaitę laukia šalčio iššūkis: net dienomis laikysis neigiama temperatūra naktį šals iki -17 (6)

Pirmadienį orai šalyje bus nevienodi. Rytinė Lietuvos pusė išliks arčiau žemo slėgio...

Anapilin iškeliavo buvęs Vilniaus „Ryto“ legionierius Stevanas Jelovacas (139)

Atėnų AEK krepšinio klubas sekmadienio vakarą pranešė tragišką žinią. Būdamas 32-ejų...

Dėl COVID-19 izoliuoti migrantai paspruko iš ligoninės: jų laukė iš Belgijos atvykęs tautietis (54)

Į Švenčionių ligoninę dėl grėsmės išplatinti koronaviruso infekciją pristatyti ir čia...

D+Modesta Meškė

Aprangos ekspertė išaiškino, kaip išsirinkti kelnes pagal ūgį ir figūros tipą: vadovaukitės šiais principais ir niekada nesuklysite (1)

Stovėdami priešais parduotuvių lentynas ar naršydami internetinių parduotuvių puslapiuose...

Kaune kritusi „Baskonia“ Barselonoje įrašė antrąjį pralaimėjimą Jasikevičiaus auklėtiniams (27)

Netikėtumą Ispanijos ACB krepšinio pirmenybėse pateikė dviejų lietuvių atstovaujama Vitorios...

Omikron atmaina pasiekė Estiją: nustatyti du atvejai (54)

Estijoje nustatyti du užsikrėtimo COVID-19 ligą sukeliančio viruso SARS-CoV-2 įtariamos...

Gaisro suniokota Kauno eglė jau baigta tvarkyti pasigėrėti atgimusiu Kalėdų simboliu traukia minios žmonių (179)

Vandalo padegta ir nuo kilusio gaisro nemenkai nukentėjusi Kauno Kalėdų eglė jau atgavo...