Pastarąjį dešimtmetį Japonijos elektronikos milžinę "Sony Corp" kamuoja ta pati problema - vidaus rinkai tenka pusė su elektronikos prietaisų gamyba susijusių sąnaudų, tačiau tuo pat metu Japonijoje tegaunama 30 proc. pajamų.
Problemą imtasi spręsti po to, kai balandžio mėnesį "Sony" paskelbė apie kovą pasibaigusį ketvirtąjį ketvirtį patirtus 1 mlrd. JAV dolerių nuostolius.

"Paprastos funkcijos nebūtinai turi būti atliekamos Japonijoje - galime įsigyti įrengimus ir išmokyti jų operatorius", - praėjusią savaitę sakė "Sony" gamybos vadovas Minoru Morio (Minorus Morijas).

Darbo vietų mažinimas, įmonių uždarymas ir gamybos perkėlimas į Kiniją taps karčia piliule bendrovei, kurios įkūrėjas Akio Morita (Akijas Morita ) savo autobiografiją pavadino "Pagaminta Japonijoje". Knygoje "Sony" įkūrėjas teigia, kad bendrovės gaminami elektronikos prietaisai pagerino Japonijos įvaizdį pasaulyje.

Japonijos elektronikos gamintojams teks suderinti poreikį perkelti gamybą į užsienį ir taip išlikti konkurencingiems kitų Azijos šalių atžvilgiu su būtinybe neatbaidyti Japonijos vartotojų, kuriuos jaudina vietinio pramonės sektoriaus padėtis.

"Hitachi Ltd", kuri yra didžiausia pagal gaunamas pajamas Japonijos elektronikos gamintoja, naudojasi šūkiu "Pagaminta Japonijoje", tačiau iki 2005 metų į užsienį ketina perkelti 60 proc. buitinių prietaisų gamybos. Dabar "Hitachi" užsienio šalyse gamina 40 proc. savo buitinių prietaisų.

Tuo tarpu "Sony" dar šiais metais ketina nutraukti didelės apimties katodinio vamzdžio televizorių gamybą dviejose Japonijos gamyklose. Bendrovė planuoja atleisti 20 tūkst. darbuotojų, iš jų 7 tūkst. Japonijoje.

M. Morio, kuris devintąjį dešimtmetį vadovavo "Sony" vaizdo kamerą "Handy-cam" sukūrusiai grupei, dabar turi mažinti gamybos sąnaudas. "Gaminti tuos pačius produktus visuose penkiuose mūsų regionuose (Japonijoje, Jungtinėse Valstijose, Azijoje ir Kinijoje) turbūt nėra pati geriausia mintis, - aiškino "Sony" gamybos ir klientų aptarnavimo padalinio vadovas. - Kiekvienas regionas turėtų atlikti skirtingą vaidmenį".

Šis ideologinis pokytis yra svarbiausias spalį paskelbto "Sony" persitvarkymo plano aspektas. Bendrovė tikisi, kad reformos padės iki 2006-2007 finansinių metų padidinti veiklos pelną iki 10 proc. pardavimų vertės (pernai veiklos pelnas tesudarė 2,5 proc. pardavimų).

M. Mori) siekia iki 2006-2007 finansinių metų metines veiklos sąnaudas sumažinti 80 mlrd. jenų (739 mln. JAV dolerių), prilystančių maždaug 1 proc. visų pardavimų. Sąnaudų taupymo bus siekiama 30 proc. sumažinant paslaugų, platinimo ir gamybos patalpų plotą bei 90 proc. apkarpant naudojamų sudedamųjų dalių skaičių.

"Sony" plane teigiama, kad bendrovė turėtų investuoti 500 mlrd. jenų į puslaidininkius ir kitą svarbią įrangą, kuria, pasak "Sony", ateityje bus svarbu išsiskirti iš konkurentų. "Nauja įranga bus gaminama Japonijoje, - "Sony" būstinėje Tokijuje sakė M. Morio. - Pavyzdžiui, optiniai davikliai, kurie nuskaito ir įrašo kompaktinius ir skaitmeninius universalius (DVD) diskus, yra sudėtingi gaminiai. Kadangi jie kuriami Japonijoje, čia bus ir gaminami".

Anot M. Morio, ne tokią sudėtingą įrangą, pavyzdžiui, daviklius, kurie įrašus tik nuskaito, reikia standartizuoti, kad ji galėtų būti pigiau gaminama Kinijoje, o vėliau - pristatoma visame pasaulyje įsikūrusioms surinkimo gamykloms. Minėti davikliai yra naudojami DVD grotuvuose, kompaktinių diskų ausinukuose ir net "Sony" žaidimų pultuose "PlayStation 2".

"Tik 10 proc. surinkimo sąnaudų yra susijusios su darbu, nes 90 proc. išlaidų tenka dalių įsigijimui, - sakė jau 40 metų "Sony" dirbantis M. Morio. - Jei atvežame dalis į Kiniją ir jas čia surenkame, tai nėra taip pigu dėl platinimo sąnaudų. Gamybos Kinijoje privalumai yra susiję su tokiais gaminiais, kuriems ten galime įsigyti dalių".

Per kitus 12-18 mėnesių "Sony" į gamybos didinimą Kinijoje ketina investuoti apie 10 mlrd. jenų. Šios investicijos padės pasiekti bendrovės tikslą iki 2006 kovą pasibaigsiančių finansinių metų padidinti pardavimus Kinijoje keturis kartus - iki 500 mlrd. jenų.

Praėjusiais metais "Sony" pardavimai Kinijoje sudarė apie 1 mlrd. JAV dolerių, arba maždaug 2 proc. koncerno pajamų. Pajamos Kinijoje turėtų padidėti, nes praėjusią savaitę "Sony" paskelbė nuo gruodžio 20 dienos šalyje pradėsianti siūlyti žaidimų pultus "PlayStation 2".

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Saksofonus džiazo legendoms gaminusi įmonė bus patikėta investiciniam fondui

Logotipas skaičiuoja ilgesnę nei šimto metų istoriją, tačiau, panašu, kad vienus geriausių...

Tikrina prekiaujančius alkoholiu: jau pričiupo prasižengusių papildyta (60)

Alkoholio prekybos kontrolieriai kartu su policija šių metų pradžioje aktyviau tikrina alkoholio...

Prieš Davoso forumą Prancūzijoje renkasi 140 užsienio bendrovių vadovų (9)

Beveik 140 įmonių vadovų iš viso pasaulio pirmadienį renkasi Versalio rūmuose netoli Paryžiaus...

„Coca-Cola“ kelia ambicingus perdirbimo tikslus (1)

Jungtinių Valstijų gėrimų pramonės milžinė „ Coca-Cola “ pradeda kampaniją, kuria...

Susipliekė dėl lengvesnio užsieniečių įdarbinimo (235)

Ką daryti, kad kai kurių specialybių darbuotojų Lietuvoje netruktų – didinti atlyginimus ir...

Top naujienos

Rokiruotė Seime: Pūką keis tikrai spalvinga asmenybė į jo vietą sėstis nenorėtų (438)

Seimui panaikinus seksualiniu priekabiavimu apkaltinto Kęstučio Pūko mandatą į Parlamentą...

Užkalnis: jei susapnavote, kad galite kurti restoraną, nieko nedarykite (30)

Būna tokių sapnų, kurie kankina savo beviltiškumu: pavyzdžiui, eini ilgu ilgu koridoriumi, ir...

Valančiūnas ar Sabonis: kurio lietuvio savo komandoje labiau norėtų NBA žaidėjai? (1)

Tik antrąjį sezoną Nacionalinėje krepšinio asociacijoje ( NBA ) rungtyniaujantis Domantas...

Krepšininkas Simas Jasaitis įtariamas smurtu šeimoje, vyras atsidūrė policijoje (83)

Krepšininkas Simas Jasaitis atsidūrė policijoje dėl smurto artimoje aplinkoje. Garsus...

Vilnietės skambutis į polikliniką atskleidė gilią sistemos problemą (94)

Šaltuoju sezonu, kai kas antras kosėja ir čiaudo, apsilankyti poliklinikoje – menkas malonumas....

Suskaičiuota, kiek gyventojai sukaupė pensijai privačiuose fonduose (101)

Paskelbti apibendrinti duomenys, kiek Lietuvos gyventojai sukaupė pinigų privačiuose pensijų...

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (354)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (471)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Kaip protingai įrengti mažą virtuvę: 7 paprasti sprendimai (4)

Nepriklausomai nuo turimo nedidelio ploto būsto tipo šios namų dekoravimo idėjos neabejotinai...

Gyvai / Eurolygos jaunimo atrankos turnyro mažasis finalas: „Žalgiris“ - CSKA

Eurolygos jaunimo atrankos turnyro mažasis finalas: „Žalgiris“ - CSKA. Tiesiogiai iš Kauno.