„Sodros“ biudžeto surinkimas gerėja dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, įsitvirtino apdraustųjų skaičiaus augimo tendencija: šiais metais visus mėnesius į darbą buvo priimta daugiau žmonių, nei jų atleista. Praėjusiais metais, mes turėjome vos kelis tokius mėnesius“, – sako „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius.

„Sodros“ turimi duomenys rodo, kad šiemet pamažu ėmė didėti ir atlyginimai: vidutinė darbo apmokėjimo suma, nuo kurios mokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos šiemet, palyginti su pernai, yra 3 proc. didesnė.

Per penkis šių metų mėnesius „Sodra“ turėjo 4 mlrd. 218,6 mln. Lt įplaukų, tai yra 56,8 mln. Lt arba 1,4 proc. daugiau nei planuota ir 193,9 mln. Lt arba 4,8 proc. daugiau nei 2010-ųjų m. sausį-gegužę.

„Sodros“ biudžeto išlaidos 2011 m. sausį–gegužę buvo 5 mlrd. 399 mln. Lt., tai yra 172,9 mln. Lt arba 3,1 proc. mažiau nei planuota ir 94,8 mln. Lt arba 1,7 proc. mažiau nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį. Mažesnės nei planuotos išlaidos didžiąja dalimi buvo ligos ir motinystės draudimo išmokoms (15 proc.) ir nedarbo draudimui (18,9 proc.)

„Sodros“ biudžeto įplaukos per sausio–gegužės mėnesius buvo 1 mlrd. 180 mln. Lt mažesnės už išlaidas. Buvo planuojama, kad išlaidos viršys įplaukas 1 mlrd. 410 mln. Lt.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos