Austrija

Nors Alpėse vėl pradėjo po truputį snigti, dešimtys iš kelių šimtų šalies slidinėjimo kurortų buvo uždaryti, o daugelis kitų nuo savaitgalio turėjo apriboti paslaugų apimtis.

Pasak Austrijos viešbučių asociacijos, atstovaujančios daugiausiai aukščiausios klasės viešbučiams, prezidento Walterio Veito, užsakymai skaičiai stabilūs, tačiau dėl šiltų orų sausio mėnesį jų gali sumažėti daugiau nei įprastai.

Kurortų operatoriai teigimu, vienai dienai atvykusių keliautojų srautas sumenko, o kai kurios įmonės buvo priverstos sumažinti slidinėjimo abonementų kainas.

Prancūzija

Prancūzijoje praėjusią savaitę buvo atidaryta mažiau nei pusė visų trasų, nurodė 250 slidininkų keltuvų operatorių visoje šalyje vienijanti organizacija „Domaines Skiables de France“.

Keli žiemos sporto renginiai, įskaitant automobilių ir motociklų bei šunų kinkinių lenktynes taip pat buvo atšaukti, atidėti arba perkelti, nes neįprastai šilta temperatūra nutirpdė sniego dangą nuo kalnų šlaitų.

Italija

Centrinėje Italijoje slidinėjimo kurortai užsidarė, o turizmo operatorės, vykdančios veiklą šiltų oro sąlygų paveiktuose regionuose, kreipėsi į vyriausybę prašydamos rasti sprendimą bei prašydamos padėti be darbo likusiems slidinėjimo instruktoriams, taip pat dėl atšauktų viešbučių rezervacijų.

Šveicarija

Šveicarijoje nuo praėjusios savaitės turėjo visiškai arba iš dalies užsidaryti maždaug pusė slidinėjimo punktų, ypač mažesnių, esančių mažesniame ir vidutiniame aukštyje.

Pasak turizmo sektoriaus atstovų, rezervacijų skaičiai buvo tokie patys kaip per šventinį sezoną pernai, nors vienos dienos kelionių į kalnus sumažėjo 8 procentais.

Pasak organizacijos, atstovaujančios 350 iš 500 slidininkų keltuvų operatorių Šveicarijoje, dėl švelnaus oro slidinėjimo keltuvų įmonių apyvarta per metus sumažėjo 9 procentais.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją